• DZIEŃ GÓRNIKA

     •  

      Z okazji Dnia Górnika, uczniowie klas IIIa i IIIb spotkali się z górnikami, którzy pracowali kiedyś w wałbrzyskich kopalniach, już dzisiaj zamkniętych. Górnicy bardzo interesująco opowiadali o swoich doświadczeniach i trudach  pracy pod ziemią. Trzecioklasiści zadawali wiele pytań. 

      Spotkanie było bardzo ciekawe. Na zakończenie uczniowie wręczyli górnikom barbórkowe laurki.

       WSZYSTKIM GÓRNIKOM SKŁADAMY ŻYCZENIA Z OKAZJI BARBÓRKI !!!

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     •  

      10 listopada 2023 klasa III B wzięła udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez wałbrzyski Urząd Miasta i PSZOK pt. ,,Wszystkie dzieci segregują śmieci'. Zajęcia odbyły się na terenie PSZOK-u. Było dużo ciekawych wiadomości dotyczących prawidłowego segregowania odpadów,  film, krzyżówki i zwiedzanie terenu. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i woreczki z niespodzianką. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

     • Turniej siatkarski klas szóstych

     •  

      24 listopada odbył się turniej siatkarski klas VI a i VI b . Początkowo znaczącą przewagę miała klasa VI a, jednak jak to w sporcie bywa, szczęście się odwróciło i w rozstrzygającym trzecim secie wygrała klasa VI b, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły w Siatkówce w kategorii klas szóstych. Na podkreślanie zasługuje to , że kibice z obu klas kulturalnie i z pełnym zaangażowaniem kibicowali swoim klasom. Turniej zorganizowali p. Ilona Radywoniuk i p. Szczepan Dębowski.

     • Mistrzostwa PSP nr 2 w siatkówce w kat. klas piątych

     •  

      W piątek odbył się finał mistrzostw szkoły w siatkówce w kat. kl. 5. Drużyny reprezentujące swoje kasy składały się z 6 zawodników. Najlepsza okazała się V a, która po zaciętym i wyrównanym meczu pokonała V c. Ttrzecie miejsce zajęła klasa V b. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Organizatorem była p. Ilona Radywoniuk.

     • W kręgu życia krąży krew – i ty możesz uratować komuś życie!

     •  

      W dniu 22 listopada br. w Galerii Victoria nasza szkoła wraz z partnerami - Zespołem Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Szczawnie-Zdroju oraz Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizowała akcję promocyjną pod nazwą „W kręgu życia krąży krew”. Wydarzenie bezpośrednio powiązane było z rozpoczynającymi się Dniami Honorowego Krwiodawcy. Akcję poprzedziła przygotowana przez nas wystawa prac plastycznych konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa dolnośląskiego na plakat promujący honorowe krwiodawstwo pn.: „Pokaż na co Cię stać, gdy siebie chcesz dać”, którego podsumowanie odbyło się w czerwcu br. Wystawę można oglądać do środy 29 listopada br. na terenie Galerii Victoria (pasaż I piętro). Od godziny 10 do 13 poprowadzone były przez nas i partnerów pokazy pierwszej pomocy podczas których każdy zainteresowany miał możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności. Podsumowaniem całego wydarzenia o godzinie 13 było uroczyste wręczenie okolicznościowych kalendarzy laureatom konkursu, a wszystko okraszone zostało występami chóru naszej szkoły i solistów z Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju.

     • "SZANUJMY SIĘ"

     •  

      20 X 2023 uczniowie klasy II b brali udział w warsztatach edukacyjnych w ramach KAMPANII „SZANUJMY SIĘ”. Wypowiadali się na temat okazywania szacunku innym osobom, znaczenia szacunku w praktyce. Omawiany był problem dyskryminacji, reagowania na przejawy, gdy dana osoba zostaje potraktowana w sposób krzywdzący. Uczniowie wykonali prace plastyczne – twarz osoby, którą ktoś szanuje i twarz osoby, która jest dyskryminowana.                     

      Była to nauka poprawnej komunikacji opartej na języku szacunku, otwartości i tolerancji, wolnej od agresji i przemocy.

     • .

     • Z WIZYTĄ W KLASTRZE.

      Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły znaleźli się z wizytą w Centrum Szkoleniowym "INNOVATION PARK" działającym w ramach Klastra Edukacyjnego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Z wizytą udali się przedstawiciele klas 7 i 8 w ramach realizowanych założeń z doradztwa zawodowego. Uczniowie podzielni klasowo uczestniczyli w wykładzie dotyczącym kształcenia technicznego i branżowego, w pokazie druku 3D oraz robotyki. Uczestniczyli także w zajęciach pokazowych „Poznaj nasz VR”. Ta nowoczesna metoda edukacyjna staje się powoli jedną z ciekawszych form kształcenia ogólnego i praktycznego. Zajęcia wzbudziły bardzo pozytywne komentarze i emocje wśród uczniów.

     • .

     • .

      W imieniu firmy Cogito oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pragnę serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego"  który skierowany jest dla dzieci w wieku 10-19 lat, doświadczające  smutku, samotności, myśli samobójczych lub kryzysu psychicznego. Ze wsparcia mogą skorzystać również rodzice.

      BEZPŁATNY NUMER KONTAKTOWY +48 800 805 600

     • Centrum Nauki EC1

     • W piątek 10 listopada 2023 roku  45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach edukacyjnych w Centrum Nauki EC1 - Miasto Kultury Łódź. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze prąd elektryczny, jak mierzy się odległości we Wszechświecie oraz jak wygląda życie kosmonautów na stacji kosmicznej. Wykonywały różne doświadczenia fizyczne. Opiekunami grupy byli  nauczyciele: p. R. Bartolik, p. A. Winiarska i p .E. Dynysiewicz.

     • MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

     • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu uroczyście uczcili 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Marsz Niepodległości to już tradycja naszej szkoły. Ulicami dzielnicy Biały Kamień przerzedła biało-czerwony pochód, który zakończył się dokładnie o godz. 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego.

     • V Gala Pieśni Patriotycznej "Radosna Niepodległa"

     • Już po raz piąty Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu zorganizowała V Galę Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległa”. W naszej Gali wzięli udział uczniowie z dwunastu wałbrzyskich szkół, które w auli Auditorium Novum w Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zaśpiewały znane pieśni patriotyczne. Oczywiście w repertuarze nie mogło zabraknąć piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, którą zaśpiewali wszyscy obecni w auli.

     • .

     • 30.10.2023r. w naszej szkole tradycyjnie jako co roku odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem "Cywilizacja życia". Apel przygotowali wolontariusze z Klubu Ośmiu z opiekunem panią Wiolettą Lubkiewicz.

     • "Cywilizacja życia"

     • 27.10.2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Literackiego i Plastycznego Konkursu Papieskiego "Cywilizacja życia".

      Z naszej szkoły laureatką w konkursie literackim została uczennica klasy 6b: Klaudia Pielaszek, która zajęła II miejsce.

      W konkursie plastycznym laureatką została uczennica klasy 2a: Cynthia Krawczyk , która zajęła II miejsce. 

      GRATULUJEMY!

       

       

     • Konkurs Recytatorski twórczości Jana Brzechwy

     •  

      27 października odbył się Konkurs Recytatorski twórczości Jana Brzechwy. 

      Udział wzięło 14 uczniów klas III-V. Uczniowie musieli opanować stopień trudności tekstu oraz wykazać się poprawnością i ekspresją recytacji. 

      I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Anastsiia Stasiuk,

      II miejsce uczeń IIIb Jakub Musielak, 

      III miejsce uczennica IIIa Daryna Horna. 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Konkurs przeprowadziły: E. Borcz, N. Szukała-Jabłońska i M. Zaborowska. 

     • Dolnośląski Festiwal Nauki

     •  

       

       

      W ramach DFN klasa 5c uczestniczyła 23.10.2023 w dwóch wydarzeniach. Pierwszy pt. „Get English with Astronomy” został wspaniale zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu. Uczniowie i uczennice rozwijali swój zasób słownictwa w tematyce kosmosu, brali udział w quizach oraz samodzielnie wykonali modele planet układu słonecznego przy użyciu dyni i farb.

      Następnie klasa 5c udała się do Multimedialnej Filii Bibliotecznej przy ulicy Kasztelańskiej 7, gdzie pani Weronika Tracz opowiedziała im o „Zapomnianych badaczkach nieba, czyli o kobietach w astronomii”. Po wykładzie dzieci zwiedzały bibliotekę  i grały w gry planszowe

      W ramach DFN klasa 5c uczestniczyła 23.10.2023 w dwóch wydarzeniach. Pierwszy pt. „Get English with Astronomy” został wspaniale zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu. Uczniowie i uczennice rozwijali swój zasób słownictwa w tematyce kosmosu, brali udział w quizach oraz samodzielnie wykonali modele planet układu słonecznego przy użyciu dyni i farb.

      Następnie klasa 5c udała się do Multimedialnej Filii Bibliotecznej przy ulicy Kasztelańskiej 7, gdzie pani Weronika Tracz opowiedziała im o „Zapomnianych badaczkach nieba, czyli o kobietach w astronomii”. Po wykładzie dzieci zwiedzały bibliotekę  i grały w gry planszowe.

     • Wyróżnienie dla PSP nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu

     •  

      Wyróżnienie dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu za szczególne zaangażowanie w działania promujące honorowe krwiodawstwo, edukację dzieci i młodzieży z zakresu ofiarowania własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia pacjentów, kształtowania pozytywnych wzorców prospołecznych wśród uczniów oraz postawę pełną poświęcenia i oddania misji niesienia dobra.

      Z wielką radością, Elżbieta Kierzek Dyrektor RCKiK w Wałbrzychu, prosto z rąk Waldemara Kraski Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, przekazała podziękowania Izabelli Mazurek Dyrektorowi PSP nr 2 w Wałbrzychu. Gratulujemy!

      Bardzo dziękujemy za możliwość realizacji wielu wspólnych inicjatyw w temacie honorowego krwiodawstwa, które dzięki zaangażowaniu dyrekcji, grona pedagogicznego, dzieci oraz rodziców, wyszły poza mury szkoły! Dzięki Waszym pomysłom i działaniom, wiele osób zdobyło świadomość o znaczeniu oddawania krwi i przekonało się, że każdy może mieć wpływ na ratowanie ludzkiego życia.

      Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Szczepana Dębowskiego, nauczyciela który jest inicjatorem wielu akcji edukacyjnych skierowanych do młodego pokolenia. Pan Szczepan współpracuje z wałbrzyskim Centrum Krwiodawstwa, od lat uczy dzieci i młodzież, że można pomagać innym poprzez prosty gest oddania krwi. Jako krwiodawca przekazuje swoim uczniom, że ten cenny dar to również dowód empatii i troski o drugiego człowieka.

      Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i kontynuację projektów edukacyjnych, by „Wielka rodzina Krwiodawców” powiększała się.

      Wyróżnienie zostało przekazane w dniu 12.10.2023 r. w Muzeum POLIN w Warszawie gdzie odbyła się  uroczysta Gala podsumowująca ogólnopolski konkurs promujący honorowe krwiodawstwo pt. „W wielkiej rodzinie Krwiodawców”. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, publicznej służby krwi w Polsce, szkół i instytucji wspierających działania edukacyjne w zakresie honorowego krwiodawstwa oraz uczestnicy ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego.

       

     • AKCJA "ZNICZ"

     •  

      Dnia 31 listopada bieżącego roku uczniowie klasy IIIa brali udział wraz z policją,wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym w policyjnej akcji "Znicz",

      która miała miejsce przed naszą szkołą.

      Policjanci sprawdzali prędkość oraz niezbędne dla bezpieczeństwa wyposażenie pojazdu. W razie potrzeby pouczali kierowców.

      Uczniowie wręczali im znicze i prosili o  ostrożną i bezpieczną jazdę. Szczególnie, że warunki drogowe będą sie pogarszać wraz z nadchodzącą zimą! Kierujemy prośbę dzieci do wszystkich kierowców i życzymy szerokiej drogi.

     • WSZYSTKIE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI

     •  

      Klasa III a brałą udział w zajęciach edukacji ekologicznej organizowanych przez wałbrzyski  urząd miasta i "Pszok". Zajęcia były bardzo ciekawe.

      Dzieci pojechały z wychowawcą do siedziby "Pszok " w Wałbrzychu. Tam zobaczyły co dzieje się z posegregowanymi odpadami, utrwaliły wiedzę dotyczącą segregacji śmieci. Poćwiczyły też sposoby postępowania z odpadami przed ich wyrzuceniem, oraz ich segregację.  

      Cała wiedzę przekażą dorosłym i spróbują wspólnie z rodzicami zastosować w domu.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych