• Gabrysia czeka na przeszczep wątroby! Pomóż!

     •  

       

       

      CEL ZBIÓRKI:

      Leczenie i rehabilitacja

       

      Organizator zbiórki:Fundacja Siepomaga

       

      Gabrysia Wąsiel, 4 miesiące

       

      Wałbrzych , dolnośląskie

       

      Zrośnięcie przewodów żółciowych

       

      Rozpoczęcie: 24 Października 2022

       

      Opis zbiórki

      O naszą córeczkę staraliśmy się 11 lat. Gdy w końcu okazało się, że jestem w ciąży, nasza radość nie miała końca. W 37 tygodniu ciąży Gabrysia przyszła na świat, a już po czterech dobach byliśmy z naszym największym skarbem w domu. Niestety żółtaczka przybierała na sile, przez co trafiłyśmy do szpitala. Tam okazało się, że Gabrysia ma najprawdopodobniej atrezję dróg żółciowych. Szpital, do którego przetransportowali nas, potwierdził te podejrzenia. Gabrysia przeszła zabieg Kasai, po miesiącu wróciliśmy do domu niestety, stan córeczki pogarsza się z dnia na dzień.

      Wyniki są obecnie tak złe, że Gabrysia kwalifikuje się do przeszczepu wątroby. Koszty leków i dojazdów są ogromne, jesteśmy przerażeni tym, co przyniesie przyszłość. Bardzo prosimy o pomoc, nie dla nas, dla naszej córeczki...

      Rodzice

     • TALENTY SPORTOWE

     •  

      Uczennice klasy IIa rozwijają swoje sportowe talenty na treningach w klubach sportowych. Po wytężonej  pracy, dziewczynki zdobyły  nagrody w zawodach sportowych.

      Natalia Pszczółkowska zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Pływaniu, które odbyły sie w Legnicy.

      Izabela Braczyk zajęła I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Ślaska w TAEKWON-DO, w Wałbrzychu. 

      Amelia Czubska zdobyła w tych samych mistrzostwach miejsce II.

      Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Życzenia dla rodzin z Ukrainy

     • Dzieci naszej szkoły wykonały 300 rysunków, które zostały dołączone do paczek wysyłąnych z Parafii Świętej Rodziny dla rodzin z Ukrainy. Wszystkim, którzy wykonali prace plastyczne bardzo dziękujemy.

     • „Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

     •  Wolontariusze z naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 13 października 2022 roku na skwerku przy Wałbrzyskim Hospicjum im.św.Jana Pawła II sadzili żonkile – kwiaty, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei.

     • Międzyszkolny Literacki Konkurs Papieski "Blask Prawdy"

     •  

      Uczniowie naszej szkoły brali w udział w Miedzyszkolnym Literackim i Plastycznym Konsursie Papieskim "Blask Prawdy" organizowanym w PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

      Laureatami Konkursu Literackiego zostali:

      II-miejsce: Klaudia Pielaszek, kl. Vb

      III-miejsce: Weronika Matoga, kl. Va

      Laureatami Konkursu Plastycznego zostali:

      I-miejsce: Zuzanna Kaliciak, kl. IVa

      III-miejsce: Franciszek Tabaka, kl. Ia

      Wyróżnienie: Zuzanna Nawrocka, kl. Ia

      Gratulujemy.

       

      Uczniowie PSP nr 2 im. Orła Białego z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem "Blask prawdy" wykonali 123 serca z modlitwami i prośbami do świętego Jana Pawła II. Wszystkie serduszka zostały wyeksponowane w kościele Świętej Rodziny.

     • Europejski Dzień Seniora

     •  

      Dnia  20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji Biblioteka na Białym Kamieniu - Filia nr 6, którą reprezentowała p. Gosia oraz uczniowie klasy 3a PSP nr 2 im. Orła Białego z wychowawcą odwiedziły Dom Seniora na Białym Kamieniu. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem dotyczącym ochodzącego święta. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia seniorom. Dzieci podarowały kartki i drobny upominek. Seniorzy w ramach podziękowania podarowali dzieciom własnoręczne zrobione aniołki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem.

     • W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

     •  

      17 października br. w ramach cyklu #25dnikarieryuczniowie klas 8 na terenie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pokazowych „Poznaj nasz VR”. Zajęcia zorganizowane zostały przez Klaster Edukacyjny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". W przedsięwzięciu wzięło udział 30 uczniów. Mogli oni zapoznać się z tą nowoczesną metodą edukacyjną, która być może za jakiś czas pojawi się jako jedna z form kształcenia praktycznego. Lekcja wzbudziła również bardzo duże zainteresowanie i ciekawość wśród młodszych uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia już dla większej liczby uczniów naszej szkoły odbędą się pod koniec listopada w Centrum Szkoleniowym "INNOVATION PARK" WSSE "INVEST-PARK".Zapraszamy na www.facebook.com/klasterInvestInEDU

     • ZAJĘCIA CZYTELNICZO-PLASTYCZNE

     •  

      Dnia 12 października dzieci z klas II i III korzystające ze świetlicy szkolnej, wraz z wychowawcą Anettą Brycką, wzięły udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych, zorganizowanych w pobliskiej Bibliotece Pod Atlantami. Na początku chętni uczniowie kolejno czytali na głos książkę pt.: ,,Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" i omawiali jej treść. Następnie ich zadaniem było wypełnienie szablonu wiewiórki według własnego pomysłu i dowolną techniką (kredki, bibuła). Prace wyszły naprawdę znakomicie. 

     • NASZE RĘCE MOGĄ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

     •  

      Dnia 14.10.br. na terenie szkoły odbyła się kolejna edycja „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” - inicjatywy, która ma na celu popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Zadaniem praktycznym tego dnia jest przypomnienie zasad wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, potocznie RKO. I w tym roku działo się nie inaczej. Jedynym odstępstwem zgodnie z zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji było zrezygnowaniez wykonywania oddechu ratowniczego, a skupienie się na wykonaniu samych uciśnięć klatki piersiowej. Praktyczną możliwość ich wykonania i zapoznania się z prawidłowym algorytmem RKO mieli uczniowie z klas 1-8.Pamiętajmy! Reakcja w sytuacji nagłego zdarzenia jest naszym obowiązkiem, jednak powinna być również zwykłym odruchem. Całość akcji przygotowała i poprowadziła  po raz ostatni klasa 8c, która od 5 lat była jej organizatorem."

     • ZAWODY W BADMINTONA

     • W dniu dzisiejszym 13.10.2022 r. zostały rozegrane zawody w badmintona sportowego w ramach rywalizacji wałbrzyskich szkół. Nasi zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się z tą bardzo trudną technicznie dyscypliną sportową. Zawody odbyły się na pięknej sali gimnastycznej w PSP 21. Uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując IV miejsce chłopcy i V miejsce dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V b , tym bardziej należy docenić ich pracę gdyż startowali ze starszymi od siebie. Dziękujemy za udział w rywalizacji sportowej wałbrzyskich szkół.

      Skład dziewcząt: Karnasiewicz Klaudia, Wachowska Dominika.

      Skład chłopców: Sobociński Bartłomiej, Huniak Michał.

       

       

     • Finał biegów sztafetowych w Olszynie

     • Nasz zwycięski zespół z mistrzostw Wałbrzycha zamierzył się z innymi szkołami na Dolnym Śląsku w dniu 11.10.2022. Długa podróż do Olszyny pod niemiecką granicę odcisnęła swoje piętno na poszczególnych zawodnikach. W bezpośredniej walce wśród 22 szkół z zajęliśmy 13 miejsce. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali nasze miasto i szkołę, ukończyli trudny kilometrowy bieg po trasie pełnej naturalnych przeszkód. Dziękujemy zawodnikom za poświęcenie i samozaparcie.

      Skład: Drzewiecki Filip, Wójcik Michał, Jan Henciński, Klasik Tomek, Michał Huniak, Michał Szklar-Baran, Tomasz Gerando.

     • ZAWODY STRZELECKIE RANGI WOJEWÓDZKIEJ

     • W ramach sportowej rywalizacji szkół nasi uczniowie uczestniczyli w zawodach wojewódzkich we Wrocławiu w strzelectwie sportowym, które odbyły się na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. Uczniowie po dokładnym instruktarzu i zapoznaniu się z bronią oddali strzały próbne. Następnie 10 strzałów w konkursie. Z naszej drużyny najlepsza okazała się Paulina Klubkowska zdobyła 90 pkt. Wyniki ze wszystkich szkół biorących udział w zawodach będą w terminie późniejszym.

      Skład reprezentacji szkoły: Drzewiecki Filip, Kalaga Alicja, Łosiak Justyna, Marciniak Damian, Łuszczak Wiktoria, Nicgorska Bianka, Klubkowska Paulina, Jan Henciński, Michał Wójcik.

      Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć.

       

       

     • PODIUM DLA NASZYCH PIŁKARZY

     •  

      W deszczowej aurze rozegrały się mistrzostwa Wałbrzycha w piłce nożnej chłopców. Po brawurowej wygranej 9:0 z PSP nr 5, oraz remisie z PSP nr 23 nasi zawodnicy awansowali do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. W meczach półfinałowych pokonali w ponownym spotkaniu szkołę 23 wynikiem 3:0. W ostatecznym rozstrzygnięciu ustępując szkole nr 26 zdobyli III miejsce, medale, dyplom dla szkoły i pamiątkową statuetkę.

      Skład naszej drużyny: Drzewiecki Filip, Henciński Jan, Klasik Tomasz, Marciniak Damian, marczak Nikodem, Olejniczak Jakub, Staniurski Marcel ,Włodarski Jakub, kapitan drużyny: Michał Wójcik.

      Gratulujemy drużynie i dziękujemy.

   • Kontakty

    • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
    • 748470989
    • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
    • Izabella Mazurek
    • Krystyna Baczyńska
    • Dorota Leksztan Monika Rajca
  • Galeria zdjęć

    brak danych