• JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Izabella Mazurek, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały Panie katechetki Wioletta Lubkiewicz, Lucyna Brożyna, wychowawczyni klasy IV a Renata Bartolik oraz wychowawczyni klasy I a Katarzyna Kolenda.

• "Ziemia bez plastiku"

W naszej szkole odbyła się akcja "Ziemia bez plastiku".

Celem projektu było ukazanie szkodliwości plastiku dla Ziemi i konieczności ograniczenia jego użytkowania i zakupu oraz wdrażanie uczniów i rodziców do działąń proekologicznych i poszanowania dla natury.

Wszyscy uczniowie oglądali prezentacje przygotowane przez kolegów i filmy o szkodliwym wpływie plastiku dla naszej planety i najbliższego środowiska. Można było też zobaczyć w szkole wystawę ukazującą możliwości zamiany plastiku na inne tworzywo w domu i szkole.

Wszystkie klasy miały za zadanie wypisać lub narysować na karcie pracy zamienniki plastiku oraz zrobić plakat "Ziemia bez plastiku". Próbowano również praktycznie  ograniczyć lub zamienić przedmioty plastikowe podczas jednego dnia w domu i w szkolew ramach  "Dnia bez plastiku".

Prace dzieci można było zobaczyć na wystawie w szkole.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wybrano również najciekawsze plakaty i przyznano nagrody.

• Mikołajkowe prezenty!

6 grudnia do wszystkich uczniów świetlicowych, w godzinach późnego popołudnia zawitał Święty Mikołaj. Każdy uczeń miał do wykonania zadanie (zaśpiewanie piosenki, taniec lub recytację wierszyka). Po wykonaniu zadania uczeń losował prezent z worka św. Mikołaja! Radość i uśmiechy na twarzy-bezcenne.

Zajęcia przeprowadziły p. Nikola  i p. Magda.

Zabawki uzyskane dzięki współpracy p. Nikoli Szukały-Jabłońskiej z Fundacją we Wrocławiu.

• ŚWIATEŁKA W RYNKU

6 grudnia 2023, delegacja uczniów z klasy III B wraz z wychowawcą uczestniczyła  w uroczystości zapalenia światełek na choince wałbrzyskiego Rynku. O godzinie 16.00 przybył Mikołaj, aktorzy z teatru w kolorowych strojach i prezydent, który uroczyście włączył światełka. Choinka rozbłysnęła pięknymi kolorami. Poczuło się magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymały od prezydenta słodkie upominki. Tańczyły, śpiewały piosenki i było wesoło.

• Mikołajki w MFB & Pizza

Nasza ulubiona pani bibliotekarka z Multimedialnej Filii Bibliotecznej pani Weronika Tracz opowiedziała nam dziś o grach i groznawstwie. Było trochę teorii o historii gier, istotnych pojęciach (mechanika, immersja, interfejs), pełnowartościowym elemencie kultury, jakim stają się gry oraz ścieżkach zawodowych związanych z grami. Było też trochę praktyki – niektórym udało się zagrać w grę „Gris”.

Potem poszliśmy do pobliskiej pizzerii „Diavollo”. Tamtejszą pizzę oceniliśmy 10/10.

• "Mój dziadek był górnikiem"

Uczennica klasy IIIa Izabela Braczyk zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Mój dziadek był górnikiem".

Nagrodę odebrała na uroczystości w Starej Kopalni podczas "Festiwalu Tradycji Górniczych."

Ogromne gratulacje dla Izy!

• DZIEŃ GÓRNIKA

Z okazji Dnia Górnika, uczniowie klas IIIa i IIIb spotkali się z górnikami, którzy pracowali kiedyś w wałbrzyskich kopalniach, już dzisiaj zamkniętych. Górnicy bardzo interesująco opowiadali o swoich doświadczeniach i trudach  pracy pod ziemią. Trzecioklasiści zadawali wiele pytań.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Na zakończenie uczniowie wręczyli górnikom barbórkowe laurki.

WSZYSTKIM GÓRNIKOM SKŁADAMY ŻYCZENIA Z OKAZJI BARBÓRKI !!!

• WARSZTATY EKOLOGICZNE

10 listopada 2023 klasa III B wzięła udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez wałbrzyski Urząd Miasta i PSZOK pt. ,,Wszystkie dzieci segregują śmieci'. Zajęcia odbyły się na terenie PSZOK-u. Było dużo ciekawych wiadomości dotyczących prawidłowego segregowania odpadów,  film, krzyżówki i zwiedzanie terenu. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i woreczki z niespodzianką. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.