• Kolej na Politechnikę

     • Miejmy nadzieję,  że dzisiejsza wizyta na pokazie prowadzenia ruchu kolejowego na platformie modułowej zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską Filia  Wałbrzych zaowocuje rozwijaniem nowych pasji u obecnych tam uczniów naszej szkoły.  

       

       

     • KOLEJNA EDYCJA TALENCIAKÓW !!!

     • CO TRZEBA ZROBIĆ?

      Masz prawdziwą moc pomagania! Skanuj Talenciaki i zostań bohaterem dzieci z całej Polski.


      1. Zrób zakupy za min. 50zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.

      2.  Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.

      3. Przekaż TALENCIAKA szkole.

       

     • Informacje na temat gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku 6–18 lat

     •  

      W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu prowadzone są bezpłatne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

      Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i piątki w godzinach: 13:40 – 14:25, 14:25 – 15:10, 15:10 – 15:55.

      Warunkiem przyjęcia na gimnastykę korekcyjną jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego, ortopedy lub pediatry.

     • Pamiętając o pierwszej pomocy

     • W piątek 08 września br. naszą szkołę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Przedstawicielami szkoły byli uczniowie z klasy trzeciej profilu turystyczno-językowego, gdzie realizowane są zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy. Okazją do spotkania był corocznie przypadający w drugą sobotę września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Został on ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża Czerwonego Półksiężyca, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 7 – 8. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z historią powstania idei Święta, jak i ukazanie w jaki w sposób przez wieki kształtowała się forma udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkania było również uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie podczas spotkania mieli możliwość w praktyczny sposób zapoznać się z podstawowymi technikami udzielania pierwszej pomocy, między innymi przy omdleniu, utracie przytomności czy też przy nagłym zatrzymaniu krążenia. W znaczącym stopniu zwracano podczas spotkania szczególną uwagę na istotę właściwej oceny bezpieczeństwa, którą powinien dokonywać każdy, kto podejmie decyzję o udzielaniu pierwszej pomocy. Możliwość realizacji takich zajęć ma na celu wzmocnić naukę niesienia pomocy nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca.

     • Uczysz się od Dziecka

     •  

      Dnia 8.09. 23 klasa 5c uczestniczyła w serii spotkań online w ramach Kongresu Uczysz się od Dziecka, który poświęcony był tematowi krytycznego myślenia. Spotkania na żywo dotyczyły w szczególności dobrostanu uczniów, sztucznej inteligencji oraz działalności społecznej. 

     • UBEZPIECZENIE NNW

     • Szanowni Rodzice

       

      Na Rok Szkolny  2023/2024 Rada Rodziców Naszej Szkoły wybrała ofertę grupowego ubezpieczenie NNW  uczniów w TUZ – Polisa Nr SZG 0000540.Wybrany został wariant 5 ubezpieczenia  -  składka 55 zł za jedno dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.W przypadku gdy Rodzic posiada:

      • dwójkę dzieci w szkole opłata za ubezpieczenie wynosi 50 zł za każde dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu,
      • w przypadku, gdy Rodzic posiada trójkę dzieci w szkole bądź więcej składka wynosi 45 zł za każde dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.

      Ubezpieczenie działa od 01.09.2023r.  do 31.08.2024r., 24/H  na całym świecie tj.w domu, szkole i poza nią, na zajęciach sportowych i wakacyjnych wyjazdach.

       

      W ZAŁĄCZENIU:                                                                                                

      Ogólne warunki ubezpieczenia 

      Tabela Norm Oceny procentowejJak zgłosić szkodę

      Wniosek zgłoszenia szkody 

      Oferta

      Wniosek

      TABELA-NORM-OCENY-PROCENTOWEJ

      OWU Pakiet

      jak zglosic szkode

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września br., godzina 8:3o, miejsce - teren zielony szkoły.

      W przypadku deszczowego dnia:

      ·         odziały przedszkolne i klasy I - 8:30 – sala gimnastyczna,

      ·         klasy  II - IV - 9:30 - sala gimnastyczna,

      ·         klasy  V - VIII - 10:30 - sala gimnastyczna.

     • XXIX Samorządowy Konkurs Nastolatków ''Ośmiu Wspaniałych''

     • Konkurs ,,Ośmiu Wspaniałych" służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników.

      Laureatem XXIX Samorządowego Konkursu Nastolatków"Ośmiu Wspaniałych" - edycja wałbrzyska został Wojciech Sokołowski z klasy 8a.

      GRATULUJEMY!

       

       

     • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

     • 07.06. odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II.

      Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 23 czerwca.

      W kategorii klas IV - VI:

      I miejsce - Krzysztof Sokołowski kl.5b

      II miejsce - Jakub Włodarski kl.6b

      III miejsce - Igor Woźniczak kl.4c

      W kategorii klas VII - VIII:

      I miejsce - Wojciech Sokołowski kl.8a

      II miejsce - Oliwia Radoch kl.8.c

      III miejsce - Weronika Kranz kl.8b

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie.

     • UCZYMY SIĘ I POKAZUJEMY INNYM

     • W dniu 21.06.br. uczniowie naszej szkoły z klasy 2a zostali zaproszeni do Centrum Szkoleniowego INNOVATION PARK w Wałbrzychu Klastra Edukacyjnego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Okazją do spotkania był Dzień Otwarty z okazji Dnia Przedsiębiorcy - święta zainicjowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Podczas 3 godzinnego pobytu mogliśmy zaprezentować, w jaki sposób może odbywać się budowanie robotów z klocków, a następnie ich programowanie za pomocą aplikacji – programu na tabletach. Tego typu działania stanowią  element próby włączania jak najmłodszych w przyszłościowy proces kształcenia kadr dla nowoczesnego przemysłu. Zmiany w otaczającym nas świecie w obszarze postępu technologicznego wymuszają na nas podejmowanie takich innowacyjnych działań.

     • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY I KLASA I

     • ​​​​​

      Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu zaprasza na zebranie rodziców dzieci zapisanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024, które odbędzie się  w dniu 28.06.2023r., o godz. 16:30 w siedzibie szkoły: ul. Melchiora Wańkowicza 13,  Wałbrzych.

       

      ​​​​​​​

     • Wicemistrz Europy!

     •  

      Filip Drzewiecki, uczeń klasy 6b  w dniu 9 czerwca 2023 r. w Olympic Centre and City of Tata, na Węgrzech wziął udział w Mistrzostwach Europy OCR, czyli biegu z przeszkodami(OCR European Championships)

      Trasa miała 3 km i 23 przeszkody.

      Filip został wicemistrzem Europy!

      Gratulujemy 

     • ROBOTYKA I AUTOMATYKA

     • Dzięki członkostwu w Klastrze Edukacyjnym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i stałej współpracy mamy szansę poznawania coraz nowszych rzeczy z zakresu nowoczesnych rozwiązań edukacyjno-dydaktycznych. Po przetestowaniu sprzętu oraz zapoznaniu się z aplikacją i technologią VR przez klasy 7-8, przyszedł czas na klasy najmłodsze. Uczniowie z klasy 2a naszej szkoły mieli możliwość zbudowania robota i jego zaprogramowania. To małe kroczki zarówno ku przyszłości zawodowej, jak i rzeczywistości, która będzie nam towarzyszyła na co dzień. Zabawy, a i nauki było mnóstwo. Również radości na przyszłość, ponieważ trzy poziomy zestawów robotów, (każdy po 5 egzemplarzy) - sprzęt o znacznej wartości, zostały nam podarowane i pozostają na stałe w naszej szkole.

     • PROMUJEMY HONOROWE KRWIODAWSTWO

     • Dnia 14.06.br podczas uroczystej gali wręczenia odznaczeń na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy odbyło się podsumowanie II edycji Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowychi ponadpodstawowych województwa dolnośląskiego na plakat promujący honorowe krwiodawstwo pn.: Pokaż na co Cię stać, gdy siebie chcesz dać”. Organizatorem konkursu była nasza szkoła pod patronatem honorowymDyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

      Ideą konkursu jest propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród dziecii młodzieży, a tym samym podkreślenie istotnego wkładu dawców krwi w pomocoraz ratowanie ludzkiego życia. Jest także nawiązaniem do Światowego Dnia Krwiodawcy, przypadającego na dzień 14 czerwca, w okresie przedwakacyjnym i ma na celu także uwrażliwienie na potrzebę szczególnego oddawania krwi w okresie letnim, gdy ilość wypadków znacznie wzrasta.

      Do II edycji konkursu nadesłano 116 prac. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Jednakże największą nagrodą tak jak w zeszłym roku będzie umieszczenie nagrodzonych prac w wydanym pod koniec listopada kalendarzu podsumowującym jednocześnie konkurs, a mającym z kolei promować krwiodawstwo i krwiolecznictwo.

      Uroczystość podsumowującą rozdanie nagród okrasił występami na scenie „Starej Kopalni” chór naszej szkoły. (zdjęcia użyczone: Faceebok RCKiK w Wałbrzychu, walbrzych.naszemiasto.pl)

     • KROPLA KRWI

     •  

      W dniu 14.06. br. Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w partnerstwiez naszą szkołą było organizatorem obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy pod hasłem „Młodzi dla Wałbrzyskiej Kropli Krwi” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta Wałbrzycha. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”. Celem inicjatywy było uświadomienie i uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby ludzi, dla których krew jest bezcennym darem dającym szansę na przeżycie. Dlatego też istniała możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie poprzez rozmowę z pracownikami RCKiK w Wałbrzychu jak i z przedstawicielami Klubu Dar przy WZK Victoria w Wałbrzychu. Podjęte działania miały również aspekt profilaktyczny mający przygotować dzieci i młodzież do okresu wakacyjnego. I z tego też powodu zaproszone do udziału zostały instytucje i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo – Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska. W imprezie wzięło udział ok. 250 uczniówz 12 wałbrzyskich szkół.

     • RADOSNE PODSUMOWANIE „PROJEKTU ZUS”

     •  

      Od kilku lat w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny „Projekt z ZUS”. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Realizowanie tych zagadnień odbywa się poprzez wizyty klas 7-8 w ZUS lub podczas zajęć warsztatowych w szkole. Podsumowaniem „projektu” jest wykonanie prac konkursowych przez uczniów w trzech do wyboru kategoriach – plakatu, komiksu lub filmu. Nasi uczniowie okazali się bezapelacyjnie najlepsi zajmując pierwsze miejsca w kategorii film – Karol Juszczyk i kategorii komiks Mateusz Selent, które to jednocześnie prace zostały zakwalifikowane do finału, gdzie zostały poddane ocenie przez komisję konkursową powołaną przez prof. Gertrudę Uścińską, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z dumą i radością przyjęliśmy informację, że Karol zajął I miejsce na poziomie ogólnopolskim i tym samym znalazł się po raz trzeci na „pudle” w konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Serdecznie gratulujemy Karolowi, jak i Mateuszowi. Warto zaznaczyć, że dla Mateusza jest to już drugi finał ogólnopolski.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych