• Bezpieczna droga do szkoły

     •  

      W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w dniu 21.09.2023 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu im. Orła Białego, wałbrzyscy policjanci spotkali się z uczniami klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartych. Przewodnim tematem było przede wszystkim ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

     • PARADA PRZYJACIÓŁ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

     •  

      Uczniowie naszej szkoły 22 września 2023 roku wzięli udział w Paradzie Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu, która przeszła ulicami śródmieścia. Jej celem było przypomnienie o możliwości adopcji bezdomnych zwiarząt i wdrażania do uszanowania ich życia. W ramach tej akcji, odbylo się też spotkanie z pracownikami schroniska, którzy przyprowadzili pieski do adopcji. Głos zabrała również zaangażowana w pomoc schronisku hrabianka Felicitas von Hochberg, prawnuczka księżnej Daisy. Uczniom i pracownikom szkół złożono podziękowania za pomoc w zbiórce karmy dla zwierząt. Impreza była bardzo udana.

      ZBIÓRKA KARMY W NASZEJ SZKOLE POTRWA DO 20 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU.

     • BRAWO FILIP !!!

     •  

      Uczeń naszej szkoły klasy 7b - Filip Drzewiecki  zajął 3 miejsce Mistrzostwach Świata OCR  w biegach przeszkodowych, w kat. 12-13 lat, które odbyły się w Belgii, w miejscowości Genk. 

      Gratulujemy sukcesu!!!! 

     • DAR ŻYCIA

     • W sobotnie przedpołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju wzięli udział we wspólnym przedsięwzięciu. Na terenie parkingu sklepu Castorama, który był głównym organizatorem odbyła się miejska Zbiórka Krwi przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Na zaproszenie organizatorów przeprowadzony został przez uczniów obu szkół pokaz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dotyczył on podstawowych czynności ratowniczych na miejscu zdarzenia mających za zadanie ratowanie zdrowia i życia ludzkiego przy właściwym zachowaniu bezpieczeństwa względem siebie, osoby poszkodowanej i otoczenia. Uczniowie również wspólnie promowali honorowe krwiodawstwo zachęcając do bezinteresownego daru życia.

     • Akcja ekologiczna "Drzewko za surowce wtórne" - oddaj elektrośmieci i odbierz sadzonki

     •  

      Już w czwartek, 28 września w godzinach 13:00-18:00 na parkingu marketu Kaufland w Wałbrzychu (ul. Długa 4b) odbędzie się zbiórka, podczas której będzie można wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także baterie, ładowarki i tonery na sadzonki drzew.

      Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zebranie wszystkich urządzeń, które były zasilane energią elektryczną z sieci lub bateriami oraz innych elektrośmieci, a także umocnienie świadomości ekologicznej i jej promocja.To już druga odsłona akcji w tym roku. Podczas wiosennej edycji, we Wrocławiu, frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Już w ciągu pół godziny od rozpoczęcia zbiórki zapełniono elektrośmieciami pierwszy, siedmiometrowy kontener.

      Akcja jest organizowana wspólnie z Lasami Państwowymi, dzięki wsparciu Nadleśnictwa Wałbrzych .

     • Kolej na Politechnikę

     • Miejmy nadzieję,  że dzisiejsza wizyta na pokazie prowadzenia ruchu kolejowego na platformie modułowej zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską Filia  Wałbrzych zaowocuje rozwijaniem nowych pasji u obecnych tam uczniów naszej szkoły.  

       

       

     • KOLEJNA EDYCJA TALENCIAKÓW !!!

     • CO TRZEBA ZROBIĆ?

      Masz prawdziwą moc pomagania! Skanuj Talenciaki i zostań bohaterem dzieci z całej Polski.


      1. Zrób zakupy za min. 50zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.

      2.  Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.

      3. Przekaż TALENCIAKA szkole.

       

     • Informacje na temat gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku 6–18 lat

     •  

      W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu prowadzone są bezpłatne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

      Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i piątki w godzinach: 13:40 – 14:25, 14:25 – 15:10, 15:10 – 15:55.

      Warunkiem przyjęcia na gimnastykę korekcyjną jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego, ortopedy lub pediatry.

     • Pamiętając o pierwszej pomocy

     • W piątek 08 września br. naszą szkołę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Przedstawicielami szkoły byli uczniowie z klasy trzeciej profilu turystyczno-językowego, gdzie realizowane są zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy. Okazją do spotkania był corocznie przypadający w drugą sobotę września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Został on ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża Czerwonego Półksiężyca, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 7 – 8. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z historią powstania idei Święta, jak i ukazanie w jaki w sposób przez wieki kształtowała się forma udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkania było również uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie podczas spotkania mieli możliwość w praktyczny sposób zapoznać się z podstawowymi technikami udzielania pierwszej pomocy, między innymi przy omdleniu, utracie przytomności czy też przy nagłym zatrzymaniu krążenia. W znaczącym stopniu zwracano podczas spotkania szczególną uwagę na istotę właściwej oceny bezpieczeństwa, którą powinien dokonywać każdy, kto podejmie decyzję o udzielaniu pierwszej pomocy. Możliwość realizacji takich zajęć ma na celu wzmocnić naukę niesienia pomocy nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca.

     • Uczysz się od Dziecka

     •  

      Dnia 8.09. 23 klasa 5c uczestniczyła w serii spotkań online w ramach Kongresu Uczysz się od Dziecka, który poświęcony był tematowi krytycznego myślenia. Spotkania na żywo dotyczyły w szczególności dobrostanu uczniów, sztucznej inteligencji oraz działalności społecznej. 

     • UBEZPIECZENIE NNW

     • Szanowni Rodzice

       

      Na Rok Szkolny  2023/2024 Rada Rodziców Naszej Szkoły wybrała ofertę grupowego ubezpieczenie NNW  uczniów w TUZ – Polisa Nr SZG 0000540.Wybrany został wariant 5 ubezpieczenia  -  składka 55 zł za jedno dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.W przypadku gdy Rodzic posiada:

      • dwójkę dzieci w szkole opłata za ubezpieczenie wynosi 50 zł za każde dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu,
      • w przypadku, gdy Rodzic posiada trójkę dzieci w szkole bądź więcej składka wynosi 45 zł za każde dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu.

      Ubezpieczenie działa od 01.09.2023r.  do 31.08.2024r., 24/H  na całym świecie tj.w domu, szkole i poza nią, na zajęciach sportowych i wakacyjnych wyjazdach.

       

      W ZAŁĄCZENIU:                                                                                                

      Ogólne warunki ubezpieczenia 

      Tabela Norm Oceny procentowejJak zgłosić szkodę

      Wniosek zgłoszenia szkody 

      Oferta

      Wniosek

      TABELA-NORM-OCENY-PROCENTOWEJ

      OWU Pakiet

      jak zglosic szkode

       

   • Kontakty

    • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
    • 748470989
    • ul. Wańkowicza 13
     58-304 Wałbrzych
     Poland
    • Izabella Mazurek
    • Krystyna Baczyńska
    • Dorota Leksztan
     Monika Rajca
  • Galeria zdjęć

    brak danych