• JASEŁKA

     •  

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

      W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

      Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

      Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Izabella Mazurek, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały Panie katechetki Wioletta Lubkiewicz, Lucyna Brożyna, wychowawczyni klasy IV a Renata Bartolik oraz wychowawczyni klasy I a Katarzyna Kolenda.

     • "Ziemia bez plastiku"

     •  

      W naszej szkole odbyła się akcja "Ziemia bez plastiku".

      Celem projektu było ukazanie szkodliwości plastiku dla Ziemi i konieczności ograniczenia jego użytkowania i zakupu oraz wdrażanie uczniów i rodziców do działąń proekologicznych i poszanowania dla natury.

      Wszyscy uczniowie oglądali prezentacje przygotowane przez kolegów i filmy o szkodliwym wpływie plastiku dla naszej planety i najbliższego środowiska. Można było też zobaczyć w szkole wystawę ukazującą możliwości zamiany plastiku na inne tworzywo w domu i szkole.

      Wszystkie klasy miały za zadanie wypisać lub narysować na karcie pracy zamienniki plastiku oraz zrobić plakat "Ziemia bez plastiku". Próbowano również praktycznie  ograniczyć lub zamienić przedmioty plastikowe podczas jednego dnia w domu i w szkolew ramach  "Dnia bez plastiku".

      Prace dzieci można było zobaczyć na wystawie w szkole.

      Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wybrano również najciekawsze plakaty i przyznano nagrody.

     • Mikołajkowe prezenty! 

     •  

      6 grudnia do wszystkich uczniów świetlicowych, w godzinach późnego popołudnia zawitał Święty Mikołaj. Każdy uczeń miał do wykonania zadanie (zaśpiewanie piosenki, taniec lub recytację wierszyka). Po wykonaniu zadania uczeń losował prezent z worka św. Mikołaja! Radość i uśmiechy na twarzy-bezcenne. 

      Zajęcia przeprowadziły p. Nikola  i p. Magda.  

      Zabawki uzyskane dzięki współpracy p. Nikoli Szukały-Jabłońskiej z Fundacją we Wrocławiu. 

     • ŚWIATEŁKA W RYNKU

     •  

      6 grudnia 2023, delegacja uczniów z klasy III B wraz z wychowawcą uczestniczyła  w uroczystości zapalenia światełek na choince wałbrzyskiego Rynku. O godzinie 16.00 przybył Mikołaj, aktorzy z teatru w kolorowych strojach i prezydent, który uroczyście włączył światełka. Choinka rozbłysnęła pięknymi kolorami. Poczuło się magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymały od prezydenta słodkie upominki. Tańczyły, śpiewały piosenki i było wesoło.

     • Mikołajki w MFB & Pizza

     •  

      Nasza ulubiona pani bibliotekarka z Multimedialnej Filii Bibliotecznej pani Weronika Tracz opowiedziała nam dziś o grach i groznawstwie. Było trochę teorii o historii gier, istotnych pojęciach (mechanika, immersja, interfejs), pełnowartościowym elemencie kultury, jakim stają się gry oraz ścieżkach zawodowych związanych z grami. Było też trochę praktyki – niektórym udało się zagrać w grę „Gris”.

      Potem poszliśmy do pobliskiej pizzerii „Diavollo”. Tamtejszą pizzę oceniliśmy 10/10.

     • "Mój dziadek był górnikiem"

     •  

      Uczennica klasy IIIa Izabela Braczyk zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Mój dziadek był górnikiem".

      Nagrodę odebrała na uroczystości w Starej Kopalni podczas "Festiwalu Tradycji Górniczych."

      Ogromne gratulacje dla Izy!

     • DZIEŃ GÓRNIKA

     •  

      Z okazji Dnia Górnika, uczniowie klas IIIa i IIIb spotkali się z górnikami, którzy pracowali kiedyś w wałbrzyskich kopalniach, już dzisiaj zamkniętych. Górnicy bardzo interesująco opowiadali o swoich doświadczeniach i trudach  pracy pod ziemią. Trzecioklasiści zadawali wiele pytań. 

      Spotkanie było bardzo ciekawe. Na zakończenie uczniowie wręczyli górnikom barbórkowe laurki.

       WSZYSTKIM GÓRNIKOM SKŁADAMY ŻYCZENIA Z OKAZJI BARBÓRKI !!!

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     •  

      10 listopada 2023 klasa III B wzięła udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez wałbrzyski Urząd Miasta i PSZOK pt. ,,Wszystkie dzieci segregują śmieci'. Zajęcia odbyły się na terenie PSZOK-u. Było dużo ciekawych wiadomości dotyczących prawidłowego segregowania odpadów,  film, krzyżówki i zwiedzanie terenu. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i woreczki z niespodzianką. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

     • Turniej siatkarski klas szóstych

     •  

      24 listopada odbył się turniej siatkarski klas VI a i VI b . Początkowo znaczącą przewagę miała klasa VI a, jednak jak to w sporcie bywa, szczęście się odwróciło i w rozstrzygającym trzecim secie wygrała klasa VI b, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły w Siatkówce w kategorii klas szóstych. Na podkreślanie zasługuje to , że kibice z obu klas kulturalnie i z pełnym zaangażowaniem kibicowali swoim klasom. Turniej zorganizowali p. Ilona Radywoniuk i p. Szczepan Dębowski.

     • Mistrzostwa PSP nr 2 w siatkówce w kat. klas piątych

     •  

      W piątek odbył się finał mistrzostw szkoły w siatkówce w kat. kl. 5. Drużyny reprezentujące swoje kasy składały się z 6 zawodników. Najlepsza okazała się V a, która po zaciętym i wyrównanym meczu pokonała V c. Ttrzecie miejsce zajęła klasa V b. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Organizatorem była p. Ilona Radywoniuk.

     • W kręgu życia krąży krew – i ty możesz uratować komuś życie!

     •  

      W dniu 22 listopada br. w Galerii Victoria nasza szkoła wraz z partnerami - Zespołem Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Szczawnie-Zdroju oraz Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizowała akcję promocyjną pod nazwą „W kręgu życia krąży krew”. Wydarzenie bezpośrednio powiązane było z rozpoczynającymi się Dniami Honorowego Krwiodawcy. Akcję poprzedziła przygotowana przez nas wystawa prac plastycznych konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa dolnośląskiego na plakat promujący honorowe krwiodawstwo pn.: „Pokaż na co Cię stać, gdy siebie chcesz dać”, którego podsumowanie odbyło się w czerwcu br. Wystawę można oglądać do środy 29 listopada br. na terenie Galerii Victoria (pasaż I piętro). Od godziny 10 do 13 poprowadzone były przez nas i partnerów pokazy pierwszej pomocy podczas których każdy zainteresowany miał możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności. Podsumowaniem całego wydarzenia o godzinie 13 było uroczyste wręczenie okolicznościowych kalendarzy laureatom konkursu, a wszystko okraszone zostało występami chóru naszej szkoły i solistów z Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju.

     • "SZANUJMY SIĘ"

     •  

      20 X 2023 uczniowie klasy II b brali udział w warsztatach edukacyjnych w ramach KAMPANII „SZANUJMY SIĘ”. Wypowiadali się na temat okazywania szacunku innym osobom, znaczenia szacunku w praktyce. Omawiany był problem dyskryminacji, reagowania na przejawy, gdy dana osoba zostaje potraktowana w sposób krzywdzący. Uczniowie wykonali prace plastyczne – twarz osoby, którą ktoś szanuje i twarz osoby, która jest dyskryminowana.                     

      Była to nauka poprawnej komunikacji opartej na języku szacunku, otwartości i tolerancji, wolnej od agresji i przemocy.

     • .

     • Z WIZYTĄ W KLASTRZE.

      Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły znaleźli się z wizytą w Centrum Szkoleniowym "INNOVATION PARK" działającym w ramach Klastra Edukacyjnego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Z wizytą udali się przedstawiciele klas 7 i 8 w ramach realizowanych założeń z doradztwa zawodowego. Uczniowie podzielni klasowo uczestniczyli w wykładzie dotyczącym kształcenia technicznego i branżowego, w pokazie druku 3D oraz robotyki. Uczestniczyli także w zajęciach pokazowych „Poznaj nasz VR”. Ta nowoczesna metoda edukacyjna staje się powoli jedną z ciekawszych form kształcenia ogólnego i praktycznego. Zajęcia wzbudziły bardzo pozytywne komentarze i emocje wśród uczniów.

     • .

     • .

      W imieniu firmy Cogito oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pragnę serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie„Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego"  który skierowany jest dla dzieci w wieku 10-19 lat, doświadczające  smutku, samotności, myśli samobójczych lub kryzysu psychicznego. Ze wsparcia mogą skorzystać również rodzice.

      BEZPŁATNY NUMER KONTAKTOWY +48 800 805 600

     • Centrum Nauki EC1

     • W piątek 10 listopada 2023 roku  45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach edukacyjnych w Centrum Nauki EC1 - Miasto Kultury Łódź. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze prąd elektryczny, jak mierzy się odległości we Wszechświecie oraz jak wygląda życie kosmonautów na stacji kosmicznej. Wykonywały różne doświadczenia fizyczne. Opiekunami grupy byli  nauczyciele: p. R. Bartolik, p. A. Winiarska i p .E. Dynysiewicz.

     • MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

     • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu uroczyście uczcili 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Marsz Niepodległości to już tradycja naszej szkoły. Ulicami dzielnicy Biały Kamień przerzedła biało-czerwony pochód, który zakończył się dokładnie o godz. 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego.

     • V Gala Pieśni Patriotycznej "Radosna Niepodległa"

     • Już po raz piąty Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu zorganizowała V Galę Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległa”. W naszej Gali wzięli udział uczniowie z dwunastu wałbrzyskich szkół, które w auli Auditorium Novum w Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zaśpiewały znane pieśni patriotyczne. Oczywiście w repertuarze nie mogło zabraknąć piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, którą zaśpiewali wszyscy obecni w auli.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13
    58-304 Wałbrzych
    Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan
    Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych