• PROMUJEMY HONOROWE KRWIODAWSTWO

     • Dnia 14.06.br podczas uroczystej gali wręczenia odznaczeń na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy odbyło się podsumowanie II edycji Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowychi ponadpodstawowych województwa dolnośląskiego na plakat promujący honorowe krwiodawstwo pn.: Pokaż na co Cię stać, gdy siebie chcesz dać”. Organizatorem konkursu była nasza szkoła pod patronatem honorowymDyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

      Ideą konkursu jest propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród dziecii młodzieży, a tym samym podkreślenie istotnego wkładu dawców krwi w pomocoraz ratowanie ludzkiego życia. Jest także nawiązaniem do Światowego Dnia Krwiodawcy, przypadającego na dzień 14 czerwca, w okresie przedwakacyjnym i ma na celu także uwrażliwienie na potrzebę szczególnego oddawania krwi w okresie letnim, gdy ilość wypadków znacznie wzrasta.

      Do II edycji konkursu nadesłano 116 prac. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Jednakże największą nagrodą tak jak w zeszłym roku będzie umieszczenie nagrodzonych prac w wydanym pod koniec listopada kalendarzu podsumowującym jednocześnie konkurs, a mającym z kolei promować krwiodawstwo i krwiolecznictwo.

      Uroczystość podsumowującą rozdanie nagród okrasił występami na scenie „Starej Kopalni” chór naszej szkoły. (zdjęcia użyczone: Faceebok RCKiK w Wałbrzychu, walbrzych.naszemiasto.pl)

     • KROPLA KRWI

     •  

      W dniu 14.06. br. Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w partnerstwiez naszą szkołą było organizatorem obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy pod hasłem „Młodzi dla Wałbrzyskiej Kropli Krwi” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta Wałbrzycha. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”. Celem inicjatywy było uświadomienie i uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby ludzi, dla których krew jest bezcennym darem dającym szansę na przeżycie. Dlatego też istniała możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie poprzez rozmowę z pracownikami RCKiK w Wałbrzychu jak i z przedstawicielami Klubu Dar przy WZK Victoria w Wałbrzychu. Podjęte działania miały również aspekt profilaktyczny mający przygotować dzieci i młodzież do okresu wakacyjnego. I z tego też powodu zaproszone do udziału zostały instytucje i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo – Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska. W imprezie wzięło udział ok. 250 uczniówz 12 wałbrzyskich szkół.

     • RADOSNE PODSUMOWANIE „PROJEKTU ZUS”

     •  

      Od kilku lat w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny „Projekt z ZUS”. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Realizowanie tych zagadnień odbywa się poprzez wizyty klas 7-8 w ZUS lub podczas zajęć warsztatowych w szkole. Podsumowaniem „projektu” jest wykonanie prac konkursowych przez uczniów w trzech do wyboru kategoriach – plakatu, komiksu lub filmu. Nasi uczniowie okazali się bezapelacyjnie najlepsi zajmując pierwsze miejsca w kategorii film – Karol Juszczyk i kategorii komiks Mateusz Selent, które to jednocześnie prace zostały zakwalifikowane do finału, gdzie zostały poddane ocenie przez komisję konkursową powołaną przez prof. Gertrudę Uścińską, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z dumą i radością przyjęliśmy informację, że Karol zajął I miejsce na poziomie ogólnopolskim i tym samym znalazł się po raz trzeci na „pudle” w konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Serdecznie gratulujemy Karolowi, jak i Mateuszowi. Warto zaznaczyć, że dla Mateusza jest to już drugi finał ogólnopolski.

     • Nasi zdolni!!!

     • Uczeń klasy IIa Szymon Niesłuchowski uczęszcze na  pozaszkolne zajęcia arytmetyki mentalnej INDIGO.

      Cały rok ćwiczył liczenie i w czerwcu pojechał do Warszawy na Ogólnopolską Olimpiadę z arytmetyki mentalnej. 

      Szymon zajął tam trzecie miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

     • „Wzorowy Kierowca” – czyli edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy zamiast mandatu

     • 12 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu odbyły się działania profilaktyczne pn. „Wzory Kierowca”. W ramach prowadzonej akcji policjanci wałbrzyskiej drogówki umożliwiali kierowcom, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym, zamianę mandatu karnego na edukację z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a uczniowie wręczali własnoręcznie przygotowane na tą okazje laurki.

      W dniu dzisiejszym  w godzinach od 09:00 do 11:00 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu w ramach akcji „ Wzorowy Kierowca” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z mundurowymi z komisariatu pierwszego kierowcom, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym  w zamian za mandat proponowali przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

      W działania zaangażowali się uczniowie szkoły, którzy wręczali kierowcom przygotowane przez siebie laurki nagradzając „dobrych kierowych”, a tych, którzy popełnili wykroczenie dzieci zapraszały na praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Podczas akcji zdecydowanie więcej było wzorowych kierowców, co nas policjantów bardzo cieszy.

      Kierowcy reagowali bardzo pozytywnie. Podkreślali, że tego typu akcje są potrzebne, gdyż jak sami zauważyli, wiedza z zakresu pierwszej pomocy, w sytuacji podwyższonego stresu może okazać się bardzo pomocna. Dla kursantów przygotowano specjalne stanowiska z fantomami, przy których doskonalono umiejętność resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod czujnym okiem Pan Szczepana Dębowskiego nauczyciela z przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa.

      Podsumowując akcję należy podkreślić, iż niestety większość osób nie potrafiło zachować się właściwie w sytuacji kryzysowej, udzielać pierwszej pomocy oraz informować o zaistniałej sytuacji, jednak z ogromną chęcią i zaangażowaniem podjęli starania do nabycia tych umiejętności, co daje nadzieję, że w przyszłości będą umieli zachować się prawidłowo.


      asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
      Zespół Komunikacji Społecznej
      Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

      Akcja zorganizowana przez pedagoga szkolnego Tomasza Łabędzia.


       

       

       

     • Europejski Tydzień Ruchu

     •  

      Od 22 do 31 maja nasza placówka aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

      Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Ruchu w naszej szkole był bieg przełajowy w ostatni dzień trwania akcji 31.05.2023. Wzięło w nim udział około 200 uczniów z klas 4-7. Część uczniów uczestniczyła w tym święcie sportu, dopingując w strefie kibica reprezentantów swoich klas. W biegu przełajowym na dystansie 1000 metrów wzięło udział 86 odważnych zawodników, którzy nie bali się zmierzyć w sportowej rywalizacji przed licznie zgromadzoną widownią. Najliczniejszą kategorię stanowili chłopcy klas 4-5 . Niektórzy dołączyli w ostatniej chwili, nie będąc pewnym swoich możliwości kondycyjnych.

      Wyniki :

      w kat . dziewcząt kl. 4-5 :

      1. Amelia Stefańska

      2. Truszczyńska Amelia

      3. Wachowska Dominika

      w kat. chłopców kl. 4-5 :

      1. Błaszczak Oskar

      2. Szklar-Baran Michał

      3. Huniak Michał

      4. Olejniczak Jakub

      w. kat. Dziewcząt kl.6-7 :

      1. Nakai Diana

      2. Kalaga Alicja

      3. Witosławska Nadia

      w kat. chłopców kl. 6-7 :

      1. Drzewiecki Filip

      2. Klasik Tomasz

      3. Chmiel Paweł

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom , kibicom za sportowe zachowanie i doping a zawodnikom za dostarczenie wielu sportowych emocji .

      #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu

      @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy @SzkolnyZwiązekSportowy"DolnyŚląsk"

     • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA Z RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024

     • Klasa 0 szkoły podstawowej

      – Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego „Spotkania dzieci Bożych”, Wydawnictwo „Jedność”, Kraków;

       

      Klasa I szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Poznaję Boży świat”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

       

      Klasa II szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Odkrywam królestwo Boże”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

       

      Klasa III szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Poznaję Jezusa”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

      – Ćwiczenia: „Poznaję Jezusa”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

       

      Klasa IV szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Odkrywam życie z Jezusem”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

      – Ćwiczenia: „Odkrywam życie z Jezusem”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

       

      Klasa V szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Szczęśliwi którzy szukają prawdy”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

      – Ćwiczenia: „Szczęśliwi którzy szukają prawdy”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

       

      Klasa VI szkoły podstawowej

      Podręcznik: „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, Wydawnictwo „„Jedność”, Kielce;

      - Ćwiczenia: „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, Wydawnictwo „„Jedność”, Kielce;

       

      Klasa VII szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

      - zeszyt 80 kartkowy

       

      Klasa VIII szkoły podstawowej

      – Podręcznik: „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce;

      - zeszyt 80 kartkowy.

       

     • MOVE Week – Tydzień Ruchu

     •  

      Od 22 do 31 maja nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy. Uczniowie klas I-III wspólnie bawili się ruchem spędzając czas nie tylko na przerwach. Wykorzystywaliśmy każdą chwilę, aby wspólnie ćwiczyć w szkole, oraz na świeżym powietrzu tym samym promując zdrowy styl życia wśród mieszkańców naszej dzielnicy. To była świetna zabawa.

     • "Anioły Hospicjum"

     • Kolejny raz rozdane zostały "Anioły Hospicjum" im. Jana Pawła II w Wałbrzychu Wolontariuszom uczestniczącym w "Żonkilowej Kweście". Wśród obdarowanych znalazła się nasza szkoła oraz dwoje naszych Wolontariuszy: Krzysztof Sokołowski i Alicja Żukrowska. Gratulacje.

     • Kolejne warsztaty florystyczne za nami

     • 26 maja z okazji Dnia Mamy odbyły się kolejne warsztaty florystyczne. 

      68 uczniów z naszej szkoły wzięło w nich udział. Uczniowie doskonalili umiejętność wykorzystywania roślin doniczkowych jako formy podarunku. Zadaniem naszych małych ogrodników było połączenie kilku odmian roślin doniczkowych i przesadzenia ich.  

      Jak widać uczniowie z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy bawili się tworząc prezenty dla swoich mam. 

       

      Warsztaty przeprowadziła Pani Nikola Szukała-Jabłońska we współpracy z Panią florystką. 

     • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

     • W konkursie plastycznym 'Portret Pani Wiosny' wzięło ponad 35 uczniów oddziałów przedszkolnych. Trzech uczniów zostało docenionych i nagrodzonych.

      Zuzanna Paprotna 01 - wyróżnienie;

      Karolina Mądrzyk 02 - wyróżnienie;

      Dawid Siuda 01 - dyplom 

      Gratulacje! 

      Konkurs koordynowała p.Nikola Szukała-Jabłońska 

     • English is Fun

     • Kolejna edycja Powiatowego konkursu języka angielskiego pt "English is Fun" już za nami. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jagoda Bunk z klasy 1b, Bianka Michalska z klasy 2a oraz Sara Cioch z klasy 3b. Rywalizacja była zacięta,  bo do konkursu zgłosiło się aż 12 szkół z powiatu. Sara Cioch zdobyła III miejsce w kategorii klas trzecich. Jagoda i Bianka były w zaraz za podium. Gratulacje dla wszystkich uczestniczek konkursu. 

     • MOJA MAMA

     • Uczennica klasy 3a zajęła 2 miejsce w konkursie regionalnym „Moja mama”. Serdecznie gratulujemy:)

     • SPRZĄTANIE WZGÓRZA GEDYMINA

     • W dniu 18.05.2023r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami  wzięli udział w akcji "Wspólne sprzątanie Wzgórza Giedymina" w Szczawnie Zdroju pod patronatem Burmistrza Szczawna Zdroju i Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Na zakończenie akcji uczestnicy wspólnie spędzili miło czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek oraz weszli na wieżę widokową.

       

     • Międzynarodowy Dzień Pszczół

     • W maju świętujemy Międzynarodowy Dzień Pszczół.

       Z tej okazji klasy II a i II b z wychowawcami, w ramach kontynuacji projektu własnego z poprzedniego roku, zrobiły prezent dla pszczól i posiały kwiaty, które zakwitną latem. Do akcji siania i sadzenia  kwiatów dołączyła się też klasa III a z wychowawcą. Pozostałe klasy również zapowiedziały takie działania.

      Wszyscy wiemy, jak ważne  dla nas i dla środowiska są pszczoły! Musimy o nie dbać! Życzymy im ciepłego lata i mnóstwa kwiatów!

     • Zajęcia w bibliotece

     • 29.05.2023r. Klasa 3a wraz z wychowawcą udała się na zajęcia do biblioteki Filia nr 6 Biały Kamień. Uczniowie zapoznali się z treścią książki „ Być jak księżna Daisy”, poznali jej historię oraz najważniejsze wydarzenia z życia. Na zakończenie uczniowie wykonali stokrotkę.

     • XIV Diecezjalny Konkurs Papieski

     • 19.05.2023r.w ZSP nr1 w Wałbrzychu odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród za udział w XIV Diecezjalnym Konkursie Papieskim "Obraz Boga Ojca w osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II".

      Z naszej szkoły nagrody w konkursie literackim otrzymali uczniowie klasy 8b: Alicja Żukrowska za zajęcie I miejsca i Adam Żmuda za zajęcie III miejsca.

      W konkursie plastycznym nagrody otrzymali uczniowie klasy 1a: Barbara Borcoń za zajęcie II-miejsca i Ignacy Michalkiewicz wyróżnienie. 

      GRATULUJEMY!

     • "Wspólne sprzątanie Wzgórza Giedymina"

     • W dniu 18.05.2023r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami  wzięli udział w akcji

      "Wspólne sprzątanie Wzgórza Giedymina" w Szczawnie Zdroju pod patronatem Burmistrza Szczawna Zdroju i Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

      Na zakończenie akcji uczestnicy wspólnie spędzili miło czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek oraz weszli na wieżę widokową.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych