• ORSZAK TRZECH KRÓLI

     •  

      Wolontariuszki z naszej szkoły włączyły się w przygotowanie jasełek   

      ulicznych i wzięły udział w Orszaku Trzech Króli w dniu 06.01.2024r.

     • Szkolny Dzień Profilaktyki – Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole

     •  

      Za nami szkolny Dzień Profilaktyki organizowany pod hasłem

      „Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole”.

      Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w czasie, których określali czym są dla nich zachowania agresywne, jakie mogą być ich przyczyny oraz poszukiwali sposobów rozwiązywania sytuacji trudnych.

      Swoje spostrzeżenia i uwagi umieścili na plakatach, które stanowią swoistą antyreklamę agresji.

      Należ dodać, iż warsztatowa forma zajęć bardzo przypadła naszym uczniom do gustu.

      Chętnie angażowali się w dyskusję, a tworzeniu plakatów towarzyszyła prawdziwa burza mózgów.

     • WOLONTARIUSZE ODWIEDZILI PACJENTÓW HOSPICJUM

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym pragniemy okazywać wzajemną życzliwość poprzez wspólnie spędzone chwilę, pomoc, miły gest, słowo. Jest to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla osób starszych i chorych. W tym przedświątecznym okresie 23.12.2023r. Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Pacjentów Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II i przekazali kartki świąteczne wykonane przez nich i uczniów naszej szkoły oraz złożyli im życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było to bardzo wzruszające spotkanie i ogromna radość, która pozwoliła aby choć przez chwilę zapomnieli o bólu, cierpieniu i chorobie.

     • WOLONTARIUSZE W DOMU SENIORA "ZACISZE"

     • W dniu 22.12.2023 r. wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Elderis - Dom Seniora "Zacisze” w Szczawnie Zdroju.

      Okazją do spotkania z pensjonariuszami były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Każdy senior otrzymał kartkę świąteczną z życzeniami, które przygotowywali uczniowie naszej szkoły. Przekazaliśmy też słodycze dar serca od dzieci. Złożyliśmy wszystkim świąteczne życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Wzruszeniom i emocjom nie było końca. Wróciliśmy pełni poczucia, że zanieśliśmy światełko nadziei, radości i ubogacenia dobrym słowem tych, od których my możemy się uczyć doświadczenia życiowego.

     • JASEŁKA

     •  

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

      W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

      Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

      Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Izabella Mazurek, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały Panie katechetki Wioletta Lubkiewicz, Lucyna Brożyna, wychowawczyni klasy IV a Renata Bartolik oraz wychowawczyni klasy I a Katarzyna Kolenda.

     • "Ziemia bez plastiku"

     •  

      W naszej szkole odbyła się akcja "Ziemia bez plastiku".

      Celem projektu było ukazanie szkodliwości plastiku dla Ziemi i konieczności ograniczenia jego użytkowania i zakupu oraz wdrażanie uczniów i rodziców do działąń proekologicznych i poszanowania dla natury.

      Wszyscy uczniowie oglądali prezentacje przygotowane przez kolegów i filmy o szkodliwym wpływie plastiku dla naszej planety i najbliższego środowiska. Można było też zobaczyć w szkole wystawę ukazującą możliwości zamiany plastiku na inne tworzywo w domu i szkole.

      Wszystkie klasy miały za zadanie wypisać lub narysować na karcie pracy zamienniki plastiku oraz zrobić plakat "Ziemia bez plastiku". Próbowano również praktycznie  ograniczyć lub zamienić przedmioty plastikowe podczas jednego dnia w domu i w szkolew ramach  "Dnia bez plastiku".

      Prace dzieci można było zobaczyć na wystawie w szkole.

      Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wybrano również najciekawsze plakaty i przyznano nagrody.

     • Mikołajkowe prezenty! 

     •  

      6 grudnia do wszystkich uczniów świetlicowych, w godzinach późnego popołudnia zawitał Święty Mikołaj. Każdy uczeń miał do wykonania zadanie (zaśpiewanie piosenki, taniec lub recytację wierszyka). Po wykonaniu zadania uczeń losował prezent z worka św. Mikołaja! Radość i uśmiechy na twarzy-bezcenne. 

      Zajęcia przeprowadziły p. Nikola  i p. Magda.  

      Zabawki uzyskane dzięki współpracy p. Nikoli Szukały-Jabłońskiej z Fundacją we Wrocławiu. 

     • ŚWIATEŁKA W RYNKU

     •  

      6 grudnia 2023, delegacja uczniów z klasy III B wraz z wychowawcą uczestniczyła  w uroczystości zapalenia światełek na choince wałbrzyskiego Rynku. O godzinie 16.00 przybył Mikołaj, aktorzy z teatru w kolorowych strojach i prezydent, który uroczyście włączył światełka. Choinka rozbłysnęła pięknymi kolorami. Poczuło się magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci otrzymały od prezydenta słodkie upominki. Tańczyły, śpiewały piosenki i było wesoło.

     • Mikołajki w MFB & Pizza

     •  

      Nasza ulubiona pani bibliotekarka z Multimedialnej Filii Bibliotecznej pani Weronika Tracz opowiedziała nam dziś o grach i groznawstwie. Było trochę teorii o historii gier, istotnych pojęciach (mechanika, immersja, interfejs), pełnowartościowym elemencie kultury, jakim stają się gry oraz ścieżkach zawodowych związanych z grami. Było też trochę praktyki – niektórym udało się zagrać w grę „Gris”.

      Potem poszliśmy do pobliskiej pizzerii „Diavollo”. Tamtejszą pizzę oceniliśmy 10/10.

     • "Mój dziadek był górnikiem"

     •  

      Uczennica klasy IIIa Izabela Braczyk zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Mój dziadek był górnikiem".

      Nagrodę odebrała na uroczystości w Starej Kopalni podczas "Festiwalu Tradycji Górniczych."

      Ogromne gratulacje dla Izy!

     • DZIEŃ GÓRNIKA

     •  

      Z okazji Dnia Górnika, uczniowie klas IIIa i IIIb spotkali się z górnikami, którzy pracowali kiedyś w wałbrzyskich kopalniach, już dzisiaj zamkniętych. Górnicy bardzo interesująco opowiadali o swoich doświadczeniach i trudach  pracy pod ziemią. Trzecioklasiści zadawali wiele pytań. 

      Spotkanie było bardzo ciekawe. Na zakończenie uczniowie wręczyli górnikom barbórkowe laurki.

       WSZYSTKIM GÓRNIKOM SKŁADAMY ŻYCZENIA Z OKAZJI BARBÓRKI !!!

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     •  

      10 listopada 2023 klasa III B wzięła udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez wałbrzyski Urząd Miasta i PSZOK pt. ,,Wszystkie dzieci segregują śmieci'. Zajęcia odbyły się na terenie PSZOK-u. Było dużo ciekawych wiadomości dotyczących prawidłowego segregowania odpadów,  film, krzyżówki i zwiedzanie terenu. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i woreczki z niespodzianką. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

     • Turniej siatkarski klas szóstych

     •  

      24 listopada odbył się turniej siatkarski klas VI a i VI b . Początkowo znaczącą przewagę miała klasa VI a, jednak jak to w sporcie bywa, szczęście się odwróciło i w rozstrzygającym trzecim secie wygrała klasa VI b, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły w Siatkówce w kategorii klas szóstych. Na podkreślanie zasługuje to , że kibice z obu klas kulturalnie i z pełnym zaangażowaniem kibicowali swoim klasom. Turniej zorganizowali p. Ilona Radywoniuk i p. Szczepan Dębowski.

     • Mistrzostwa PSP nr 2 w siatkówce w kat. klas piątych

     •  

      W piątek odbył się finał mistrzostw szkoły w siatkówce w kat. kl. 5. Drużyny reprezentujące swoje kasy składały się z 6 zawodników. Najlepsza okazała się V a, która po zaciętym i wyrównanym meczu pokonała V c. Ttrzecie miejsce zajęła klasa V b. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Organizatorem była p. Ilona Radywoniuk.

     • W kręgu życia krąży krew – i ty możesz uratować komuś życie!

     •  

      W dniu 22 listopada br. w Galerii Victoria nasza szkoła wraz z partnerami - Zespołem Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Szczawnie-Zdroju oraz Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizowała akcję promocyjną pod nazwą „W kręgu życia krąży krew”. Wydarzenie bezpośrednio powiązane było z rozpoczynającymi się Dniami Honorowego Krwiodawcy. Akcję poprzedziła przygotowana przez nas wystawa prac plastycznych konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa dolnośląskiego na plakat promujący honorowe krwiodawstwo pn.: „Pokaż na co Cię stać, gdy siebie chcesz dać”, którego podsumowanie odbyło się w czerwcu br. Wystawę można oglądać do środy 29 listopada br. na terenie Galerii Victoria (pasaż I piętro). Od godziny 10 do 13 poprowadzone były przez nas i partnerów pokazy pierwszej pomocy podczas których każdy zainteresowany miał możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności. Podsumowaniem całego wydarzenia o godzinie 13 było uroczyste wręczenie okolicznościowych kalendarzy laureatom konkursu, a wszystko okraszone zostało występami chóru naszej szkoły i solistów z Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13
    58-304 Wałbrzych
    Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan
    Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych