• WOLONTARIUSZ JEST JAK ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

Wolontariusze z naszej szkoły byli w mijającym roku bardzo pomocni i grzeczni, dlatego 08 grudnia odwiedził ich pomocnik Świętego Mikołaja wraz z Aniołkami. Wolontariusze z opiekunami zostali obdarowani podarunkami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również ich odwiedzi.

• 2 XII 2022 r. klasy I a i I b wybrały się na baśniowe zwiedzanie  Zamku Książ, który w grudniu zamienił się w Krainę Lodu i siedzibę św. Mikołaja. Zimowa Śnieżynka zabrała uczniów w podróż do świata zimowych opowieści oraz poprowadziła ich śladami św. Mikołaja. Uczniowie poznali legendy książańskie, zimowe historie i … Rudolfa. Od św. Mikołaja dostali świąteczne czapeczki i słodkości. Była to urocza i pełna niespodzianek wycieczka, którą zorganizowały wychowawczynie: Maria Bussler i Regina Sikora.

• NOBLIŚCI POLSCY

Jak co roku o tej porze odbył się cykl konkursów na temat Noblistów Polskich.

Uczniowie pisali dyktando, w którym były informacje, skąd wziął się pomysł na Nagrodę Nobla. Bez błędów uzupełnił tekst Michał Czyżewski, który został Szkolnym Mistrzem Ortografii.

Chętni uczniowie pisali test z Wiedzy o Noblistach Polskich.

Alicja Kalaga z kl. 7a – zajęła I miejsce.

W tym roku szkolnym jury Panie Małgorzata Stawowa -polonistka i Ewa Bochynek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej miało problem z wyborem najlepszych recytacji. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.

W Konkursie Recytatorskim Noblistów Polskich

I miejsca zajęły:

Klaudia Pielaszek z kl. 5b i Oktawia Trzósło z kl. 8b

II miejsce - Mieszko Woźniak z kl. 4c

III miejsce - Krzysztof Sokołowski z kl. 5b

Wyróżnienie - Jakub Olejniczak z kl. 4c

Udział w Konkursie Recytatorskim Noblistów Polskich wzięli także uczniowie:

Wiktor Wietecki z klasy 4a

Łukasz Czwojdziński z klasy 4a

Oliwia Żaloudik z klasy 6b

Alicja Kalaga z klasy 7a

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Organizator konkursów – Iwona Bryl-Pasek