• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.28

• 29.04.2020 09:26
        • Edukacja polonistyczna – czytanie tekstu wiersza pt. „Pobudka” – podręcznik s. 46. Ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń s. 58. W ćwiczeniu  2 nie realizujemy polecenia oznaczonego niebieską kropką. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna – zadania z zeszytu ćwiczeń s. 46. Szczególnej precyzji wymaga rozwiązanie zadania 2, bardzo proszę narysujcie cienką kreską (dobrze zatemperowany ołówek) wskazówki na zegarach, aby dokładnie było widać minuty. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja przyrodnicza – odczytanie tekstów ze s. 47 (proszę przyjrzeć się przedstawionym zwierzętom). Ćwiczenie 5 z zeszytu ćwiczeń s. 59. Zapamiętajcie proszę nazwy tych zwierząt i ich charakterystyczne cechy. Zadanie do obserwacji – poszukajcie w waszym otoczeniu (może podczas spaceru, wyjścia na ogród, a może przez okno w pokoju) pięknych oznak wiosny. Zróbcie zdjęcie – podpiszcie je i prześlijcie (czas na wykonanie zadania macie przez cały tydzień do 5 maja.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.27

• 28.04.2020 09:12
        • Edukacja polonistyczna -zastanów się jak najlepiej lubisz odpoczywać (są różne formy wypoczynku). Przeczytaj zadania z podręcznika s. 45. W zeszycie do j. polskiego zapisz Lekcja, Temat: Odpoczynek jest ważny. Pod tematem zapisujemy zdania z zadania 2 zgodnie z poleceniem - zwróćcie uwagę na krótkie wyrazy łączące części zdań (nie można ich pominąć), na przecinki oraz na staranny, kaligraficzny zapis bez błędów. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna - dziś ciąg dalszy ćwiczeń zegarowych. W zeszycie matematycznym piszemy Lekcja, Temat: Odmierzanie czasu. Pod tematem zapisy: Doba ma 24 godziny. Godzina ma 60 minut. 15 minut to kwadrans. Używamy skrótów: godzina - godz., minuta - min. np.: 1 godz. = 60 min. W zeszycie ćwiczeń zadanie 1 s. 45 (zadania do sprawdzenia i odesłania).

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.27

• 27.04.2020 09:57
        • Dzień dobry,

zadania na dziś – poniedziałek  27 IV 2020r.

Edukacja matematyczna - zadania z zeszytu ćwiczeń s. 44 - obliczenia zegarowe. Przypominam, że godziny popołudniowe czytamy: (1) - trzynasta, (2) - czternasta, (3) - piętnasta itd.

Edukacja polonistyczna -czytanie tekstu pt. "Dużo na głowie" - podręcznik s. 44. Próba odpowiedzi na zadania pod tekstem. Ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń s. 55 - nie wykonujemy zadań oznaczonych pomarańczową i zieloną kropką.

Życzę wszystkim dobrego, miłego, bez trosk i zmartwień - tygodnia - wych.  I jeszcze niespodzianka - piątek mamy wolny.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.24

• 24.04.2020 10:08
        • Edukacja polonistyczna - Czytanie tekstu z podręcznika "Dbamy o zęby" s.43. W zeszycie do j. polskiego zapis Lekcja, Temat: Dbamy o zęby. Pod tematem proszę przepisać w punktach zasady, które są pod tekstem oznaczone czerwonymi kropkami. Ćwiczenia 3-4 w zeszycie ćwiczeń s.54 (zadania do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna -  w zeszycie matematycznym piszemy Lekcja, Temat: Układamy zadania. Pod tematem proszę ułożyć treść zadania (zakończona pytaniem) do działania 58 – 10 – 2 = ….. , rozwiązanie i odpowiedź. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Przypominam o wykonaniu sowy, a na poniedziałek przygotujcie proszę zegar wskazówkowy (może „jakiś” znajdzie się w domu), albo na kartce z bloku narysujcie tarczę zegara, wytnijcie wskazówki (jedna dłuższa, druga krótsza, mogą to być także patyczki, wykałaczki – ważne żeby miały różną długość).