• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.27

• 28.04.2020 09:12
      • Edukacja polonistyczna -zastanów się jak najlepiej lubisz odpoczywać (są różne formy wypoczynku). Przeczytaj zadania z podręcznika s. 45. W zeszycie do j. polskiego zapisz Lekcja, Temat: Odpoczynek jest ważny. Pod tematem zapisujemy zdania z zadania 2 zgodnie z poleceniem - zwróćcie uwagę na krótkie wyrazy łączące części zdań (nie można ich pominąć), na przecinki oraz na staranny, kaligraficzny zapis bez błędów. (zadanie do sprawdzenia i odesłania)

Edukacja matematyczna - dziś ciąg dalszy ćwiczeń zegarowych. W zeszycie matematycznym piszemy Lekcja, Temat: Odmierzanie czasu. Pod tematem zapisy: Doba ma 24 godziny. Godzina ma 60 minut. 15 minut to kwadrans. Używamy skrótów: godzina - godz., minuta - min. np.: 1 godz. = 60 min. W zeszycie ćwiczeń zadanie 1 s. 45 (zadania do sprawdzenia i odesłania).