I miejsce: Oliwia Malicka kl. 7a
II miejsce: Anna Walczyńska kl. 8c
III miejsce: Blanka Grudzińska kl. 8a
GRATULUJEMY!!!
I miejsce: Oliwia Malicka kl. 7a
II miejsce: Anna Walczyńska kl. 8c
III miejsce: Blanka Grudzińska kl. 8a
GRATULUJEMY!!!
Z okazji Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia radości,
zdrowia i spokoju.
Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy,
wyciszenia, wypoczynku
oraz szczęśliwych dni w gronie najbliższych.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Publicznej
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu
WIELKANOC 2021
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ:
I MIEJSCE - MIKOŁAJ HUĆ, kl.02
II MIEJSCE - MAJA DANKOWSKA, kl.02
III MIEJSCE - AMELIA CZUBSKA, kl.01
WYRÓŻNIENIE – WIKTORIA DEMBSKA, kl.02
I MIEJSCE - KACPER JAMRÓZ, kl.IIC
II MIEJSCE - ADAM PAŁKA, kl.IB
III MIEJSCE - IGOR BASIŃSKI, kl.IIIB , WIKTORIA MENDELSKA, kl.IA
WYRÓŻNIENIE - HANNA KASPEREK, kl.IA
WYRÓŻNIENIE - KALICIAK ZUZANNA, kl.IIA
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zrobienie pięknych palm.
Niezmiernie miło nam ogłosić, że zwycięzcą Szkolnego Konkursu ,,Maseczki są cool!” w kategorii klas VII – VIII został Marcel Sutocki z klasy VIIb, a w kategorii klas IV – VI - Aleksander Rzeczkowski z klasy VIc.
II miejsce w kategorii klas IV – VI zajął Oskar Sutocki z klasy IVa, a III miejsce zajęła Eliza Sekula, również z klasy Iva. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
2 kwietnia 2021
Nasza Szkoła w tym roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, solidaryzując się w ten sposób z osobami dotkniętymi chorobami ze spektrum autyzmu. Niestety wiedza na ten temat w świadomości wielu ludzi jest wciąż za mała. Wspólnie organizowane akcje pozwalają podnosić świadomość społeczną i wspierać osoby z autyzmem.
Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski. W tym roku ze względu na stan epidemii koronawirusa, nie możemy niestety zamanifestować swojej solidarności niebieskimi ubraniami w szkole. Zachęcamy jednak wszystkich uczniów do symbolicznego zjednoczenia się z autystami i ich rodzinami!
Dziś 2 kwietnia ubierzmy się na niebiesko – Przyjmijmy wyzwanie!!!
Uczniowie naszych oddziałów przedszkolnych wybrali się do szkolnego ogrodu, żeby sprawdzić czy wyrosły już wiosenne kwiaty, które sadzili tam jesienią zeszłego roku. Oczywiście pojawiły się już krokusy i przebiśniegi. Teraz czekamy na tulipany, żonkile i hiacynty. Po powrocie do szkoły dzieci z zerówek będą realizować projekt "Pomagamy pszczołom". Zasadzą i posieją w ogrodzie kwiaty, które są lubiane przez pszczoły. Przyniosą też domki dla pszczół i innych owadów.
Uczniowie z naszej szkoły prowadzili zbiórkę środków higienicznych dla Domu Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach. Zebrane artykuły zostały w dniu: 30.03.2021r. przekazane do DPSu. Jednocześnie dostarczyliśmy wykonane przez uczniów kartki świąteczne oraz drobne słodkie upominki. My również otrzymaliśmy podziękowanie od pensjonariuszy. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę okazując w ten sposób dar swojego serca.
Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz
Zapraszamy do obejrzenia ciekawych ilustracji do legend o Wałbrzychu. Prace plastyczne wykonali uczniowie klas IV PSP nr 2 w Wałbrzychu pod kierunkiem swoich nauczycieli języka polskiego, którym dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.
Zobacz konkursowe prace plastyczne uczniów:
Zabawy konstrukcyjne z różnego typu klocków
W czasie pobytu w świetlicy szkolnej dzieci bardzo lubią zabawy konstrukcyjne z różnego typu klocków.
Dzieci ze świetlicy wykonały przepiękne prace plastyczne, a mianowicie wypełniły kontury wiosennych kwiatków (przebiśniegi, krokusy, żonkile) dowolnymi materiałami i wybraną przez siebie techniką: kuleczki z bibuły, wydzieranka lub kolorowanie pastelami poprzez ich rozcieranie.
Motyle to piękne stworzenia. Tych owadów żyje około 150 tysięcy gatunków z czego w Polsce występuje tylko około 3 tysiące.
Motyle ciekawostki
Motyle można spotkać na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy.
Z głowy, tułowia i odwłoka.
Motyle mają parę oczu złożonych z mniejszych oczek.
Większość motyli odżywia się nektarem kwiatów.
Najszybsze motyle mogą osiągnąć prędkość do 55 km/h.
Tak, ćmy to grupa motyli, prowadzących głównie tryb nocny.
Cykl życia motyla można podzielić na 4 etapy: jajko, gąsienica, poczwarka i dorosły motyl.
Długość życia zależy od gatunku. Niektóre żyją bardzo krótko (1 dzień), a inne ponad pół roku.
Motyl ma 4 skrzydła.
Do przeczytania polecamy:
"Świat motyli" Giulii De Amicis
Ta książka zabierze Was w fantastyczną podróż do tajemniczego świata motyli. Odkryjecie, między innymi, tajemnicę słynnego magicznego pyłu pokrywającego ich skrzydła i dowiecie się, jakim cudem pokraczna gąsienica zmienia się w pełnego gracji motyla! Podpowie Wam także, jak hodować motyle i każdego dnia zwabiać te małe, czarujące owady do twojego domu!
oraz "Barwny świat motyli" Katarzyny Bajerowicz
https://wnaszejbajce.pl/barwny-swiat-motyli-ksiazka-plyta-cd-katarzyna-bajerowicz/
Dla młodszych bajki o motylach
Program „ Choroby przenoszone drogą kropelkową - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ” jest programem edukacyjnym realizowanym w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jest to program lokalny opracowany przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu w związku z koniecznością podjęcia kompleksowych działań edukacyjnych w czasie pandemii SarsCov-2 w zakresie ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi droga kropelkową- COVID 19, grypą i chorobami grypopodobnymi.
Z okazji ogłoszenia roku 2021 rokiem Stanisława Lema i obchodów 100-lecia urodzin pisarza stowarzyszenie COMPOSINGART organizuje konkurs plastyczny dla młodzieży szkół podstawowych i średnich Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Temat konkursu ‘JAK WYGLĄDA OPOWIADANIE SCIENCE-FICTION?’ („Bajki Robotów” i „Opowieści o pilocie Pirxie” w ilustracji młodych czytelników twórczości Stanisława Lema). Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz młodzieży szkół średnich.
Materiały dotyczące konkursu:
Z przyjemnością informujemy, że Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW” został
rozstrzygnięty, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły :
- Hanna Brucka kl. VII a praca literacka II miejsce
- Maciej Janiszewski kl. VIII - prezentacja - II miejsce.
GRATULUJEMY !!!
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji: NASZA DWÓJECZKA
W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF nasza szkoła wzięła udział w akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo.
Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły poprzez prace plastyczne, które wykonali włączyliśmy się aktywnie w stworzenie wizji lepszego świata
dla dzieci w Jemenie.
KLASA 8
RUSZAMY Z KONKURSEM
O IRENIE SENDLEROWEJ
PRACA PLASTYCZNA, FORMAT A2, TECHNIKA DOWOLNA:
PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA POSTAĆ IRENY SENDLEROWEJ lub
PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ IRENY SENDLEROWEJ
GAZETKA (działalność w czasie wojny lub powojenne losy)
KONKURS WIEDZY.
Szanowni Państwo,
w oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu serdecznie Państwa zaprasza na pierwszą w swojej historii PREMIERĘ ONLINE przedstawienia „Chłopcy z placu Broni" w reż. Marty Streker. Będzie to pierwsza premiera udostępniona specjalnie dla naszych Widzów w formie streamingu na żywo, czyli transmitowana w czasie rzeczywistym. Gramy na naszej scenie, a Państwo możecie oglądać nas w swoim domu wspólnie z bliskimi. Zapraszamy na stronę live.teatrlalek.walbrzych.pl/ Tego dnia bilet w promocyjnej cenie - 15 złotych.
W związku z powyższym wydarzeniem, ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań. Pamiętajmy, że to my dorośli musimy zadbać, aby ten trudny czas odbił się z jak najmniejszą szkodą dla nas wszystkich. Pozwólmy i pomóżmy dzieciom i młodzieży korzystać z kultury w sposób, na jaki pozwala dzisiejsza rzeczywistość. Najbliższa sobota, 6 lutego o godzinie 17.00, PREMIERA ONLINE spektaklu "Chłopcy z placu Broni". Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od lat 10.
Spektakl będzie doskonałym dopełnieniem lektury omawianej w klasach IV i V szkoły podstawowej.
W dniu 26.01.2021 roku wręczono nagrody dla uczniów klas 0 - III biorących udział w Szkolnym Plastycznym Konkursie Papieskim "Totus Tuus" - "Cały Twój Maryjo". Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kaliciak z klasy II a, drugie miejsce Amelia Szymańska z klasy II b, a trzecie miejsce Igor Basiński z klasy III b. Organizatorami konkursu były katechetki Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz.
Powered by aSc EduPage