• 2020-04-23

• 23.04.2020 09:28
        • Temat: Siła odwagi.

1. ,, R czy L’’- zabawa logopedyczna. Polega ona na przedstawieniu dzieciom słów z literami r lub l. Rodzic czyta dziecku podany wyraz a dziecko mówi na jaką głoskę zaczyna się ten wyraz ,,r ‘’czy ,,l’’.

- raca, rak, ręcznik, rosół, rabarbar, resztka, rower, ryby, rakieta, ręce, rok, rumak.

- laska, lody, litera, lis, lustro, lada, las, lina, ludzie, latarka, lizaki, los, lato.

2. Piosenka o honorze i odwadze ( Mała Orkiestra Dni Naszych) – zachęcam do wysłuchania.

3. Zabawa słowna ,, O rycerzu’’ polegająca na dokończeniu zdań. Dopasowanie z podanych wyrazów:

( zbroję, zamku, królowi, odważny, waleczny).

Rycerz mieszka w .………… . Rycerz nosi na sobie .………… . Rycerz jest wierny ………….. . Rycerz jest ………... i ……………. .