• 2020-04-24

• 29.04.2020 09:46
      • Temat: Do odważnych świat należy.

• 1. ,, Sport dla odważnych’’ - dzisiaj będziemy rozmawiać o sportach ekstremalnych czyli tj. wspinaczka górska, skoki narciarskie, lotniarstwo i spadochroniarstwo. Osoba uprawiająca ten typ sportu musi być: odważna, otwarta i lubić ryzyko. Należy zawsze jednak o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Czy których z tych sportów wam się podoba?

2. ,, W małym ciele duży duch’’ -poznacie przysłowia związane z odwagą. ,, Odwaga sił wymaga’’,

,, Do odważnych świat należy’’ i ,, Odważnym szczęście sprzyja’’.

3. ,, Myjemy okna w wieżowcu’’ - zabawa z elementem wspinania. Na hasło: wspinamy się po drabinie – wyciągamy ręce przed siebie jakbyś chwytali się szczebelek drabiny a nogi zginamy w kolanach podnosząc raz prawa raz lewą nogę. Na hasło: myjemy okna – trzymamy się jedną ręką jakbyś się trzymali za szczebelek a drugą ręką wykonujemy ruchy naśladujące czynność mycia okien. Ćwiczenie wykonujemy raz lewą raz prawą ręką.

- Zasłużony odpoczynek – ćwiczenia oddechowe leżymy tyłem z ugiętymi w kolanach nogami , stopami opartymi o podłogę i rękoma ułożonymi w ,, skrzydełka’’ wykonujemy głębokie wdechy nosem i wydechy ustami. Ćwiczenie wykonujemy kilka razy.

4. Piosenka dla dzieci o literkach E i F DrobNutki na you tube.