• 2020-04-27

• 29.04.2020 09:46
      • Temat: Mali bohaterowie

• 1. ,, Kogo można nazwać bohaterem’’- bohaterem nazywa się osobę odważną, pomocną, dokonującą niezwykłego czynu i ofiarną wobec innych. Przykład bohatera. Mama 7 letniego chłopca straciła przytomność. Jej syn widząc leżącą mamę wybiera numer alarmowy 112. Informuje co się wydarzyło, podaje swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania. Pomoc przychodzi natychmiast ratując w ten sposób życie mamy. Policjanci za taką postawę nagradzają chłopca i nazywają bohaterem.

,, Jestem odważna/ odważny, ponieważ ….’’ – dzieci opowiadają o sytuacji, kiedy sami wykazali się odwagą.

2. Ile to waży? – zabawa dydaktyczna, ustalanie ciężaru zabawek, dzieci szacują wagę zabawki ,, na oko’’. Np: zabawki pluszowe duża małpka i mały piesek. ,, Na oko’’ wskazuje, że małpka jest cięższa niż piesek. Przekonać się możemy kiedy te dwie maskotki weżniemy w dłonie. Należy podkreślić, że na wagę przedmiotu wpływa nie tylko jego wielkość ale również to z czego jest zrobiony.

3. ,, Żabki w stawie’’ – zabawa dydaktyczna wprowadzenie znaku ,,-‘’.Wyznaczanie wyniku odejmowania. Przykład: W stawie pływają 4 żabki. Nagle żabki się wystraszyły i 2 z nich wyskoczyły ze stawu. Ile żabek zostało w stawie?

4. ,, Morskie opowieści’’ – zabawa ruchowa. Zabieram dzieci w morską podróż statkiem. Zapraszam na pokład ( dzieci siadają na kocu).Popatrzcie za lewą burtę, tam pływa około 10 rekinów ( spróbujcie je policzyć). Spójrzcie za prawa burtę, tam rafa koralowa ( opiszcie jak wygląda). Wiatr zaczyna mocniej wiać ( wydmuchujemy powietrze ustami), zrywa się sztorm ( naśladujemy odgłos morza), ukrywamy się pod podkładem ( ukrywamy się pod kocem).