• 2020-04-17

• 17.04.2020 10:06
        • Temat: Legendy naszej stolicy.

Warszawa to stolica Polski, leżącą nad rzeką Wisłą.

1. ,, Z Krakowa do Warszawy’’ – ilustracje charakterystycznych miejsc Warszawy: Zamek Królewski, ,, Stare Miasto’’, Syrenka Warszawska, Stadiom Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Sejm.

2. Samochody jeżdżące po ulicach dawnej Warszawy – ilustracje.

3. Zapraszam do obejrzenia na you tube bajki pt.,, Syrenka’’ legendy warszawskie.

4. Zabawa ruchowa: ,, Pozy’’- dzieci chodzą po pokoju. Na sygnał ,, Pozy’’ dzieci zatrzymują się i nieruchomieją. Przyjmują dowolną pozę, która cos lub kogoś przypomina. Np. pieska, bociana.

,, To co pływa, to co lata’’ – dzieci maja za zadanie naśladować ruchy latania i pływania. Np.lata: mucha, samolot, ptak a pływa ryba, syrenka, statek.

,, Fałszywe zdanie’’ – zabawa polega na swobodnym chodzeniu po pokoju. Przy usłyszeniu fałszywego zdania np. Pomidor lata, Rower pływa itp. dzieci zatrzymują się i stają na baczność.

• 2020-04-16

• 16.04.2020 08:42
        • Temat: Kwiat paproci.

1. ,, W poszukiwaniu kwiatu paproci’’ – legenda na you tube CzytaneBasnie ( Kwiat Paproci)

2. ,, Krakowskie precle i obwarzanki’’- tradycyjne krakowskie wypieki.

3. Zabawa w pokazywanie różnych części ciała ( prawa lewa). Kotek Łatek miał 5 łatek: 1. na łebku, 2 na prawej górnej łapce, 3 na brzuszku, 4 na grzbiecie a 5 na lewym uszku.

Piesek ma 6 łatek: 1 na prawym uszku, 2 na lewej dolnej łapce, 3 na ogonku, 4 na prawym uszku, 5 na prawym kolanku a 6 na brzuszku.

4. Litera drukowana i pisana Ł i ł – poćwiczyć pisownię.

• 2020-04-15

• 15.04.2020 15:02
        • Temat: Spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

1. ,, Kraków na widokówce’’- zabawa zgadywanka związana z Krakowem- lustracje. Wawel – Zamek Królewski, Sukiennice, kościół Mariacki, Pan Twardowski, Lajkonik, Smok Wawelski.

2. ,, Smok i jego historia’’- słuchanie piosenka o Smoku Wawelskim na you tube. Odpowiedzcie na pytania: Dlaczego mieszkańcy chcieli pozbyć się smoka?, W jaki sposób szewczyk pokonał smoka?.

Z podanych poniżej cech wskażcie te, którymi charakteryzował się szewczyk: bezinteresowność, chciwość, odwaga, strachliwość, skromność, rozrzutność, pomysłowość, samolubność, chęć niesienia pomocy.

3. Zabawa ruchowa:

,, Smocze minki’’ – chodzimy po pokoju, naśladujemy chód smoka, obracamy głową w prawą stronę, w lewą stronę robimy groźną minę, smutną minę, staramy się wydychać z ust powietrze jakbyśmy ziali ogniem.

,, Taniec smoka’’ – podśpiewujemy słowa piosenki: O jak przyjemnie i jak wesoło ze smokiem tańczy się ( klaskamy dłońmi). Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa, do przodu i do tyłu i raz dwa trzy ( wykonujemy ruchy).

4. Smok – praca plastyczna wykonana dowolna techniką.

• 2020-04-08

• 08.04.2020 12:16

Temat: Śmigus- dyngus na wesoło.

1. ,,Wesoły śmigus- dyngus’’ – polewanie się wodą. Rozmowa na temat tradycji lanego poniedziałku. Współcześnie chcąc polać kogoś wodą, należy przestrzegać zasad dobrej zabawy, kultury i bezpieczeństwa. Zachęcanie dzieci do odpowiedzi na pytanie: Gdyby ktoś oblał mnie z zaskoczenia dużą ilością wody czułabym/ czułbym się ……..

2. Zabawa ,, Wielkanocne zajączki’’- dzieci na hasło: Zajączki poruszają się, naśladując skoki zająca. Słysząc hasło pozują do zdjęcia, zatrzymują się w bezruchu.