• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.06

• 06.04.2020 15:49
        • EDUKACJA MATEMATYCZNA

Dzisiaj rozwijanie umiejętności myślenia strategicznego i logicznego. Dzieci wyciągają gry planszowe i logiczne. Grają z rodzicami, rodzeństwem, innymi członkami rodziny.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

PODRĘCZNIK  str. 44 - 45

1. Czytanie opowiadania Tomasza Plebańskiego "Dużo na głowie"- str. 44.

2. Wyjaśnienie powiedzenia mieć dużo na głowie.

3. Rozmowa na temat rady, której mama udzieliła córce.

4. Różne sposoby odpoczywania - str. 45 ćw. 1. Wskazanie zdrowych form wypoczynku.

5. Wykonanie ćwiczenia 2 str. 45 - zapis zdań w zeszycie. Tworzenie zdań złożonych za pomocą podanych spójników (bo, ponieważ, żeby). Zwrócenie uwagi na przecinek. W łączeniu zdań pomogą kolory. Dzieci piszą w zeszytach starannie i kaligraficznie.

Proszę o przesłanie ćwiczenia z edukacji polonistycznej do środy. Natomiast do jutra (wtorek) proszę o przesłanie kalendarza pogody.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.03

• 06.04.2020 15:46
        • EDUKACJA MATEMATYCZNA

Ćwiczenia praktyczne przygotowujące do dzielenia.

ĆWICZENIA MATEMATYKA str. 19 zad.5

EDUKACJA POLONISTYCZNA, PRZYRODNICZA

PODRĘCZNIK str. 42 - 43

1. Czytanie wiersza Czesława Janczarskiego "O krasnalkowym zębie i o dobrej radzie". Opowiedzenie rodzicom treści wiersza (zad.1).

2. Wyszukiwanie w tekście rady dzięcioła.

3. Jak dzisiaj dbamy o zęby? Czytanie informacji na temat zębów i higieny jamy ustnej - str. 43

4. Pisownia wyrazów z utratą dźwięczności. Jeżeli nie mamy pewności, jaką literę zapisać na końcu wyrazu, tworzymy takie wyrazy, które wyjaśniają nam pisownię. Możemy zapisać wyrazy w liczbie mnogiej.

POTYCZKI ORTOGRAFICZNE - str. 52, ćw. 1,2.