• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.16

• 16.04.2020 09:46
        • Edukacja matematyczna                                                                         Ćwiczenia MATEMATYKA- str. 20 zad. 1 (dzieci mogą otoczyć pętlą po tyle kwiatów, ile jest w danej skrzynce), zad. 2

Dla osób chętnych w tym tygodniu zadania ze str. 15.

Edukacja polonistyczna POTYCZKI ORTOGRAFICZNE - str. 53 ćw. 3, 4.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.15

• 16.04.2020 09:45
        • Edukacja matematyczna
          Zadanie Narysuj w zeszycie ilustrację do działania 4 x 6. Mogą to być malowane jajka.

Edukacja polonistyczna Dokończ zdania i zapisz w zeszycie.

Wielkanoc kojarzy mi się z...
          Moje ulubione zajęcia w czasie świąt...
          Ulubione potrawy wielkanocne to...

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.08

• 10.04.2020 05:24
        • EDUKACJA POLONISTYCZNA, PLASTYCZNO -TECHNICZNA

1. Wykonanie i ozdabianie kartki świątecznej wg własnego pomysłu.

Kartkę z bloku technicznego lub rysunkowego składamy na pół. Zewnętrzną część ozdabiamy wg własnego pomysłu. Możemy wykorzystać farby, kredki, wycinanki, gotowe naklejki i inne materiały. Na kartce powinny znaleźć się elementy związane ze świętami i wiosną. Przykłady: pisanki, kurczaczki, zajączki, koszyczki, kwiaty wiosenne, bazie.

2. Pisanie życzeń dla wybranej osoby.

Życzenia zapisujemy w środku kartki (układamy samodzielnie lub korzystamy z gotowych przykładów). Możemy wkleić życzenia wcześniej zapisane na kartce z zeszytu. Pamiętamy o wielkiej literze w zapisie nazw świąt (Wielkanoc) i zwrotów grzecznościowych. Dzieci, które mają ćwiczenia, mogą skorzystać z życzeń na stronie 85 ( w życzeniach brakuje niektórych informacji).

Przykłady życzeń

Radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych i smacznego jajka życzy Zosia

Spokojnych, zdrowych i pięknych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka życzy Michał

Kartkę świąteczną wręczamy bliskiej osobie.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.07

• 07.04.2020 11:35
        • EDUKACJA MATEMATYCZNA

Doskonalenie umiejętności mnożenia.

ĆWICZENIA MATEMATYKA  str.20 zad.3

EDUKACJA POLONISTYCZNA, PLASTYCZNO-TECHNICZNA

Świąteczne przygotowania i wielkanocne zwyczaje.

PODRĘCZNIK STR. 80 - 81

1. Zapoznanie się z wierszem Róży Plater "Wielkanoc" - str. 80.

2. Rozmowa na temat Wielkanocy przedstawionej w wierszu, zajęć dzieci i wymienionych potraw.

3. Czytanie informacji na temat zdobienia jajek wielkanocnych - str. 81.

4. Moje wielkanocne jajko - ozdabianie wydmuszki wg własnego pomysłu (może to być jajko ugotowane na twardo). Jajko będzie ozdobą na świątecznym stole.