• TURNIEJ KOSZYKÓWKI

W ramach rywalizacji międzyszkolnej miasta Wałbrzycha rozegrano turniej koszykówki 3x3. Wzięły w nim udział wszystkie wałbrzyskie szkoły podstawowe.Jak zwykle nasi koszykarze nie zawiedli. W swojej grupie szybko pokonali PSP nr 15 i ZSP nr 2, by w półfinale oddać pierwszeństwo starszym od siebie zawodnikom z PSP nr 26. W finale pokonali szkołę PSP nr 28 i wywalczyli medal brązowy. Biorąc pod uwagę to , że musieli zmierzyć się ze starszymi rocznikami jest to spory sukces.

• .

25.10.2021r. odbyło się spotkanie z policją i psem policyjnym. Na początku policjant z psem opowiadali o służbie zwierząt w policji, ile czasu trwa szkolenie. Pokazano nam również jak atakuje taki pies przestępców. Odbyła się również rozmowa dotycząca zachowania się wobec obcych, uczniowie też uczyli się jak prawidłowo informować służby gdy np. Jesteśmy świadkami wypadku. Na koniec uczniowe dowiedzieli się jak wygląda ochrona meczy. Dzieci mały okazję przymierzyć strój jaki musi mieć policjant podczas takich meczy.

• KONKURS !!!

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., realizator zadania publicznego pn. „Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk”, z wielką przyjemnością zaprasza kreatywnych uczniów szkół podstawowych oraz średnich z terenu województwa dolnośląskiego, którzy interesują się pracą w mediach oraz ekologią i którzy chcieliby stworzyć swój pierwszy spot radiowy i/lub krótki film do udziału w dwóch konkursach: „Kampania Społeczna – spot radiowy” oraz „Kampania Społeczna –spot radiowy”.

• OMNIBUS ŚWIETLICY

W miesiącu październiku już po raz trzeci odbyły się wybory OMNIBUSA ŚWIETLICY wśród uczniów klas I, II i III. Z klasy I a i I b wzięło udział 18 osób, z klasy II a i II b - 14 osób, a z klasy III a, III b i III c - 6 osób. Konkurs został zorganizowany przez wychowawcę świetlicy A. Brycką i przeprowadzony w oparciu o zasady teleturnieju telewizyjnego ,,Jeden z dziesięciu". Tytuł OMNIBUSA ŚWIETLICY zdobyli następujący uczniowie: wśród klas I - Maria Bączyk z kl. I a; wśród klas II - Wiktor Wójcik z kl. II a; wśród klas III - Piotr Uziel z kl. III b. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy posiadania tak znakomitej, wszechstronnej wiedzy!!!!!!!!!!!!!

• .

Projekt adresowany jest do uczniów klas 8-smych szkół podstawowych.

Celem projektu jest odnalezienie osób, które żyły i działały w czasach II Rzeczpospolitej i były związane z powiatem, na terenie którego znajduje się Wasza szkoła. Osoby te mogły żyć i pracować na tym terenie, bądź zostały na nim pochowane. Może to być uczestnik walk o niepodległość Polski, żołnierz II wojny światowej, naukowiec, nauczyciel, prawnik, lekarz, polityk, działacz społeczny, artysta, etc.

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3