• Fundusz Toyoty 2024: MAMY TO !!!

     •  

      Nasz projekt „Chwyć energię - Natural Energy Park” zdobył najwięcej punktów: 1000.

      W związku z czym otrzymamy dotację w wysokości 30.000 złotych.

      Serdecznie dziękujemy za oddane głosy!!!

       

     • APEL WIELKANOCY

     • Dnia 27 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Wiersze i piosenki  w wykonaniu uczniów klasy IIa i wolontariuszy z Klubu Ośmiu  przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi  w roku świętami. Barwne palmy oraz stół wielkanocny dodawał kolorytu   i  wprowadzał w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym  w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej  najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

     • Hospicjum im. Jana Pawła II

     • Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Jest to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla osób starszych i chorych. W tym przedświątecznym okresie 27.04.2024r. Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Pacjentów Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II i przekazali kartki świąteczne i upominki wielkanocne wykonane przez nich i uczniów naszej szkoły oraz złożyli życzenia od całej Społeczności naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Było to bardzo wzruszające spotkanie i ogromna radość.

     • Elderis - Dom Seniora "Zacisze” w Szczawnie Zdroju

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie własnoręcznie zrobili kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne, które wręczyli wraz z życzeniami seniorom i pracownikom. Takie spotkania międzypokoleniowe dostarczają mnóstwo wzruszeń obu stronom. Seniorzy cieszą się, że pamiętamy o nich, a uczniowie uczą się szacunku do starszych.

     • Ilustracja do książki Robin Hood

     • Natalia, Bianka, Alicja i Michał wzięli udział w 20 Tygodniu Kultury Brytyjskiej zorganizowanym w ZSP nr 8 w Wałbrzychu. Natalia zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym pt "Ilustracja do książki Robin Hood". Wszyscy uczestnicy zdobyli nową wiedzę na temat Zjednoczonego Królestwa.

     • SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

     • Jak co roku w naszej szkole odbył się "SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ". Celem konkursu jest promowanie tradycji związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, edukacja na temat symboliki palmy w kulturze ludowej.

      Laureatami konkursu zostali:

      KLASY 0 - II

      I miejsce - ANNA TRZMIEL, kl.Ia

      II miejsce - LENA SKUPIN, kl.Ib

      III miejsce - CYNTHIA KRAWCZYK, kl.2a

       

      WYRÓŻNIENIE - WIKTORIA CHRYCZYK, kl.01

       

      WYRÓŻNIENIE - LENA MĄDRA, kl.IIa

      WYRÓŻNIENIE - IGNACY MICHALKIEWICZ, kl.IIa

      KLASY III -  

      I miejsce - KORNELIA KOWALSKA, kl.IIIb

      II miejsce - ZUZANNA KALICIAK, kl.Va

      III miejsce - DAWID WŁODARSKI, kl.VC

       

       

      GRATULUJEMY!

       

      Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

       

      Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zrobienie pięknych palm.

       

      Koordynator:p. Wioletta Lubkiewicz

     • KONKURS

     • W naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny na wykonanie kartki wielkanocnej. Uczniowie bardzo sie starali, wszystkie kartki były bardzo ładne. Komisja konkursowa wybrała te najciekawsze i przyznała nagrody:

      dwa I miejsca - Gabriela Ciepielewska i Izabela Braczyk

      dwa II miejsca - Cyntia Krawczyk i Zakhar Bodnar

      dwa III miejsca - Emilia Wacholc i Laura Kubis

      wyróżnienia:

      Wiktoria Rajca, Kornelia Cimaszewska, Maksymilian Trzmiel, Natalia Pszczółkowska, Barbara Borcoń

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy a wyróżnionym gratulujemy.

      Organizatorzy konkursu D.Gasz i J.Sioch

     • Segreguję, B(i)o warto!!

     • 03. 04. 2024 r -  Biuro Środowiska i Klimatu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zorganizowało w naszej szkole warsztaty ekologiczne pn. “Segreguję, B(i)o warto!!” tym razem dla dzieci klas I-III.  Warsztaty przeprowadziły panie Justyna Piwońska prowadzącą firmę EKOSFERA oraz Monika Bunk – pracownik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Dzieci dowiedziały się jak w łatwy sposób można zrobić domowy kompostownik, jak prawidłowo segregować odpady i jak my poprzez swoje działania możemy przyczynić się do ratowania Ziemi. To było bardzo ważne, ciekawe i wyjątkowe spotkanie. Dziękujemy!

     • DZIEŃ NA TAK!

     • 21 marca 2024r. wolontariusze obchodzili DZIEŃ NA TAK!

      Społeczność szkolna, zgodnie z ideą dnia, została obdarowana „dobrym słowem”. Wolontariusze przygotowali plakaty związane z tym dniem. Przeprowadzili w szkole konkurs o wiośnie, każdy kto odpowiedział na konkursowe pytanie otrzymywał cukierka.

         Wolontariusze z opiekunem przygotowali także balony i papierowe wiosenne kwiatki z sentencjami, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Były one rozdawane w szkole i mieszkańcom Białego Kamienia, aby zachęcić innych do życzliwości i otwarcia się na drugiego człowieka. Przechodnie z zainteresowaniem i akceptacją  reagowali na przygotowaną przez naszych wolontariuszy akcję.

        Mamy nadzieję,  że przesłanie Dnia na TAK przyczyni się do pogłębienia empatii u ludzi.

       

     • EkoEksperymentarium

     • Dnia 22 marca 2024 klasa 5c wraz z wychowawczynią wybrała się do Starej Kopalni na wystawę pt EkoEksperymentarium, aby dowiedzieć się, jak na co dzień ratować klimat i dbać o środowisko.

     • UWAGA: POLICJA !!!

     • Dnia 21 marca 2024 klasa 5c wraz z wychowawczynią wybrała się na zwiedzanie I Komisariatu Policji w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju przy ul. Łączyńskiego 34. Uczennice i uczniowie zostali oprowadzeni po obiekcie i posłuchali, jak na co dzień wygląda praca funkcjonariuszy.

     • .........................................................................................

     • Dnia 20 marca 2024 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Turnieju dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zorganizowanym w ramach Programu Edukacyjnego Be.Net – edycja 2024. Przyniosło nam to same korzyści, ponieważ przyczyniło się do podniesienia świadomości o bezpieczeństwie cyfrowym i kompetencjach przyszłości, a także utrwalenia zasad netykiety.

     • IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

     • 22.03.2024 czworo uczniów z klasy 8a wzieło udział w IX Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Uczeń naszej szkoły Michał Czyżewski zajał 4 miejsce i został laureatem konkursu. Wszystkim finalistom gratulujemy sukcesu!

     • ..........................................................................................

     • Dzieci ze świetlicy szkolnej z klas II, III i V pod czujnym okiem p. Anetty Bryckiej zaangażowały się w pomoc przy wykonywaniu kartek wielkanocnych dla podopiecznych Domu Seniora, mającego swoją siedzibę w dzielnicy Biały Kamień oraz dla pacjentów Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

      Ponadto dzieci ze świetlicy życzą wszystkim pracownikom naszej szkoły zdrowych, pogodnych i udanych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

     • DZIEŃ INTEGRACJI

     • Dnia 22 marca br. w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się DZIEŃ INTEGRACJI NA RZECZ POKOJU W EUROPIE I NA ŚWIECIE„Day of Unity for Peace in Europe and the World” -

      II jego edycja pod hasłem „Młodzi dla POKOJU” w ramach z inicjatywy ustanowienia roku 2024 w Wałbrzychu - Rokiem Młodzieży organizowany przez naszą szkołę.

      Tak jak w zeszłym roku proponowane wydarzenie miało charakter jednodniowej imprezy edukacyjno – sportowej w formie konkursu międzyszkolnego przeznaczonego dla wszystkich wałbrzyskich szkół podstawowych.

      Zainicjowało ją w miesiącu styczniu ogłoszenie konkursu plastycznego dla klas IV-VI wałbrzyskich szkół podstawowych pod hasłem: „Pokój zaczyna się w młodych sercach”. Laureaci konkursu w 3 kategoriach zostali zaproszeni i nagrodzeni podczas imprezy.

      Główna część wydarzenia w postaci konkursu ze względu na wielkość przedsięwzięcia realizowana była w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Przeznaczona ona była z kolei dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej. Konkurs składał się z dwóch części – edukacyjnej w formie testu oraz sprawnościowej w formie konkurencji sportowych w której brały udział te same 6-osobowe drużyny (zespoły). Zwyciężyły drużyny (zespoły), które uzyskały największą liczbę punktów po zliczeniu ich z obydwu części.

      Symbolicznym akcentem kończącym przedsięwzięcie będzie przekazanie przez organizatora szkołom biorącym udział w imprezie sadzonek dębu tak jak w zeszłym roku „Drzewek Pokoju”,w celu nasadzenia ich na swoim terenie.

     • EkoEksperymentalium

     • 28 lutego klasa III B odwiedziła wystawę pt.,,EkoEksperymentalium' w Starej Kopalni. Uczniowie poznali proste sposoby na to jak być eko w domu na co dzień. Szukali odpowiedzi na oszczędzanie energii, wody i zastanawiali się dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami można zmienić świat. Jak dbać o siebie i planetę. To były bardzo ciekawe zajęcia.

     • UWAGA: nabór do szkoły

     • 1. Nabór do oddziału przedszkolnego

      od 01 marca do 14 marca 2024 r. rejestracja wniosków, rodzice wypełniają wniosek elektronicznie

      https://przedszkola-walbrzych.nabory.pl/

      2. Nabór do klasy I

      od 11 marca do 25 marca 2024 r.

      3. W przypadku trudności z rejestracją online można kontaktować się  telefonicznie z sekretariatem szkoły:

      • poniedziałek – piątek w godzinach 7:30 – 15:30,
      • telefonicznie:  74-847-09-89,

      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego jest placówką z 22-letnim dorobkiem. Założona w 2001 roku i od 1 września 2012 r. mieści się w bardzo ładnym budynku wolnostojącym, całkowicie dostosowanym do potrzeb i wieku dzieci.

      Szkoła z tradycjami i wartościami, pozytywnie postrzegana w środowisku lokalnym.

       

      ATUTY SZKOŁY

       

      • troskliwa, opiekuńcza i wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
      • kolorowe i słoneczne sale, wyposażenie w mebelki, zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny i mieszczące się na parterze budynku,
      • oddzielna szatnia,
      • monitoring wizyjny zewnętrzny i wewnętrzny,
      • baza sportowo - rekreacyjna: sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, duży teren zielony, mini Miasteczko ruchu drogowego, dla dorosłych strefa fitness i PARKUR,
      • przyjazne i bezpieczne warunki do harmonijnego rozwoju - każde dziecko jest wyjątkowe  i osiąga sukcesy na miarę swoich możliwości,
      • wszechstronne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole i roli ucznia,
      • rozwijanie pasji i zainteresowań,
      • rozwijanie kompetencji informatycznych,
      • realizacja różnorodnych przedsięwzięć i projektów edukacyjnych, profilaktycznych, prozdrowotnych, ekologicznych,
      • udział w uroczystościach przedszkolnych, szkolnych i środowiskowych,
      • wycieczki dostosowane do wieku dziecka,
      • dobra współpraca z Rodzicami,
      • fachowa pomoc psychologiczno - pedagogiczna, w tym badania przesiewowe wykonywane przez specjalistów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wałbrzychu,
      • opieka szkolnego stomatologa i szkolnej pielęgniarki,
      • świetlica czynna w godzinach 7:oo - 16:3o,
      • możliwość wykupienia dla dziecka obiadu,
      • funkcjonuje sklepik szkolny,
      • przyjazna atmosfera, którą tworzą Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy. 
  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych