• Życzenia dla rodzin z Ukrainy

     • Dzieci naszej szkoły wykonały 300 rysunków, które zostały dołączone do paczek wysyłąnych z Parafii Świętej Rodziny dla rodzin z Ukrainy. Wszystkim, którzy wykonali prace plastyczne bardzo dziękujemy.

     • „Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

     •  Wolontariusze z naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 13 października 2022 roku na skwerku przy Wałbrzyskim Hospicjum im.św.Jana Pawła II sadzili żonkile – kwiaty, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei.

     • Międzyszkolny Literacki Konkurs Papieski "Blask Prawdy"

     •  

      Uczniowie naszej szkoły brali w udział w Miedzyszkolnym Literackim i Plastycznym Konsursie Papieskim "Blask Prawdy" organizowanym w PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

      Laureatami Konkursu Literackiego zostali:

      II-miejsce: Klaudia Pielaszek, kl. Vb

      III-miejsce: Weronika Matoga, kl. Va

      Laureatami Konkursu Plastycznego zostali:

      I-miejsce: Zuzanna Kaliciak, kl. IVa

      III-miejsce: Franciszek Tabaka, kl. Ia

      Wyróżnienie: Zuzanna Nawrocka, kl. Ia

      Gratulujemy.

       

      Uczniowie PSP nr 2 im. Orła Białego z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem "Blask prawdy" wykonali 123 serca z modlitwami i prośbami do świętego Jana Pawła II. Wszystkie serduszka zostały wyeksponowane w kościele Świętej Rodziny.

     • Europejski Dzień Seniora

     •  

      Dnia  20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji Biblioteka na Białym Kamieniu - Filia nr 6, którą reprezentowała p. Gosia oraz uczniowie klasy 3a PSP nr 2 im. Orła Białego z wychowawcą odwiedziły Dom Seniora na Białym Kamieniu. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem dotyczącym ochodzącego święta. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia seniorom. Dzieci podarowały kartki i drobny upominek. Seniorzy w ramach podziękowania podarowali dzieciom własnoręczne zrobione aniołki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem.

     • W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

     •  

      17 października br. w ramach cyklu #25dnikarieryuczniowie klas 8 na terenie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pokazowych „Poznaj nasz VR”. Zajęcia zorganizowane zostały przez Klaster Edukacyjny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". W przedsięwzięciu wzięło udział 30 uczniów. Mogli oni zapoznać się z tą nowoczesną metodą edukacyjną, która być może za jakiś czas pojawi się jako jedna z form kształcenia praktycznego. Lekcja wzbudziła również bardzo duże zainteresowanie i ciekawość wśród młodszych uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia już dla większej liczby uczniów naszej szkoły odbędą się pod koniec listopada w Centrum Szkoleniowym "INNOVATION PARK" WSSE "INVEST-PARK".Zapraszamy na www.facebook.com/klasterInvestInEDU

     • ZAJĘCIA CZYTELNICZO-PLASTYCZNE

     •  

      Dnia 12 października dzieci z klas II i III korzystające ze świetlicy szkolnej, wraz z wychowawcą Anettą Brycką, wzięły udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych, zorganizowanych w pobliskiej Bibliotece Pod Atlantami. Na początku chętni uczniowie kolejno czytali na głos książkę pt.: ,,Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" i omawiali jej treść. Następnie ich zadaniem było wypełnienie szablonu wiewiórki według własnego pomysłu i dowolną techniką (kredki, bibuła). Prace wyszły naprawdę znakomicie. 

     • NASZE RĘCE MOGĄ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

     •  

      Dnia 14.10.br. na terenie szkoły odbyła się kolejna edycja „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” - inicjatywy, która ma na celu popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Zadaniem praktycznym tego dnia jest przypomnienie zasad wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, potocznie RKO. I w tym roku działo się nie inaczej. Jedynym odstępstwem zgodnie z zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji było zrezygnowaniez wykonywania oddechu ratowniczego, a skupienie się na wykonaniu samych uciśnięć klatki piersiowej. Praktyczną możliwość ich wykonania i zapoznania się z prawidłowym algorytmem RKO mieli uczniowie z klas 1-8.Pamiętajmy! Reakcja w sytuacji nagłego zdarzenia jest naszym obowiązkiem, jednak powinna być również zwykłym odruchem. Całość akcji przygotowała i poprowadziła  po raz ostatni klasa 8c, która od 5 lat była jej organizatorem."

     • ZAWODY W BADMINTONA

     • W dniu dzisiejszym 13.10.2022 r. zostały rozegrane zawody w badmintona sportowego w ramach rywalizacji wałbrzyskich szkół. Nasi zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się z tą bardzo trudną technicznie dyscypliną sportową. Zawody odbyły się na pięknej sali gimnastycznej w PSP 21. Uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując IV miejsce chłopcy i V miejsce dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V b , tym bardziej należy docenić ich pracę gdyż startowali ze starszymi od siebie. Dziękujemy za udział w rywalizacji sportowej wałbrzyskich szkół.

      Skład dziewcząt: Karnasiewicz Klaudia, Wachowska Dominika.

      Skład chłopców: Sobociński Bartłomiej, Huniak Michał.

       

       

     • Finał biegów sztafetowych w Olszynie

     • Nasz zwycięski zespół z mistrzostw Wałbrzycha zamierzył się z innymi szkołami na Dolnym Śląsku w dniu 11.10.2022. Długa podróż do Olszyny pod niemiecką granicę odcisnęła swoje piętno na poszczególnych zawodnikach. W bezpośredniej walce wśród 22 szkół z zajęliśmy 13 miejsce. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali nasze miasto i szkołę, ukończyli trudny kilometrowy bieg po trasie pełnej naturalnych przeszkód. Dziękujemy zawodnikom za poświęcenie i samozaparcie.

      Skład: Drzewiecki Filip, Wójcik Michał, Jan Henciński, Klasik Tomek, Michał Huniak, Michał Szklar-Baran, Tomasz Gerando.

     • ZAWODY STRZELECKIE RANGI WOJEWÓDZKIEJ

     • W ramach sportowej rywalizacji szkół nasi uczniowie uczestniczyli w zawodach wojewódzkich we Wrocławiu w strzelectwie sportowym, które odbyły się na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. Uczniowie po dokładnym instruktarzu i zapoznaniu się z bronią oddali strzały próbne. Następnie 10 strzałów w konkursie. Z naszej drużyny najlepsza okazała się Paulina Klubkowska zdobyła 90 pkt. Wyniki ze wszystkich szkół biorących udział w zawodach będą w terminie późniejszym.

      Skład reprezentacji szkoły: Drzewiecki Filip, Kalaga Alicja, Łosiak Justyna, Marciniak Damian, Łuszczak Wiktoria, Nicgorska Bianka, Klubkowska Paulina, Jan Henciński, Michał Wójcik.

      Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć.

       

       

     • PODIUM DLA NASZYCH PIŁKARZY

     •  

      W deszczowej aurze rozegrały się mistrzostwa Wałbrzycha w piłce nożnej chłopców. Po brawurowej wygranej 9:0 z PSP nr 5, oraz remisie z PSP nr 23 nasi zawodnicy awansowali do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. W meczach półfinałowych pokonali w ponownym spotkaniu szkołę 23 wynikiem 3:0. W ostatecznym rozstrzygnięciu ustępując szkole nr 26 zdobyli III miejsce, medale, dyplom dla szkoły i pamiątkową statuetkę.

      Skład naszej drużyny: Drzewiecki Filip, Henciński Jan, Klasik Tomasz, Marciniak Damian, marczak Nikodem, Olejniczak Jakub, Staniurski Marcel ,Włodarski Jakub, kapitan drużyny: Michał Wójcik.

      Gratulujemy drużynie i dziękujemy.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

     • 28.09.2022r obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Klasa 3a świętowała właśnie ten dzień. Uczniowie dowiedzieli się o właściwościach odżywczych tego owocu, poznali jego odmiany. Mieli okazje zjeść pyszne jabłka, spróbować pysznej szarlotki i wypoć sok z jabłek.

     • WYCIECZKA

     • Uczniowie klas drugich ze swoimi wychowawcami pojechali na wycieczkę autokarową do Wrocławia. Spacerowali po ogrodzie zoologicznym i ogladali różne egzotyczne zwierzęta. Byli też w Afrykarium, gdzie podziwiali podwodny, kolorowy świat. Następnie płynęli statkiem po rzece Odrze. Szukali też wrocławskich krasnoludków. Wycieczka była bardzo udana.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     •  

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku.

      Oliwia, Maja, Hubert, Michał i Patryk z klasy VIII c włączyli się w  akcję i przygotowali dla młodszych kolegów niespodziankę.

      Uczniowie klas 0-III z zainteresowaniem wysłuchali wierszy Jana Brzechwy, przeczytanych przez starszych kolegów.

     • ZŁOTO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • W dniu 23 .09.2022 r. w Parku Sobieskiego nastąpiła inauguracja rywalizacji sportowej szkół gminy Wałbrzych. Pierwszą konkurencją w tym roku szkolnym były sztafety. Nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo z bardzo dużą przewagą. Zwycięski skład to: Drzewiecki Filip, Huniak Michał, Henciński Jan, Wójcik Michał, Klasik Tomasz, Szklar-Baran Michał. Poza nimi w drugim składzie pobiegli : Rogowski Natan, Marczak Nikodem, Selent Mateusz, Dymarski Kacper, Gerando Tomasz.

      Finał wojewódzki dla mistrzów Wałbrzycha 11.10.1022 w Olszynie .

      Trzymamy kciuki i gratulujmy sukcesów.

       

       

     • NARODOWE CZYTANIE

     •  

      Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r.

      Tegorocznym tematem akcji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spotkali się, by czytać sztandarowe działo polskiego romantyzmu. Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić, wzruszać, wywoływać dreszcze.

      Wybraliśmy „Świteziankę”. Do czytania ballady zaprosiliśmy: panią Dyrektor – Izabellę Mazurek, Panią Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wałbrzychu– Ewę Bochynek, naszych nauczycieli - Panią Aleksandrę Szymczak oraz Panią Lucynę Brożynę oraz uczniów – Krysię Zych i Wojtka Sokołowskiego. Mimo, że wszyscy mieli mało czasu na przygotowania, to świetnie poradzili sobie z wyzwaniem.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13
    58-304 Wałbrzych
    Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan
    Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych