• 2020-05-25

• 25.05.2020 10:50
      • „Co lubimy robić razem?” – zagadki pantomimiczne. Dzieci zastanawiają się, co lubią robić w domu razem z rodzicami. Następnie przedstawiają ulubione czynności za pomocą mimiki, gestów – rodzice zgadują.

Bajka dla mamy  - słuchanie wiersza

Po wysłuchaniu treści wiersza dzieci odpowiadają na pytania, np. W kogo zmieniło się dziecko? Jakie kwiaty wyczarował dla mamy czarodziej? Kto wyszedł z szafy? W jaki sposób zareagowała mama na czary?

„Mój dom jest…” – zabawa słowna metodą niedokończonych zdań. Prosimy, by dzieci dokończyły kolejne zdania: Mój dom jest…, W moim domu często…, Dom to miejsce, gdzie…, Zawsze w moim domu mogę…

Cyferkowe kręgle” – zabawa matematyczna doskonaląca umiejętność wyznaczania wyniku dodawania (karta pracy – str. 41-42)

www.matzoo.pl/zerowka/dodawanie-w-zakresie-10-test_51_191

Słuchanie piosenki www.youtube.com/watch?v=j09kDRPi3tE

Rysowanie ołówkiem, kredkami, pisakami – do wyboru – Moi rodzice.