• 2020-04-17

• 17.04.2020 10:06
      • Temat: Legendy naszej stolicy.

Warszawa to stolica Polski, leżącą nad rzeką Wisłą.

1. ,, Z Krakowa do Warszawy’’ – ilustracje charakterystycznych miejsc Warszawy: Zamek Królewski, ,, Stare Miasto’’, Syrenka Warszawska, Stadiom Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Sejm.

2. Samochody jeżdżące po ulicach dawnej Warszawy – ilustracje.

3. Zapraszam do obejrzenia na you tube bajki pt.,, Syrenka’’ legendy warszawskie.

4. Zabawa ruchowa: ,, Pozy’’- dzieci chodzą po pokoju. Na sygnał ,, Pozy’’ dzieci zatrzymują się i nieruchomieją. Przyjmują dowolną pozę, która cos lub kogoś przypomina. Np. pieska, bociana.

,, To co pływa, to co lata’’ – dzieci maja za zadanie naśladować ruchy latania i pływania. Np.lata: mucha, samolot, ptak a pływa ryba, syrenka, statek.

,, Fałszywe zdanie’’ – zabawa polega na swobodnym chodzeniu po pokoju. Przy usłyszeniu fałszywego zdania np. Pomidor lata, Rower pływa itp. dzieci zatrzymują się i stają na baczność.