• Majówka Angelusa 2022

• Uczniowie klas VII wzięli udział w „Majówce u Angelusa 2022” zorganizowanej przez Państwową Uczelnię im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

W programie majówki przewidziano wiele atrakcji podzielonych na dziewięć stref tematycznych, w których dominowały wykłady,pokazy i prezentacje.

Nasi uczniowie brali czynny udział w konkursach, quizach, symulacjach i eksperymentach. Z przejęciem uczyli się pobierać krew, robić zastrzyki czy udzielać pierwszej pomocy.

Wybornie smakowały również pianki polane gorącą czekoladą.

• TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU

• 6 maja 2022r. odbył się w szkole turniej wiedzy o zdrowiu dla uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z wiedzą o zdrowiu. Rozwiązywali rebusy, zagadki i krzyżówki. Rozpoznawali smaki owoców i warzyw.

Zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę 3c (D.Włodarski, J.Stankiewicz, W.Kuklińska), drugie miejsce zajęła klasa 2b (S.Cioch, Z. Frączek, A. Pałka), a trzecie miejsce zajęła klasa 3a (K.Zarzycka, O.Błaszczyk, Z.Hrynkiewicz). Wyróżnienie otrzymała klasa 2a ( W. Krzynówek, H. Kasperek, L.Ścibior).

Konkurs został zorganizowany przez Reginę Sikorę i Agatę Kwiecień.

• JASKINIA NIEDŹWIEDZIA

12 maja 2022r. klasa 2a, 3a i 7c wybrały się na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedzia. Jaskinia ta jest rezerwatem przyrody i należy do najdłuższych jaskiń sudeckich. Spotkać w niej można stalaktyty, stalagmity czy rurki naciekowe. Ponadto były tam też szczątki niedźwiedzia, lwa jaskiniowego czy hieny. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Minerałów. Wszyscy wrócili zadowoleni:)

• Wakacyjna pomoc dla zwierząt w schronisku!

Do 22 czerwca zbieramy dary dla wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt.

Potrzebne są dla nich: karma mokra w puszkach lub saszetkach, koce,pościele i ręczniki.

Nie przynosimy karmy suchej.

Zbiórka w sali nr 8 - klasa Ia, wychowawca Dorota Gasz.

• Tradycją naszej szkoły stał się udział w uroczystościach rocznicowych przy Pomniku Ułanów w Szczawnie-Zdroju. I tym razem poczet sztandarowy stanął w ramię w ramię z innymi szkołami upamiętniając 215 rocznicę Bitwy Ułanów Legii Polsko-Włoskiej z Prusakami na Czerwonym Wzgórzu. Jak co roku okraszeniem uroczystości był udział Kompanii Honorowej oraz Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej Garnizonu Wrocław.

• NASZA SZKOŁA MISTRZEM WAŁBRZYCHA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Nasze dzielne zawodniczki wywalczyły po emocjonujących meczach pierwsze miejsce w Wałbrzychu w piłce nożnej.

Nasz zwycięski skład:

Trzósło Oktawia, Górecka Nikola,Klimczak Weronika, Malicka Oliwia , Kamosz Vanessa, Perczyńska Wiktoria.

Przed nimi 30.05.2022 finał wojewódzki w Świdnicy.

Gratulujemy , cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów.

• Majowe śpiewanie

Po raz kolejny uczniowie z klasy 7c gościli w Domu Pomocy Społecznej Sanatorium Villa Kosmowskiw Szczawnie Zdroju. Tym razem uczniowie wystąpili z montażem poetycko-muzycznym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród repertuaru znalazły się wiersze Janiny Majewskiej „Czy to można zrozumieć”, Ignacego Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny” jak piosenki „Witaj majowa jutrzenko”, „Marsz Polonia” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Po raz pierwszy podczas występu klasowego zabrzmiał akompaniament akordeonu.

• WSPÓLNE SPRZĄTANIE WZGÓRZA GEDYMINA

W piątek 06.05.2022 r. delegacja Wolontariuszy z opiekunami p. Lucyną Brożyną i p. Wiolettą Lubkiewicz reprezentowała naszą szkołę w akcji Wspólne Sprzątanie Wzgórza Gedymina.

Podczas akcji wspólnie z innymi uczestnikami posprzątaliśmy zalegające śmieci na Wzgórzu Gedymina. Na zakończenie  wraz z koleżankami i kolegami z innych szkół zintegrowaliśmy się przy wspólnym poczęstunku oraz wzięliśmy udział w konkursie na temat Ekologii. Nagrodę zdobyła Oliwia Radoch.

• "Czysty Wałbrzych"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczesniczyli w miejskiej akcji "Czysty Wałbrzych".

W kwietniową sobotę uczniowie z klas: VII C, VIII C, VIII A, VII A i I B porzadkowali zielone tereny wokół naszej szkoły, sadzili kwiaty do skrzynek i do gruntu.

Był to również jeden z elementów obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

• POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 28 kwietnia udaliśmy się do PSP nr 6, aby wziąć udział w Powiatowym konkursie języka angielskiego dla klas 1-3 pt "English is Fun". Uczennica klasy 1a Bianka Michalska zdobyła II miejsce w kategorii klas 1, uczennica klasy 2a Wiktoria Mendelska II miejsce w kategorii klas 2.

Gratulacje!

Rozpoczęły się zmagania siatkarskie w kategorii: Igrzysk Młodzieży Szkolnej- ,,Mistrzostwa Wałbrzycha w piłce siatkowej". Udział biorą wszystkie wałbrzyskie szkoły. W kategorii dziewcząt klas VII-VIII naszą szkołę reprezentowały : Dereń Amelia , Klasik Maja, Kościuk Paulina, Mrowiec Oliwia, Znamiec Zuzanna, Trzósło Oktawia, Radoch Oliwia i Malicka Oliwia. Dziewczyny wywalczyły 6 miejsce.

Najlepsi chłopcy reprezentujący naszą szkołę w kategorii klas IV-V to :Basiński Igor, Michał Wójcik,Mateusz Dzikowski i Huniak Michał. Chłopcy zajęli 5 miejsce.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud przygotowań oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Zapraszam do galerii zdjęć.

Ilona Radywoniuk