• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.04.28

• 28.04.2020 10:57
        • Gr. II

Topic: Cooking and eating.

Cele: Potrafię rozmawiać o gotowaniu.

Pages: 80-81

Przepisujemy do zeszytu słówka z zadania 3 i 5 (z ramek) . Tłumaczenia znajdziemy na stronie 89.

Pod spodem piszemy:

bake (piec): bread, a cake, biscuits

roast (piec): meat, chicken, vegetables

• WYCHOWANIE FIZYCZNE - 2020.04.27

• 27.04.2020 12:28
        • Gr. I
          Światowa Organizacja Zdrowia ( ang. WHO)- zajmuje się ochroną zdrowia.

Zadaniem WHO jest działanie na rzecz zwiększenia współpracy między państwami w dziedzinie ochrony zdrowia i zwalczania epidemii chorób zakaźnych a także ustalanie norm dotyczących składu lekarstw i jakości żywności. Organizacja dąży również do zapewnienia opieki medycznej ludności świata .

Co to jest zdrowie?

,,Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego , psychicznego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia)” według WHO
          WHO zaleca dla dzieci i młodzieży aktywność fizyczną 60 minut dziennie.

Bardzo proszę o skorzystanie z dotychczasowy materiałów oraz wiedzy zdobytej w szkole i przesłanie do mnie 10 ćwiczeń które możecie wykonywać codziennie w domu. Jeżeli ktoś nie będzie wiedział jak nazwać ćwiczenia może je opisać . Kto nie potrafi wymienić 10 ćwiczeń niech prześle tyle ile potrafi nazwać lub opisać. Nawet jedno.