• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.05.05

• 05.05.2020 09:14
        • Proszę otworzyć ćwiczenia na stronie 33Zadanie 1. Należy znaleźć pięć różnic między obrazkami. Proszę, żeby dzieci spróbowały powiedzieć te różnice na głos pokazując na właściwe obrazki, na przykład:

(pokazując na obrazek z lewej strony mówią) one pizza, (pokazując na obrazek obok) no pizza

obrazek z lewej: four sandwiches (4 kanapki), obrazek obok: eight sandwiches (8 kanapek)

obrazek z lewej strony: two ice-creams(2 lody), obrazek obok: one ice-cream (1 lód)

obrazek z lewej strony: one apple (1 jabłko), obrazek obok: four apples (4 jabłka)

obrazek z lewej strony: three oranges (3 pomarańcze), obrazek obok: two oranges (2 pomarańcze).

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.05

• 05.05.2020 08:52
        • Witam we wtorek. Przeczytajcie zagadkę a jej rozwiązanie to temat przewodni dzisiejszych zajęć:

Wieczorem tam leci, gdzie światła błysk złoty.

Do motyla podobna, bo to nocny motyl.”

Brawo ! Na pewno wszyscy odgadli. Dzisiaj spotkanie z literką „ ć” . Zastanów się, czy znasz wyrazy, które rozpoczynają się głoską ć mają ją w środku oraz na końcu wyrazu.

Ćmy to w większości motyle nocne. Kiedy słońce świeci- śpią, kiedy zmrok zapada- budzą się i zaczynają latać. Żywią się nektarem z kwiatów.

Otwórz elementarz str. 68, przeczytaj samodzielnie wyrazy na marginesach a dla chętnych w ramach treningu zachęcam do przeczytania opowiadania.

Otwórzcie zeszyty w trzy linie. Waszym zadaniem jest przepisać zdania i je dokończyć, używając słowa ćma w odpowiedniej formie.

Do lampy przyleciały ………….

Na lampie widzę ………..

Chciałabym latać razem z ………

Dokończone zdania prześlij do sprawdzenia.

Ćwiczenia zintegrowane str. 59.

Edukacja matematyczna- w zeszytach w kratkę zapiszcie dwa rzędy liczby 20 i narysujcie 20 rakiet.

Przesyłam filmik dotyczący głosek ć oraz głoski którą poznamy jutro ci.

• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.04

• 04.05.2020 10:16
        • Witam was moi mili w nowym miesiącu-maju. To kolejny tydzień naszej nauki zdalnej. Myślę, że po majówce wszyscy są gotowi do pracy, to zaczynamy, zapraszam do świata fantazji. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Co to jest fantazja ?

Co to jest talent ?

Co to są umiejętności ?

Co to jest wyobraźnia ?

Edukacja polonistyczna - Elementarz odkrywców- podręcznik str. 66-67. Przeczytaj tekst „ Rysunek” , porozmawiaj na jego temat, pomogą ci w tym pytania pod tekstem. Przeczytaj uważnie informacje znajdujące się w ramce. Pomyśl i powiedz, jakie Ty masz zdolności, co umiesz robić dobrze i sprawia Ci to przyjemność.

Przeczytaj wiersz „ Fantazja” porozmawiaj na jego temat. Ćwiczenia zintegrowane strona 55-58.

Edukacja plastyczna- „ Wyczarowane z plamy”, wykonanie farbami obrazu z wykorzystaniem barwnej plamy. Dzieci malują na kartce farbami barwną plamę. Tworzą z niej fantastyczny obraz ( dorysowują różne elementy- podobnie jak w wierszu „ Fantazja” ), wykorzystując farby, kredki i flamastry. Na fantastyczne prace czekam do fantastycznego czwartku. Pobudźcie Wasze talenty i uwolnijcie wodze fantazji. Powodzenia.