• WYCHOWANIE FIZYCZNE - 2020.05.14

• 14.05.2020 08:32
        • Gr. II

Dzisiaj przypomnimy sobie start niski. Proszę dołączyć do p. Klaudii i spróbować wykonać wraz z nią ćwiczenia

ewf.h1.pl/student/?token=CNnOCLwIGDn6pk9GzFeqMXN9XPuMjPYEyBpNd5SVzIXD6qgd29

W zadaniu, w którym trzeba oprzeć nogę o ścianę proszę podłóż gazetę, duży blok tak aby nie pobrudzić, uszkodzić ściany. Jeżeli nie masz takiej możliwości, nie opieraj nogi, zrób to bez oparcia. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Zwracaj przede wszystkim uwagę na technikę wykonania poszczególnych ruchów w starcie niskim.

• WYCHOWANIE FIZYCZNE - 2020.05.13

• 13.05.2020 12:27
        • STRES I METODY JEGO REDUKOWANIA

Stres to reakcja organizmu na różnego rodzaju doświadczenia i zdarzenia, najczęściej o charakterze nieprzyjemnym. Stres może działać mobilizująco lub deprymująco. Przedłużający się bądź wyjątkowo silny stres o wektorze negatywnym (demobilizujący) ma fatalne skutki dla zdrowia człowieka i funkcjonowania jego organizmu.

Metody konstruktywnego redukowania nadmiernego stresu, m.in.:

- uprawianie lubianej formy aktywności fizycznej, np. jazda na rowerze, na rolkach, na nartach, wycieczki w góry itd.,

- odwracanie uwagi lub eliminowanie czynnika stresującego

- realizacja własnego hobby

- stosowanie technik relaksacyjnych

- słuchanie odpowiedniej muzyki itp.

Odpowiedz na pytanie: Jakie Twój sposób na walkę ze stresem ?

• MUZYKA - 2020.05.13

• 13.05.2020 12:23
        • Temat : Warsztat muzyczny – ćwiczenia z nutami i dźwiękami

Drodzy uczniowie

• Na poprzedniej lekcji zapoznaliście się z twórczością wirtuoza gry na organach - Jana Sebastiana Bacha i z piosenką Zbigniewa Wodeckiego p.t. „Zacznij od Bacha”.

• Powtórzcie sobie piosenkę i zaśpiewajcie ją dwa razy

• Dzisiaj lekcja powtórzeniowa z wiadomości o nutach w formie różnych zabaw muzycznych z linku poniżej

• Jeżeli ktoś chciałby poćwiczyć na wirtualnym pianinie i wykorzystać swoją wiedzę o nazwach literowych dźwięków, to bardzo proszę;-).

• Może poczujecie w sobie talent i zechcecie się rozwijać już nie wirtualnie, tylko realnie?

Zapraszam do zabawy:-)

• Zachęcam do nagrywania wybranej piosenki: „Czerwone jabłuszko”, „Śpiewam i tańczę”, „Orkiestry dęte”, „Zacznij od Bacha” ;-)

• A może ktoś spróbuje nagrać teledysk????

• WYCHOWANIE FIZYCZNE - 2020.05.13

• 13.05.2020 11:21
        • Gr. II

Pozostajemy w tematyce lekkoatletycznej. Dzisiaj przypomnimy sobie zasady startu wysokiego. Bardzo proszę dołącz do prowadzącej i postaraj się dokładnie wykonać ćwiczenia.

ewf.h1.pl/student/?token=q71jWCF8KSx8NQSvtbwxV56jfqsNssPP6Skmjg6xOY1U921TQ7

Pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie. Jeżeli warunki domowe nie pozwalają Ci wykonać dwóch pierwszych kroków po starcie w takiej formie jak pokazuje p. Klaudia, zrób je w marszu - tutaj chodzi przede wszystkim o technikę ruchu.

Przypominam, że na koniec tygodnia chciałabym się dowiedzieć jak długo udało Ci się biec w miejscu bez zatrzymania.