• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.06.10

• 16.06.2020 07:39
      • Dzień dobry! Dzisiaj poznamy kraje europejskie, ale najpierw napiszcie samodzielnie sprawdzian z edukacji polonistycznej i prześlijcie go dzisiaj do mnie- wypełniamy tylko grupę A( sprawdzian w załączniku PDF). Piszcie proszę starannie , wyraźnie ponieważ nie wszystko można odczytać. Postarajcie się jeszcze na koniec:) Czytajcie polecenia ze zrozumieniem. Nie denerwujcie się -wszystko jest łatwe:) Po pracy zróbcie sobie przerwę a potem przeczytajcie opowiadanie z podręcznika s.60-61. Poproście rodziców o wystawienie wam oceny za czytanie i przesłanie dzisiaj do mnie . Oceniamy głośność, wyrazistość, stosowanie  znaków przestankowych:( kropki , przecinki, znaki zapytania , wykrzykniki), czytanie  w dobrym tempie. Możecie zastosować samoocenę tak jak robiliśmy czasami w klasie. To już ostatnie oceny i będzie za chwilę wolne od pracy:) Ucieszy was wiadomość ,że jutro 16.06 oraz 17.06 i 18.06- nie będzie zadań do wykonania:):):) - w tym czasie są egzaminy klas ósmych. Spotykamy się dopiero w piątek 19.06 i pracujemy. Podam wtedy informację kiedy będziemy oddawać książki. Po przeczytaniu opowiadania odpowiedzcie na pytania pod tekstem. Na stronie kolejnej 62-63 ,,Smakołyki z różnych krajów '- ciekawostki , które warto poznać - przeczytajcie. Z Ćwiczeń wykonajcie zadania s.63-64; zadanie 4 ustnie. Koniecznie skorzystajcie z linku: padlet.com/wolscymargonin/2qrfeu8yw9bppmr8?fbclid=IwAR3mvsubJXt3zL7JTqt0YPpl0lz-ZGo7exO61Goh571aQHAXjn6svIwwFl8 – prezentacja-  dotyczącego dzisiejszych zajęć. Postarajcie się samodzielnie odpowiedzieć: Co to jest Unia Europejska? Ile krajów do niej należy ? Może zapamiętaliście te kraje? O smakołykach jest mowa w ćwiczeniach na s.70-71 ,,Dzień odkrywców"- pobawcie się z zadaniami. Ćwiczenie 5 - trochę ortografii - zapamiętajcie pisownię tych wyrazów. Matematyka s. 78-79 ,, Sprawdzam siebie"- utrwalamy i powtarzamy wiadomości. Jeżeli uznacie ,że dzisiaj zbyt wiele pracy możecie dokończyć jutro. Powodzenia:):):) Dzisiaj czekam na sprawdzian i ocenę z czytania:)