• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.14

• 15.05.2020 12:25
      • Dzień dobry! Dzisiaj poznamy postać jednego z najbardziej znanych polskich malarzy. Przeczytajcie tekst informacyjny, ,,Kronikarz naszej historii" - podręcznik s.22-23 i odpowiedzcie na wszystkie pytania pod tekstem. Na podstawie tekstu uzupełnijcie w ćwiczeniach s.16 zad.1, ćwicz.2. W zeszycie napiszcie ćw.3 ( nie zapomnijcie wykonać kropki). Piszemy:

Lekcja              14.05.2020

T Temat: Jan Matejko - wielki polski malarz.

ćwicz.- 2

Uzupełniamy dalej w ćwiczeniach s.17 zad.1 oraz kropki. W zeszycie wykonujecie drugą kropkę z ćw. 4. Kolejne ćwiczenie , to utrwalenie pisowni z ,,rz"- pokolorujcie wyrazy zgodnie z instrukcją, zapamiętajcie je , a nawet poćwiczcie pisanie ze słuchu. Wykonujcie sobie w dowolnym czasie wybrane dyktanda ze strony : dyktanda.online/app/  ćwiczcie czasami ortografię korzystając z tych dyktand. Nie będziecie mieli problemów z pisownią- warto!:)

Wyjaśnijcie pojęcia: portret, autoportret, reprodukcja. Pomogą wam w tym ciekawe informacje zamieszczone w linku, który jest w załączniku. Skorzystajcie koniecznie :) Wykonajcie na kartce z bloku( kartka ułożona pionowo) portret Jana Matejki lub autoportret. Możecie malować farbami jak prawdziwy mistrz lub narysować kredkami. Pamiętajcie, aby wszystko było wykończone tłem i w ramce ( ramkę narysujcie, namalujcie, oklejcie itd. według własnego pomysłu. Wykonajcie pracę bez pomocy rodziców i prześlijcie do oceny dzisiaj lub jutro. Najpóźniej w poniedziałek:) Miłej pracy:)

Matematyka: Podręcznik s.43 ,,Pomyślę i rozwiążę"- dla chętnych matematyków.

Ćwiczenia s.57-58  zad. 1,2,3,4,5,6,7,8 Nie jest trudne. Powodzenia w pracy:)

Dziękuję rodzicom za pomoc i pozdrawiam.