• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.29

• 30.04.2020 12:19
      • Dzień dobry! Dzisiaj cofniemy się do starożytnej Grecji.

• Mit- to stworzona w dawnych czasach opowieść o powstaniu świata i ludzi oraz tłumacząca różne zjawiska. Mitologia- to zbiór tych opowieści. Dzisiaj poznamy jedną z nich. Przeczytajcie z podręcznika s.75-77 ,,Puszka Pandory". Po przeczytaniu odpowiedzcie na pytania pod tekstem. Odszukajcie w tekście co zawierała puszka Pandory i dokończcie zdanie w zeszycie . Poszukajcie co ukrył na dnie puszki Prometeusz - wpiszcie w wyznaczone miejsce w zdaniu. Na koniec przepiszcie starannie końcowy fragment z podręcznika.

Piszemy:                                 Lekcja                         29.04.2020

Temat: Puszka Pandory.

Olimp - góra w Grecji , na której mieszkali bogowie. Władcą Olimpu był Zeus, który w puszce Pandory ukrył okrutny dar.

Z puszki Pandory  wyleciały wszystkie możliwe nieszczęścia i zło:...,.........,..........,..........,............,................(wypiszcie).

Dobry Prometeusz ukrył na dnie puszki swój podarunek- ...........( wpisz jaki?). Przepisz starannie cały fragment aż do końca od słów: Odtąd nadzieja żyje...................itd.

Porozmawiajcie z rodzicami na ten temat. Jeżeli zaciekawiła was opowieść - poproście rodziców o kupienie książki ,, Mitologia dla dzieci' lub poszukajcie innych opowieści w internecie :)

Ćwiczenia: s.82-83 ćw. 1,2,3,4. Ćwiczenie 5-Porozmawiajcie na ten temat z rodzicami.

Matematyka - ćwiczenia s.43 zad.4,5,6- łatwe:) Miłej pracy!:)

Dziękuję rodzicom za pomoc. Pozdrawiam.