• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.16

• 19.04.2020 15:21
      • ,,Brzydkie Kaczątko"
      • Dzień dobry! Dzisiaj wrócimy jeszcze do lektury ,,Brzydkie Kaczątko" i każdy z was napisze w zeszycie list do wybranych bohaterów baśni, którzy niewłaściwie traktowali brzydkie kaczątko. Przedstawcie w nim , co wam  się nie podobało w ich zachowaniu i wyjaśnijcie jak powinni postępować.

Napiszcie samodzielnie w brudnopisie, a potem poproście rodziców o sprawdzenie. Pamiętajcie o zasadzie pisania listu( miejscowość, data w prawym górnym rogu, na środku zwrot np. Drogie kaczki! itp.- na koniec podpisujemy się. Napiszcie w zeszycie starannie i bez błędów.

Matematyka - ćwiczenia s.34-35. Myślę, że zadania nie są trudne i dacie radę. Czytajcie ze zrozumieniem treść zadań. Wszystko znane tylko na większych liczbach. Dodawajcie i odejmujcie w pamięci setkami do 1000.

Na koniec zabawa z kulkami pogniecionych gazet: Przygotujcie sobie 4 takie kulki i ćwiczcie rzuty do celu np. do  kosza, dużego garnka. Liczcie punkty za każde trafienie( można z mamą :) Podrzucajcie je i chwytajcie lub wymyślajcie inne zabawy z kulkami gazetowymi. Świetnie zastępują piłkę:) Miłej pracy i zabawy !

Dziękuję rodzicom za pomoc. Pozdrawiam.

• ul. Wańkowicza 13
        58-304 Wałbrzych