• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.28

• 29.05.2020 10:47
      • Dzień dobry! Przeczytajcie z podręcznika s.36 wiersz ,, Dywan". Odpowiedzcie na pytania pod wierszem. Ćwiczenie 3 do zeszytu . Piszemy:

Lekcja                         28.05.2020

Temat: Czynności wykonywane przez wiosnę.

Wypiszcie wszystkie czasowniki z wiersza i do każdego dopiszcie pasujący rzeczownik np.       tkała - dywan

wplotła - nitki ( osnowa)  itd.

Wykonajcie z ćwiczeń s.38 zad. 1,2,3. Zadanie 2 napiszcie w zeszycie: Wiosną mogę usłyszeć:................................................................

Wróćcie  do podręcznika s.37 i napiszcie samodzielnie na podstawie ilustracji i zgromadzonego słownictwa rozwinięcie opowiadania  ,,Wiosenna burza" . Całe opowiadanie z tytułem, wstępem, rozwinięciem oraz zakończeniem starannie i bezbłędnie napiszcie w zeszycie. Skorzystajcie z linku: view.genial.ly/5ec150da32a04c0d96b747fb/dossier-zielono-mi-2?fbclid=IwAR1KINDlauLlm1_3SpImwh7iLZAwyo38ufWQTpRuu-h8TOMFKLghTif7l0w

Powtórzenie części mowy, spacer po zaczarowanym ogrodzie itp. -  warto:)

Matematyka: Rozszerzamy zakres liczbowy do stu tysięcy- 100 000. Podręcznik s.54 przeczytajcie zad. 1 ze zrozumieniem- wykonajcie polecenia. Zadanie 3 odczytajcie na głos. Ramka podpowiada jak zapisywać liczby wielocyfrowe, aby było łatwiej odczytać. Przyjrzyjcie się tabeli s.55 zad,4 . Dobrze znamy już jedności, dziesiątki , tysiące. Dochodzą teraz liczby wyższego rzędu: jedności tysiecy, dziesiątki tysiecy i setki tysięcy. Poćwiczcie zapis liczb wielocyfrowych w takiej tabeli. Wykonajcie ustnie zad.5,6,7. W ćwiczeniach s.68 zad,1,2,3 i 4. Dacie radę:) Powodzenia w pracy! To nie takie trudne:)

Dziękuję rodzicom za pomoc i pozdrawiam.