• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.04.08

• 10.04.2020 05:24
      • EDUKACJA POLONISTYCZNA, PLASTYCZNO -TECHNICZNA

1. Wykonanie i ozdabianie kartki świątecznej wg własnego pomysłu.

Kartkę z bloku technicznego lub rysunkowego składamy na pół. Zewnętrzną część ozdabiamy wg własnego pomysłu. Możemy wykorzystać farby, kredki, wycinanki, gotowe naklejki i inne materiały. Na kartce powinny znaleźć się elementy związane ze świętami i wiosną. Przykłady: pisanki, kurczaczki, zajączki, koszyczki, kwiaty wiosenne, bazie.

2. Pisanie życzeń dla wybranej osoby.

Życzenia zapisujemy w środku kartki (układamy samodzielnie lub korzystamy z gotowych przykładów). Możemy wkleić życzenia wcześniej zapisane na kartce z zeszytu. Pamiętamy o wielkiej literze w zapisie nazw świąt (Wielkanoc) i zwrotów grzecznościowych. Dzieci, które mają ćwiczenia, mogą skorzystać z życzeń na stronie 85 ( w życzeniach brakuje niektórych informacji).

Przykłady życzeń

Radosnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych i smacznego jajka życzy Zosia

Spokojnych, zdrowych i pięknych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka życzy Michał

Kartkę świąteczną wręczamy bliskiej osobie.