• DZIEŃ NA TAK!

     •  

      21 marca 2023r. wolontariusze obchodzili DZIEŃ NA TAK! Społeczność szkolna, zgodnie z ideą dnia, została obdarowana „dobrym słowem”.

         Wolontariusze z opiekunami przygotowali balony i papierowe kwiatki z sentencjami, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Były one rozdawane mieszkańcom Białego Kamienia i Szczawna Zdroju, aby zachęcić innych do życzliwości i otwarcia się na drugiego człowieka. Przechodnie z zainteresowaniem i akceptacją  reagowali na przygotowaną przez naszych wolontariuszy akcję.

        Mamy nadzieję,  że przesłanie Dnia na TAK przyczyni się do pogłębienia empatii u ludzi.

     • WARSZTATY FLORYSTYCZNE

     •  

      10 marca odbyły się pierwsze warsztaty florystyczne w naszej szkole. Wychowawca świetlicy p. Nikola Szukała-Jabłońska we współpracy z Panią Anną-florystką  przeprowadziły zajęcia dla uczniów korzystających z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy szkolnej.

      Na przygotowanych wiankach z brzozy zadaniem uczniów było skomponowanie własnego wyobrażenia o wianku wiosennym. Do dyspozycji dzieci miały skorupki z jajek, mech, wstążki, jajeczka styropianowe, pióra i gałązki wierzbowe. Uczniowe poznali technikę łączenia przy użyciu masy florystycznej i kleju do roślin żywych.

      17 marca oraz 22 marca  II i III  grupa uczestniczyła w zajęciach florystycznych. Uczniowie nabyli umiejętność doboru technik oraz wykorzystania zróżnicowanego materiału roślinnego. 

      Z wielkim zaangażowaniem zwrócili uwagę na estetykę, dokładność oraz cierpliwość w trakcie wykonywania zadań. Warsztaty wpłynęły również na rozumienie ekologicznego wykorzystania materiału roślinnego i  żywego co przyczyniło się do większej dbałości o środowisko naturalne.

      Zajęcia przeprowadziła p.Nikola Szukała-Jabłońska

     • Zmierzamy się z przyszłością

     •  

      W dniach 07.02. i 08.02.br uczniowie klas 8 naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Education Cluster INVEST in EDU w Wałbrzychu. Zajęcia realizowane były w ramach programu pn. „#Granastart”. Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do wejścia w świat dorosłych między innymi poprzez: planowanie domowego budżetu, zakup mieszkania czy też znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wciągając niemalże każdego ucznia w próbę zmierzenia się z dzisiejszą rzeczywistością ekonomiczną. Emocji było bardzo wiele – tak wiele pomysłów na „życie”, aż do ostatniej minuty rozgrywanej partii gry. W najbliższym czasie udział w warsztatach wezmą klasy 7, natomiast klasy 8 będą miały możliwość ponownego udziału w zajęciach w miesiącu czerwcu.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     •  

      Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, dlatego też nasi wolontariusze razem z opiekunami nie zapomnieli o podopiecznych Domu Seniora "Zacisze" w Szczawnie Zdroju. 30.01.2023 r. udaliśmy się do seniorów z pięknie wykonanymi laurkami. Uatrakcyjnieniem tego dnia był koncert kolęd i pastorałek. Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie na długo w pamięci wszystkich.

     • SIATKÓWKA DZIEWCZĄT i TENIS STOŁOWY

     •  

      Świetne mecze rozegrała reprezentacja naszej szkoły w Igrzyskach Dzieci na zawodach siatkówki walcząc o mistrzostwo Wałbrzycha. Nasza reprezentacja została vice- mistrzem miasta pokonując 12 drużyn z innych wałbrzyskich szkół. Dziękujemy za dostarczenie emocji i godne reprezentowane naszej szkoły. Na uwagę zasługuje to, że cały pierwszy skład był z jednej klasy – 7a.

      Skład srebrnych medalistek – Kalaga Alicja, Klubkowska Paulina, Łuszczak Viktoria, Nicgorska Bianka, Stelmach Klaudia, Pielaszek Klaudia.

       

      Świetny występ na arenie sportowej zaliczyły również reprezentantki naszej szkoły w tenisie stołowym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Nie wiele zabrakło do podium, po bardzo emocjonujących meczach Kamosz Vanessa i Remiszewska Lena zajęły 4 miejsce w Wałbrzychu. Ich uzdolnienia sportowe są godne uznanie, gdyż ze względu na pandemię i brak możliwości treningu opierały się na umiejętnościach nabytych dwa lata temu.

      Zapraszamy do galerii zdjęć: Ilona Radywoniuk

     • Konkurs poetycki „Zakochani są wśród nas ...”

     •  

      Miłość ma różne oblicza. Można zakochać się w drugim człowieku, ale również w pięknym miejscu, wspomnieniu, w czworonożnym przyjacielu. Kochamy się w wielu rzeczach, przedmiotach, dziełach.

      Wyraź więc swoją miłość i napisz o niej wiersz.

      Ogłaszamy w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, konkurs gdzie będziecie mogli opowiedzieć w swoim utworze o obliczu waszej miłości.

      Prace będą oceniane przez jury złożone z czworga znanych pisarzy pod przewodnictwem znanej i lubianej wałbrzyskiej poetki p. Ireny Raszka.

      Wszystkim biorącym udział życzymy POWODZENIA !!!

       

     • Konkurs Czytelniczy „Readometr”

     •  

       

      Regulamin

      Organizatorem jest Filia nr 6 z oddziałem dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu, zwana dalej Organizatorem.

      Cele konkursu:

      • popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży;

      • rozwijanie nawyków czytelniczych;

      • promocja biblioteki oraz zbiorów należących do niej.

      Przebieg konkursu:

      W okresie od 09.01.2023 r. do 31.03.2023 r. odbywał się będzie „wyścig czytelniczy”, polegający na przeczytaniu jak największej liczby książek. W przestrzeni biblioteki wywieszona zostanie plansza w formie termometru służącego jako skala do pomiaru ilości książek przeczytanych przez Uczestników. Każdybiorący udział w Konkursie będzie „przemieszczał się” w górę planszy proporcjonalnie do ilości wypożyczonych książek (jedna książka = jeden punkt na skali). Zwycięży uczestnik, który pod koniec wyznaczonego okresu znajdzie się na najwyższej pozycji.

       

      Zasady konkursu:

      Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-14 lat. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 kategorie wiekowe:

      • dzieci w wieku 5-7 lat (roczniki 2016 – 2018);

      • dzieci w wieku 8-10 lat (roczniki 2013 – 2015);

      • młodzież w wieku 11-14 lat (roczniki 2009 – 2012).

      Konkurs trwać będzie od 09.01.2023 roku do 31.03.2023 roku, a rozstrzygnięcie nastąpi 03.04.2023 roku.

      W konkursie mogą brać udział zarówno Czytelnicy już korzystający z biblioteki,jak i nowo zapisani.

      W momencie zgłoszenia chęci wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik wymyśla sobie nieobraźliwy pseudonim. Personalia uczestników będą znane tylko bibliotekarzowi.

      W widocznym miejscu w oddziale dziecięcym Organizatora umieszczony zostanie „termometr” na którym bibliotekarz zaznaczać będzieliczbę książek wypożyczonych przez Uczestnika Konkursu. Wygrywa Czytelnik z największą liczbą przeczytanych książek w czasie trwania konkursu.

      Pozycja każdego Uczestnika będzie oznaczana na „termometrze” przy użyciu wymyślonego przez nie pseudonimu oraz aktualizowana na bieżąco po oddaniu książek w danym dniu.

      W konkursie nie będą brane pod uwagę książki prolongowane oraz obowiązkowe lektury szkolne.

      Przewidziano nagrody dla zwycięzców.

       

     • .

     • Wiele emocji uczniom klas IV i V dostarczyły rozgrywane w naszej szkole mistrzostwa klas w ,,Dwa ognie”. Po zaciętej walce najlepszą klasą czwarta okazała się klasa IV ,,c”, drugie miejsce zajęła klasa IV a , trzecie miejsce klasa IV ,,b”. Wśród klas piątych po początkowej znaczącej przewadze klasy V ,,b” , klasa V ,, a” nadrobiła punkty i w rezultacie końcowym był remis . Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad fair play i zasłużyli na słodkie niespodzianki.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Wałbrzyskie kolędowanie

     • 20 grudnia o godz. 18.00 w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni odbył się niezwykły koncert dla wszystkich mieszkańców naszego miasta pt. „Wałbrzyskie kolędowanie – koncert kolęd i pastorałek”. W trakcie koncertu przygotowane były stoiska ze świątecznymi ciastami, stroikami, ozdobami itp., z których dochód byłby przeznaczony na leczenie sześciomiesięcznej mieszkanki naszego miasta Gabrysi Wasieł.  Wolontariusze z naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział i włączyli się w akcję charytatywną przygotowując stoisko.

     • 15 grudnia 2022r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy

     • Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice bardzo się zaangażowali z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, stroiki, upominki… wykonane przez dzieci, rodziców czy tez babcie. Były też różne pyszne domowe ciasta, babeczki i pierniki. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na Gabrysię - siostrę naszej uczennicy.Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu.

     • .

     • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego.

      Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką pań katechetek odbyły się 22 grudnia 2022r.   

      O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy, wokaliści i muzycy. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych