• NAJŁADNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ:

I MIEJSCE - MIKOŁAJ HUĆ, kl.02

II MIEJSCE - MAJA DANKOWSKA, kl.02

III MIEJSCE - AMELIA CZUBSKA, kl.01

WYRÓŻNIENIE – WIKTORIA DEMBSKA, kl.02

I MIEJSCE - KACPER JAMRÓZ, kl.IIC

II MIEJSCE - ADAM PAŁKA, kl.IB

III MIEJSCE - IGOR BASIŃSKI, kl.IIIB , WIKTORIA MENDELSKA, kl.IA

WYRÓŻNIENIE - HANNA KASPEREK, kl.IA

WYRÓŻNIENIE - KALICIAK ZUZANNA, kl.IIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zrobienie pięknych palm.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ,,MASECZKI SĄ COOL!”

Niezmiernie miło nam ogłosić, że zwycięzcą Szkolnego Konkursu ,,Maseczki są cool!” w kategorii klas VII – VIII został Marcel Sutocki z klasy VIIb, a w kategorii klas IV – VI - Aleksander Rzeczkowski z klasy VIc.

II miejsce w kategorii klas IV – VI zajął Oskar Sutocki z klasy IVa, a III miejsce zajęła Eliza Sekula, również z klasy Iva. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia 2021

Nasza Szkoła w tym roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, solidaryzując się w ten sposób z osobami dotkniętymi chorobami ze spektrum autyzmu. Niestety wiedza na ten temat w świadomości wielu ludzi jest wciąż za mała. Wspólnie organizowane akcje pozwalają podnosić świadomość społeczną i wspierać osoby z autyzmem.

Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski. W tym roku ze względu na stan epidemii koronawirusa, nie możemy niestety zamanifestować swojej solidarności niebieskimi ubraniami w szkole. Zachęcamy jednak wszystkich uczniów do symbolicznego zjednoczenia się z autystami i ich rodzinami!

Dziś 2 kwietnia ubierzmy się na niebiesko – Przyjmijmy wyzwanie!!!

• Wiosna w szkolnym ogródku !

• Uczniowie naszych oddziałów przedszkolnych wybrali się do szkolnego ogrodu, żeby sprawdzić czy wyrosły już wiosenne kwiaty, które sadzili tam  jesienią zeszłego roku. Oczywiście pojawiły się już krokusy i przebiśniegi. Teraz czekamy na tulipany, żonkile i hiacynty. Po powrocie do szkoły dzieci z zerówek będą realizować projekt "Pomagamy pszczołom". Zasadzą i posieją w ogrodzie kwiaty, które są lubiane przez pszczoły. Przyniosą też domki dla pszczół i innych owadów.

• Uczniowie z naszej szkoły prowadzili zbiórkę środków higienicznych dla Domu Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach. Zebrane artykuły zostały w dniu: 30.03.2021r. przekazane do DPSu. Jednocześnie dostarczyliśmy wykonane przez uczniów kartki świąteczne oraz drobne słodkie upominki. My również otrzymaliśmy podziękowanie od pensjonariuszy. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę okazując w ten sposób dar swojego serca.

Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz

• Zabawy konstrukcyjne z różnego typu klocków

W czasie pobytu w świetlicy szkolnej dzieci bardzo lubią zabawy konstrukcyjne z różnego typu klocków.

• WIOSENNE KWIATY NA NASZEJ ŚWIETLICY

• Dzieci ze świetlicy wykonały przepiękne prace plastyczne, a mianowicie wypełniły kontury wiosennych kwiatków (przebiśniegi, krokusy, żonkile) dowolnymi materiałami i wybraną przez siebie techniką: kuleczki z bibuły, wydzieranka lub kolorowanie pastelami poprzez ich rozcieranie.

• 14 marca Dzień Motyla

• Motyle to piękne stworzenia. Tych owadów żyje około 150 tysięcy gatunków z czego w Polsce występuje tylko około 3 tysiące.

Motyle ciekawostki

Gdzie występują motyle?

Motyle można spotkać na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy.

Z jakich części zbudowane jest ciało motyli?

Z głowy, tułowia i odwłoka.

Ile oczów mają motyle?

Motyle mają parę oczu złożonych z mniejszych oczek.

Co jedzą motyle?

Większość motyli odżywia się nektarem kwiatów.

Z jaką prędkością mogą latać motyle?

Najszybsze motyle mogą osiągnąć prędkość do 55 km/h.

Ćma to motyl?

Tak, ćmy to grupa motyli, prowadzących głównie tryb nocny.

Jakie są etapy życia motyla?

Cykl życia motyla można podzielić na 4 etapy: jajko, gąsienica, poczwarka i dorosły motyl.

Ile żyją motyle?

Długość życia zależy od gatunku. Niektóre żyją bardzo krótko (1 dzień), a inne ponad pół roku.

Ile motyl ma skrzydeł?

Motyl ma 4 skrzydła.

Do przeczytania polecamy:

"Świat motyli" Giulii De Amicis

Ta książka zabierze Was w fantastyczną podróż do tajemniczego świata motyli. Odkryjecie, między innymi, tajemnicę słynnego magicznego pyłu pokrywającego ich skrzydła i dowiecie się, jakim cudem pokraczna gąsienica zmienia się w pełnego gracji motyla! Podpowie Wam także, jak hodować motyle i każdego dnia zwabiać te małe, czarujące owady do twojego domu!

oraz "Barwny świat motyli" Katarzyny Bajerowicz

Dla młodszych bajki o motylach

Od gąsienicy do motyla - bajka dla dzieci - YouTube

Motylek - RYSOWANE WIERSZYKI - YouTube

• Choroby przenoszone drogą kropelkową - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ!

Program „ Choroby przenoszone drogą kropelkową - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ” jest programem edukacyjnym realizowanym w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jest to program lokalny opracowany przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu w związku z koniecznością podjęcia kompleksowych działań edukacyjnych w czasie pandemii SarsCov-2 w zakresie ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi droga kropelkową- COVID 19, grypą i chorobami grypopodobnymi.

• ul. Wańkowicza 13
          58-304 Wałbrzych