• "JAK WYGLĄDA OPOWIADANIE SCIENCE-FICTION?"

Z okazji ogłoszenia roku 2021 rokiem Stanisława Lema i obchodów 100-lecia urodzin pisarza stowarzyszenie COMPOSINGART organizuje konkurs plastyczny dla młodzieży szkół podstawowych i średnich Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Temat konkursu ‘JAK WYGLĄDA OPOWIADANIE SCIENCE-FICTION?’ („Bajki Robotów” i „Opowieści o pilocie Pirxie” w ilustracji młodych czytelników twórczości Stanisława Lema). Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz młodzieży szkół średnich.

Materiały dotyczące konkursu:

Projekt Lem 2021 zaproszenie

Projekt Lem 2021 konkurs plastyczny

• Konkurs Literacko – Plastyczny „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW”

Z przyjemnością informujemy, że Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW”   został

rozstrzygnięty, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły :

- Hanna Brucka kl. VII a praca literacka II miejsce

- Maciej Janiszewski kl. VIII  - prezentacja - II miejsce.

GRATULUJEMY !!!

• „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”

• W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF nasza szkoła wzięła udział w akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły poprzez prace plastyczne, które wykonali włączyliśmy się aktywnie w stworzenie wizji lepszego świata

dla dzieci w Jemenie.

Jemen

• KONKURS

• KLASA 8

RUSZAMY Z KONKURSEM

O IRENIE SENDLEROWEJ

• PRACA PLASTYCZNA, FORMAT A2, TECHNIKA DOWOLNA:

• PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA POSTAĆ IRENY SENDLEROWEJ lub

• PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ IRENY SENDLEROWEJ

• GAZETKA (działalność w czasie wojny lub powojenne losy)

• KONKURS WIEDZY.

• Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

• Szanowni Państwo,

w oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu serdecznie Państwa zaprasza na pierwszą w swojej historii PREMIERĘ ONLINE przedstawienia „Chłopcy z placu Broni" w reż. Marty Streker. Będzie to  pierwsza premiera udostępniona specjalnie dla naszych Widzów w formie streamingu na żywo, czyli transmitowana w czasie rzeczywistym. Gramy na naszej scenie, a Państwo możecie oglądać nas w swoim domu wspólnie z bliskimi. Zapraszamy na stronę live.teatrlalek.walbrzych.pl/ Tego dnia bilet w promocyjnej cenie - 15 złotych.

W związku z powyższym wydarzeniem, ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań. Pamiętajmy, że to my dorośli musimy zadbać, aby ten trudny czas odbił się z jak najmniejszą szkodą dla nas wszystkich. Pozwólmy i pomóżmy dzieciom i młodzieży korzystać z kultury w sposób, na jaki pozwala dzisiejsza rzeczywistość.     Najbliższa sobota, 6 lutego o godzinie 17.00, PREMIERA ONLINE spektaklu "Chłopcy z placu Broni". Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od lat 10.

Spektakl będzie doskonałym dopełnieniem lektury omawianej w klasach IV i V szkoły podstawowej.