• 2020-05-28

• 04.06.2020 08:52
      • Temat: Rodzinne zajęcia i zabawy

1.,, Bajka dla mamy’’- Mam laseczkę czarodziejską. Usiądź, mamo, na tapczanie i nic nie mów, patrz i czekaj, a zobaczysz co się stanie. Stuknę laską, powiem szeptem: ,, Niech się zacznie czar dla mamy’’. Już z podłogi rosną, rosną kolorowe tulipany. Stuknę w szafę. Drzwi się same otwierają po cichutku i już z szafy wyskakuje pięć wesołych krasnoludków. I zrywają tulipany, i przy tobie stają wkoło. Każdy bukiet ci podaje, a ty śmiejesz się wesoło. A ty śmiejesz się i dziwisz:- Tak się tylko w bajce dzieje! – to dla ciebie bajka, mamo, jestem przecież czarodziejem.

Po wysłuchaniu wiersza dzieci odpowiadają na pytania całymi zdaniami. W kogo zmieniło się dziecko?, Jakie kwiaty wyczarował dla mamy czarodziej?, Kto wyszedł z szafy?, W jaki sposób zareagowała mama na czary?

2.Zabawa matematyczna- wyznaczanie wyniku dodawania.

Kasia zerwała 2 czerwone tulipany, 2 różowe i 1 żółty. Ile tulipanów zerwała Kasia?

Maciek ma 1 zielona kredkę, 2 pomarańczowe i 1 niebieską kredkę. Ile kredek ma Maciek?

Zuzia przygotowała prezenty dla koleżanek 2 zapakowała w różowy papier, 3 w fioletowy i 3 w niebieski. Ile prezentów przygotowała Zuzia?

Na półce w sklepie siedzą misie 4 brązowe, 3 szare i 3 żółte. Ile misiów siedzi na półce?

3.,, Cyferkowe kręgle’’- zabawa ruchowa. Do zabawy wykorzystujemy 5 butelek po wodzie mineralnej. Na każdej butelce zapisujemy cyfrę od 1 do 5. Dziecko przy pomocy piłki lub misia uderza w stojące butelki ( kręgle) a następnie dodaje do siebie cyfry z przewróconych butelek. Do zabawy może włączyć się rodzeństwo. Zabawę powtarzamy.