• 2020-05-29

• 04.06.2020 08:56
      • Temat: Roboty mojej mamy

1. ,, Robot’’- zabawa logopedyczna naśladowanie wydawanych przez robota odgłosów.

Mama ma wielofunkcyjnego robota, który pomaga jej w kuchni i w domowych porządkach. Świetnie kroi warzywa ( mówimy bżżż i naśladujemy czynność krojenia warzyw), szatkuję kapustę ( mówimy ciach, ciach), robimy soki ( mówimy chlup, chlup), ubijamy mięso na kotlety ( mówimy pach, pach). Potrafi zamiatać podłogę ( mówimy szu szu szu). Umila czas śpiewaniem ( mówimy la la la).Mówi bardzo dziwnie. Posłuchajcie tylko ( Dzień- do- bry je -stem ro-bo-tem ma-mu-si i bar-dzo lu-bię po- ma- gać jej w pra-cy.

2.,, Roboty od brudnej roboty’’- bezpieczne korzystanie z urządzeń AGD. Dopasuj, jakie urządzenia wykorzystuje się: do brudnych ubrań, do brudnych naczyń, do zaśmieconego dywanu ( pralka, blender, zmywarka, odkurzacz).

Jakie zagrożenia mogą nas spotkać, jeśli będziemy nieprawidłowo korzystać z tych urządzeń: Dzieci próbują wymieniać same. ( np. porażenie prądem, zatrucie detergentami, poparzenie lub wzniecenie pożaru).

3.Piosenka dla dzieci na you tube – Piosenka dziecięca Głowa ramiona kolana pięt. BZYK.tv