• 2020-05-27

• 27.05.2020 10:42
      • 27.05.2020 r. Temat: Zawody naszych bliskich

1.,, Sylabowe łańcuszki’’- zabawa dydaktyczna, rozwijanie zainteresowania czytaniem. Dzieci łączą wymienione poniżej sylaby tak, żeby powstały wyrazy.

ze________ fa

gar________ ka

pa_________ jac

har________ bra

buł___________ nek

2.,, Poznajemy zawody’’- wysłuchanie na you tube filmiku Zawody. Wierszyki o zawodach.

3.,, Gdzie pracujesz, co robisz?’’- przeprowadzenie miniwywiadów. Dziecko wciela się w rolę dziennikarza i zadaje pytania podczas przeprowadzania wywiadu z rodzicem ( przedstawicielem zawodu).

4. Ćwiczenia gimnastyczne na you tube. Wielkie poruszenie- Piosenka dla dzieci – Ruch to zdrowie oraz Dwa przysiady, obrót, skok! – Urwisowo- piosenka dla dzieci.