• 2020-05-08

• 08.05.2020 11:01
      • Temat: Muzyka w moim domu
      • 1. ,, Hałas czy muzyka’’- słuchanie zbyt głośnej muzyki staje się hałasem i bywa uciążliwe dla sąsiadów i innych osób, które są zmuszone do jej słuchania. Może spowodować nawet uszkodzenie słuchu.

2. ,, Muzyka mojego domu’’- jakie utwory muzyczne słuchane są w twoim domu. Podajemy wykonawcę i tytuł utworu.

3. ,, Litera H’’ – poznajemy zapis drukowanej i pisanej litery. Zwracamy uwagę na wielkość i kierunek pisania. Piszemy litery najpierw palcem w powietrzu a potem na kartce. Wyszukujemy wyrazy na literę ,, h’’ np. hamak, hak, huk, hałas, hiena, hokej.

4.,, Coraz większe lub coraz mniejsze’’- ćwiczenia matematyczne. Dzieci otrzymują sześć prostokątów różnej wielkości. Zadaniem dzieci jest ułożenie figur od najmniejszej do największej i odwrotnie.

,, Jaskółka’’ – zabawa ruchowa. Jesteśmy jaskółkami i wykonujemy ruchy dłońmi naśladując ruch skrzydełek. Na hasło:,, Jastrząb!’’ uciekamy do gniazd kucamy i głowę opuszczamy w dół. Na hasło: ,, Jastrząb odfrunął’’ swobodnie fruwamy ruszając skrzydełkami.