• 2020-04-30

• 29.04.2020 09:44
      • Temat: Na tęczowej łące.
      • 1. ,, Fotogaleria łąkowa’’- oglądamy zdjęcia zwierząt łąkowych i podajemy ich nazwy. Wybieramy zdjęcie, które najbardziej nam się podoba, opowiadamy o nim, uzasadniamy swój wybór ( opisujemy cechy wyglądu zwierzęcia).

2. ,, Literka J’’- poznanie zapisu drukowanej i pisanej litery J i j. Podajemy wyrazy na literkę j: jogurt, jodła, jajko, jagody.

3. Teraz pokazujemy dzieciom wyraz ,, jazda’’ – dziecko kolejno nazywają litery w tym wyrazie. Później głośno nazywa  3., 2., 1., 5., 4. literę w wyrazie ,, jazda’’.

- Pokazujemy dziecku zdania:

Mam narty. Dziecko czyta zdanie, naśladuje ruchem jazdę i może głośno mówić szszszszszszy.

Mam rower. Dziecko czyta zdanie, siada na podłodze i pedałuje jakby jechało na rowerze mówiąc żżżżży.

Mam auto. Dziecko odczytuje to zdanie, wstaje udaje, że kręci kierownicą i głośno mówi brym, brym, brym.

4. ,, Kącik ciekawej książki’’ – zachęcam do odsłuchania utworu: ,, Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek’’ na you tube.

5. Dyktando wróbelka Elemelka’’- zabawa  kreślenie na ziemi lub w powietrzu znanych liter. Rodzic dyktuje dziecku dowolną literę a dziecko rysuje ją z pamięci.