• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.05.14

• 14.05.2020 08:27
        • Topic: I'd prefer cheese.

Cele: Potrafię wyrażać preferencje.

Page: 86

Copy the phrases from exercise 2. Translate. / Przepisz wyrażenia z zadania 2. Przetłumacz (tłumaczenia są na stronie 89).

Listen or read the dialogue in exercise 1. / Posłuchaj lub przeczytaj dialog z zadania 1.

Do exercise 1 and 2 on page 53 in your workbook. Send me your homework due to 22.05. / Zrób zadanie 1 i 2 ze strony 53 w ćwiczeniach. Odeślij te dwa zadania do 22.05.

• MUZYKA - 2020.05.13

• 13.05.2020 12:23
        • Temat : Warsztat muzyczny – ćwiczenia z nutami i dźwiękami

Drodzy uczniowie

• Na poprzedniej lekcji zapoznaliście się z twórczością wirtuoza gry na organach - Jana Sebastiana Bacha i z piosenką Zbigniewa Wodeckiego p.t. „Zacznij od Bacha”.

• Powtórzcie sobie piosenkę i zaśpiewajcie ją dwa razy

• Dzisiaj lekcja powtórzeniowa z wiadomości o nutach w formie różnych zabaw muzycznych z linku poniżej

• Jeżeli ktoś chciałby poćwiczyć na wirtualnym pianinie i wykorzystać swoją wiedzę o nazwach literowych dźwięków, to bardzo proszę;-).

• Może poczujecie w sobie talent i zechcecie się rozwijać już nie wirtualnie, tylko realnie?

Zapraszam do zabawy:-)

• Zachęcam do nagrywania wybranej piosenki: „Czerwone jabłuszko”, „Śpiewam i tańczę”, „Orkiestry dęte”, „Zacznij od Bacha” ;-)

• A może ktoś spróbuje nagrać teledysk????

• WYCHOWANIE FIZYCZNE - 2020.05.13

• 13.05.2020 11:22
        • Dzisiaj przypomnimy sobie start niski. Proszę dołączyć do p. Klaudii i spróbować wykonać wraz z nią ćwiczenia

ewf.h1.pl/student/?token=CNnOCLwIGDn6pk9GzFeqMXN9XPuMjPYEyBpNd5SVzIXD6qgd29

W zadaniu, w którym trzeba oprzeć nogę o ścianę proszę podłóż gazetę, duży blok tak aby nie pobrudzić, uszkodzić ściany. Jeżeli nie masz takiej możliwości, nie opieraj nogi, zrób to bez oparcia. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Zwracaj przede wszystkim uwagę na technikę wykonania poszczególnych ruchów w starcie niskim.

• GEOGRAFIA - 2020.05.13

• 13.05.2020 10:45
        • Temat: „Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji”.

Zapraszam dzisiaj na króciutki (7 minut) film z kanału YouTube:

Do zeszytu wpiszcie temat i notatkę.

Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne turystycznie, o czym świadczy rosnąca liczba odwiedzających je turystów.

Czechy są znane głównie ze względu na dziedzictwo kulturowe. Znajdują się tam liczne zamki i pałace, a w wielu miastach – także pięknie zachowane starówki.

Słowacja to raj dla miłośników kąpieli termalnych oraz turystyki aktywnej, na przykład sportów zimowych, wędrówek po górach, zwiedzania jaskiń.

• MATEMATYKA - 2020.05.12

• 12.05.2020 10:48
        • Temat: Rozwiązywanie trudniejszych równań.

Przeczytaj uważnie strony od 85 do 89 ( podręcznik).

Rozwiąż po 3 równania (a,b,c) z zadania1 poziom A i B.

Do rozwiązania tych równań możesz przystąpić tylko po wykonaniu polecenia z lekcji poprzedniej (filmy na pi – stacji).

Nie odsyłaj wykonanego zadania, ale zrób je bardzo starannie. Poprawność rozwiązań sprawdź na str. 216 w podręczniku.