• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.05.05

• 05.05.2020 08:57
      • Celem dzisiejszej lekcji jest poznanie pytania: „Can I have...?” ,które oznacza „Czy dostanę...?” i twierdzącej odpowiedzi na to pytanie „Yes, you can.” („Tak”). Tekst zaznaczony na kolorowo, proszę, żeby dzieci napisały w zeszycie.
      • Topic: Can I have some ice-cream?

Can I have some ice-cream? - Czy dostanę lody?

Yes, you can. - Tak.

Proszę otworzyć podręcznik na stronie 45. Znajduje się tam tekst piosenki. Słowo „daddy” to inna forma wyrazu „dad” czyli „tata”. „Please” oznacza „Proszę.” „Thank you.” oznacza „Dziękuję.”

„I love ice-cream.” oznacza „Uwielbiam lody.”

Opcja z nagraniem

Proszę odtworzyć nagranie 1.54, aby dziecko wysłuchało piosenki Za drugim razem proszę spróbować zatrzymywać nagranie linijka po linijce, żeby dziecko mogło powtórzyć tekst. Zachęcam do śpiewania piosenki.

Opcja, kiedy są problemy z odtworzeniem nagrania

Na stronie 45 w podręczniku jest tekst piosenki. Wzorując się na tym tekście proszę spróbować zrobić zadanie 1 na stronie 38 w ćwiczeniach. Zamiast „daddy” (tata) pojawia się tu słówko „Mummy” (mama), a zamiast słowa „ice-cream” jest „chips” („frytki”). Reszta testu jest taka sama jak w piosence. Dla ułatwienia podaję pierwsze literki i ilość słów, które należy wpisać w ćwiczeniach:

Mummy, Mummy, C_ _ I h _ _ _ s _ _ _ c_ _ _ _?

Please, M _ _ _ _ can I h _ _ _ _ s _ _ _ chips?

Can I have some c_ _ _ _?

Yes, you c _ _ _.