• JĘZYK ANGIELSKI - 2020.06.09

• 09.06.2020 08:31
      • Topic: Have got – writing exercises.

Dziś dalej ćwiczymy czasownik „have got”, który wyraża posiadanie.

Open your student's book at page 55, please. Do exercise 1. Match, and write the missing toys in your notebook. / Proszę otworzyć podręcznik na stronie 55 i wykonać zadanie 1. Każde z dzieci posiada trzy rzeczy, ale tylko dwie są napisane w ich wypowiedziach. Należy popatrzeć na zbiory zabawek i dopisać każdemu dziecku ten brakujący przedmiot. W zeszycie pod tematem dzieci piszą tylko numer 1-3, brakujący wyraz i literkę zbioru.

Exercise 2. Write in your notebook. / Zadanie 2 Napisz w zeszycie. Dzieci patrzą, jakie przedmioty posiada dżin o imieniu Zabadoo i piszą jedno zdanie w zeszycie. Wzorują się na zadaniu 1. Zdanie zaczynamy od: „ I've got … „