• EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - 2020.05.04

• 04.05.2020 20:29
      • Edukacja matematyczna

• Kształtowanie pojęć litr, pół litraćwierć litra - odmierzanie płynów.      PODRĘCZNIK - str. 20                                                                 Obliczanie, ile potrzeba naczyń, by pomieścić podaną ilość płynu -odczytywanie danych z ilustracji (nie piszemy w zeszycie).                  Jeżeli jest to możliwe, dzieci mogą wykonać ćwiczenia praktyczne  w domu w odmierzaniu płynów różnymi miarkami.               Ćwiczenia MATEMATYKA str. 30                                                       zad. 1, 2 (na 1 litr 2 butelki), 3 (na 1 litr 4 słoiki), 5.

Edukacja polonistyczna

PODRĘCZNIK str. 62 - 63                                                                  Czytanie opowiadania W. Widłaka "Dla kogo ta ścieżka?". Ocena postępowania bohaterów (rozmowa z rodzicami, starszym rodzeństwem).   ĆWICZENIA str. 69. ćw. 1 (ponumerowanie wydarzeń, pisanie odpowiedzi)