• PROGRAM: SZKOLNE MANEWRY BEZPIECZENSTWA  WEWNETRZNEGO CZERWIEC 2022

W dniach 02 i 03 czerwca br. odbyły się „SZKOLNE MANEWRY BEZPIECZEŃSTWA – CZERWIEC 2022”,   w których wzięli udział nasi uczniowie wraz z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego
        w Wałbrzychu.
        .    W pierwszym dniu zajęciaodbyły się na terenie Parku Linowego w Jedlinie-Zdroju, gdzie uczniowie mieli możliwość przejścia trasami standard i extremum, wspinania się na wieży wspinaczkowej, zjazdów na torze saneczkowym oraz wypróbowania sił na strzelnicy paintballowej. Z kolei drugiego dnia będąc na Plaży „Słoneczna Przystań” w Zagórzu Śląskim mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy ratowników WOPR, sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, podstawowymi technikami ratowniczymi, udzielaniem pomocy z wykorzystaniem jednostek pływających oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratownika wodnego. Mieli również możliwość ćwiczeń praktycznych, tych podstawowych z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miesiąc wrzesień przewidziane są kolejne wspólne „SZKOLNE MANEWRY BEZPIECZEŃSTWA”.