• Tanecznym krokiem na wakacje

     • W dniu dzisiejszym tj 12 czerwca mieliśmy przyjemność gościć po raz ostatni już w tym roku szkolnym Filharmonię Sudecką z audycją

      pt. "Tanecznym krokiem na wakacje". 

      Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i podróże z udziałem różnych instrumentów muzycznych. 

     • Mistrzostwa klas czwartych ,,Dwa ognie”

     •  

      Z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej sportowy klas czwartych ,,Dwa ognie”.

      Uczestnicy dzielnie i z zachowaniem zasad fair-playzmagali się w sportowej rywalizacji między klasowej. Niewielką przewagę uzyskała klasa IV a.

      Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodką niespodzianką zasponsorowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju.

     • Szóstoklasista finalistą konkursu zDolny Ślązak

     • Krzysiu Sokołowski uczeń klasy VIb został finalistą Konkursu zDolny Ślązak z przedmiotu matematyka w roku szkolnym 2023/2024. Przebrnął wszystkie jego etapy, docierając aż do finału, który odbywał się we Wrocławiu. Mimo, że jest dopiero uczniem 6 klasy, a za głównych konkurentów miał także uczniów z klas 8-mych, pokazał wysokie uzdolnienia matematyczne.

      Jest to osiągnięcie, które z pewnością przełoży się na jego dalszy rozwój. Przyznane wyróżnienie jest dowodem wykonania sumiennej i pilnej pracy. Niezwykłe umiejętności Wojtka potwierdzają posiadanie przez niego wiedzy matematycznej i zdolności logicznego myślenia.

      Gratulujemy Wojtkowi talentu, pracowitości i ambicji niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników.

     • Piknik Wolontariuszy Klubów Ośmiu

     •  

      Tegoroczny Piknik Wolontariusza odbył się 08czerwcasiedmiorouczniów z naszej szkoły z opiekunem wzięło w nim udział. Organizatorem był Zespół Szkół nr5 im. Maksymiliana Tytusa w Wałbrzychu. Piknik to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, której celem jest podsumowanie działalności klubów wolontariackich w poszczególnych szkołach w danym roku szkolnym, wymiana doświadczeń pomiędzy wolontariuszami z różnych placówek, ale przede wszystkim świetna zabawa, będąca podziękowaniem dla wolontariuszy za ich ciężką pracę w klubach. Zatem bawiliśmy się świetnie! Był poczęstunek – ciasta, kiełbaski, napoje, gry i zabawy sportowe i rekreacyjne. Nikogo nie opuścił dobry nastrój, co zawdzięczamy z pewnością pogodzie i wspaniałym gospodarzom, którym serdecznie dziękujemy. Kolejny piknik za rok!

       

     • SPORTOWO I MATEMATYCZNIE

     •  

      W środowe przedpołudnie drużyna uczniów złożona z czwartoklasistów chłopców i dziewcząt naszej szkoły wraz z kibicami udała się do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 8 w Wałbrzychu. Wzięli oni udział w imprezie międzyszkolnej „Potyczki matematyczno – sportowe”, której celem była integracja uczniów klas IV z terenu naszego miasta i upowszechnianie aktywnych form współzawodnictwa – zarówno pod względem intelektualnym jak i sportowym. Zakres matematyczny obejmował działania w zbiorze liczb naturalnych – rachunek pamięciowyi pisemny; podstawowe właściwości figur geometrycznych; obwody wielokątów; obliczenia zegarowe, kalendarzowe i monetarne oraz problemy logiczne i zagadki matematyczne. Z kolei zakres sportowy dotyczył zadań bieżnych i skocznych; gier i zabaw rzutnych oraz zwinnościowych, a także inwencji twórczej uczniów. W wyniku zawziętej rywalizacji, po 9 przebrniętych konkurencjach przy ogólnym dopingu drużyna naszej szkoły zdobyła 3 miejsce.

     • Dzień Mamy i Taty

     •  

       Dzień Mamy i Taty to jeden z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. 

                      Klasa III B postanowiła w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego 5 czerwca 2024 roku odbyła się w szkole uroczystość na którą przybyli zaproszeni rodzice. Dzieci przygotowały program artystyczny: wiersze, piosenki i taniec. Było dużo uśmiechu i wzruszeń. Wręczyły też rodzicom drobne upominki.

           Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zostanie

      w pamięci dzieci i rodziców.

     • Aqua Champion Powszechnej Nauki Pływania

     • Dnia 7 czerwca 2024 roku w Aqua Zdroju odbyły się międzyszkolne zawody pływackie o puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha pod nazwą: ,,Aqua Champion Powszechnej Nauki Pływania". Do rywalizacji przystąpiło 13 szkół. Z naszej szkoły zgłosiło się 15 uczniów (4 do etapu I i 11 do etapu II). Uczestnicy zawodów etapu II mieli do zaliczenia 5 konkurencji: przepłynięcie 25 m na plecach z makaronem trzymanym za głową, przepłynięcie na brzuchu z deską i talerzykiem trzymanymi przed sobą, przepłynięcie na plecach i na brzuchu oraz w sposób dowolny. Natomiast zawodnicy etapu I musieli wykonać motylka i rozgwiazdę na plecach oraz pokonać tor przeszkód. Dzieci z naszej szkoły dzielnie walczyły do końca, niestety, PSP nr 26 okazała się lepsza o 2 pkt i w rezultacie zajęliśmy II miejsce, uzyskując 60 pkt i otrzymując puchar oraz dyplom.

      Gorąco gratulujemy naszym wspaniałym pływaczkom!!!!!!!!!!!!!

     • DUŻY SUKCES NASZEGO UCZNIA !!!

     • Uczeń klasy IIIa Szymon Niesłuchowski chodzi na zajęcia arytmetyki mentalnej w Wałbrzychu. W tym roku ponownie brał udział w  Olimpiadzie Ogólnopolskiej z Arytmetyki Mentalnej w Warszawie.

      Zdobył tam III miejsce  w swojej kategorii.

      Ogromne gratulacje!!! Życzymy kolejnych sukcesów !!! 

      Szymon jest bardzo dobrym uczniem i w szkole również odnosi sukcesy:)

     • XV Powiatowy Konkurs Matematyczny

     • XV Powiatowy Konkurs Matematyczny

      dla uczniów klas III o tytuł

      MISTRZA MATEMATYKI 2024

       

      9 maja w naszej szkole gościliśmy uzdolnionych matematyków spośród uczniów klas III, którzy wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Matematycznym o tytuł Mistrza Matematyki. Na zaproszenie konkursowe odpowiedziało 15 szkół naszego powiatu. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Po sprawdzeniu prac przez komisję wyłoniono Mistrza Matematyki oraz kolejno II, III, IV i V miejsce. Przyznano także wyróżnienia. Uroczyste wręczenie tytułu Mistrza oraz nagród odbyło się 23 maja w naszej szkole.

      Oto wyniki:

      Mistrz Matematyki 2024Krystian Paluch – PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 26

      II m – Aleksandra Podlacka – PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

      III m – Oliwier Cudowski – ZSP nr 4 w Wałbrzychu,

      Filip Sztrąpf – PSP nr 15 im. J. Kochanowskiego w Wałbrzychu

      Amelia Kowalczyk – PSP nr 15 im. J. Kochanowskiego w Wałbrzychu

      IV m – Lena Sidor – PSP w Jugowicach

      V m – Julian Jakubek - ZSP nr 3 w Wałbrzychu

      Jakub Kasperowicz – ZSP nr 6 w Wałbrzychu

      Maciej Witkowski – PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

      Wyróżnienia – Hanna Kaszuba, Bartosz Michno – ZSP w Szczawnie Zdroju,

      Leon Zimnawoda – ZSP nr 6 w Wałbrzychu

      Filip Mikołajczyk – PSP w Kowalowej

      Tomasz Laskowski – ZSP nr 3 w Wałbrzychu

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY, a laureatom życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z matematyką organizatorzy konkursu – Maria Bussler i Regina Sikora.

     • LEKCJA PLENEROWA Z ETYKI

     • W ramach zajęć etyki, uczniowie klas piątych i szóstych usiłowali znaleźć odpowiedź na pytanie:

      Co to znaczy, że przyroda jest dobrem (wartością)?

      Zewnętrzne ogrody wałbrzyskiej palmiarni w pięknym słońcu wyglądały imponująco. Wnętrza palmiarni były jeszcze ciekawsze, wiele egzotycznych gatunków roślin, przykłady niesamowitych drzewek banzai oraz zwierzęta: pawie, lemury, papugi i żółwie. Przyroda ukazała się nam w całej okazałości.

     • MIODOBRANIE

     • 24 maja 2024 r. klasa II b wzięła udział w miodobraniu w miejskiej pasiece edukacyjnej przy Starej Kopalni w Wałbrzychu. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia i pracy  pszczół. Spróbowali miodu z uli, które zostały zbudowane z elementów pochodzących z recyklingu zużytych pralek i innych elektrośmieci. Uczestniczyli w warsztatach przygotowywania świec.

     • XIV Festiwal Humanistyczny „Semper Alter”

     •  

      W dniu 29 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Festiwalu Humanistycznym „Semper Alter”, którego organizatorem była szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu. Po uroczystym powitaniu wszystkich uczniów biorących udział w festiwalu, uczestnicy rozeszli się do poszczególnych sal, w których odbywały się międzyszkolne olimpiady oraz różnego rodzaju warsztaty. W dwóch konkurencjach nasi uczniowie odnieśli sukces.

      Uczennica klasy 8a-Alicja Kalaga zajęła II miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie Polonistycznej, natomiast uczennica klasy 7a- Alicja Tomera zajęła III miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej.

      Zwyciężczynie otrzymały w nagrodę piękne dyplomy oraz vouchery do Empiku.

      Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów.

     • DAR SERCA

     • W piątkowe popołudnie 24 maja uczniowie naszej szkoły tworzący chór na zaproszenie Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu uczestniczyli w uroczystej gali zorganizowanej w murach Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Uroczystość dotyczyła wręczenia odznaczeń przyznanych przez Ministra Zdrowia Dawcom, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników. Uświetniając imprezę uczniowie naszej szkoły wykonali dwa utwory, które stanowiły muzyczny upominek dla krwiodawców. Występ chóru nagrodzony został mocnymi brawami. Podejmowane działania odbywają się w ramach obustronnej współpracy i mają na celu promocję krwiodawstwa wśród młodych ludzi, by w przyszłości przyczyniali się oni do bezinteresownego ratowania życia i zdrowia osób potrzebujących.

     • "Aktywna Szkoła / Aktywny Weekend"

     • W ramach programu "Aktywna Szkoła / Aktywny Weekend" w dniu 25.05.2024r. (sobota)  zostaną zorganizowane w godzinach:

      • 8:30 - 18:30 bezpłatne zajęcia rekreacyjno - sportowe, miejsce: boisko szkolne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego - organizator Maciej Baranowski nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2,

      oraz w dniu 26.05.2024r. (niedziela):

      • 8:30 - 18:30 bezpłatne zajęcia rekreacyjno - sportowe, miejsce: boisko szkolne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego - organizator Maciej Baranowski nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2,
      • 9:30 - 11:00 bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, miejsce: sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego, wejście od strony parkingu - organizator SZKOŁA TAŃCA CORDEX,
      • 11:00 - 12:00 bezpłatne zajęcia taneczne dla dorosłych w wieku 30+, miejsce: sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego, wejście od strony parkingu - organizator SZKOŁA TAŃCA CORDEX.

       

      ZAPRASZAMY

     • .

     • W ramach działań 

      propagujących wiedzę o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby

      narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej w naszej szkole odbyły się:

      1. Dzień pamięci o Polakach ratujących życie ludności żydowskiej- prezentacja materiałów na lekcjach historii, opracowanych przez IPN i zalecanych przez Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty - miniwarsztaty w blokach dla klas VII i VIII  - w tym film o rodzinie Ulmów ( termin październik 2023)

      2. Szkolny konkurs na najciekawszego lapbooka tematycznego lub plakat- (termin październik, listopad 2023, klasy VI-VIII)- upowszechnianie wiedzy o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej, wdrażanie młodzieży do wyszukiwania informacji na wskazany temat, uwrażliwianie na sytuacje ludności pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej.

      3. Prezentacja prac uczniów -wystawa tematyczna na korytarzu szkolnym - (kwiecień/ maj  2024).

      4. Przeprowadzenie lekcji muzealnych związanych z tematyką holocaustu wraz z pracownikiem Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy- 23 kwiecień – klasy VII i VIII

      5. Wyjazd młodzieży na wycieczkę do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy

       –( termin 07.05.2024r. klasy VII i VIII) – celem wycieczki było przede wszystkim poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce oraz oddanie czci i pamięci wszystkim ofiarom tej największej w dziejach świata zbrodniczej machiny, wskazanie niszczącej siły totalitaryzmu.

     • DZIEŃ WODY

     •  

      W marcu tego roku ochodziliśmy Dzień Wody wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Celem akcji było szerzenie świadomości o tym, że:

      • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
      • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
      • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
      • oszczędzanie wody to za mało.

      Wychowawcy klas przeprowadzili dla swoich uczniów zajęcia edukacyjne, w czasie których uczniowie między innymi oglądali zaproponowane przez PAH filmy, dyskutowali i wyciągali wnioski na powyższy temat. Wykonywali również ciekawe prace plstyczne.

     • ...........................................................................................

     • W ramach programu "Aktywna Szkoła / Aktywny Weekend" w dniu 18.05.2024r. (sobota) zostaną zorganizowane w godzinach:

      • 9:30 - 11:00 bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, miejsce: sala gimnastyczna, wejście od strony parkingu - organizator SZKOŁA TAŃCA CORDEX,
      • 11:00 - 12:00 bezpłatne zajęcia taneczne dla dorosłych w wieku 30+, miejsce: sala gimnastyczna, wejście od strony parkingu - organizator SZKOŁA TAŃCA CORDEX,
      • 15:30 - 20:30 zajęcia rekreacyjno - sportowe, boisko szkolne - organizator Szczepan Dębowski nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

      ZAPRASZAMY.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13
    58-304 Wałbrzych
    Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan
    Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych