• To był BAALLL ............

     • Za nami już czas zabaw i hucznych bali karnawałowych, a dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego wciąż wspominają wyjątkową zabawę, która odbyła się  w szkole w ostatnim dniu karnawału. Było głośno, radośnie i niesamowicie tanecznie. Jak na karnawał przystało dzieci były przebrane w najróżniejsze postacie, które mieniły się kolorami i ciekawymi kreacjami. W każdej klasie na uczestników zabawy czekały smakowite przekąski przygotowane przez rodziców. Jednak najważniejsza była oczywiście – ZABAWA. I tu składamy ogromne podziękowania Panu Radnemu Romanowi Kwiatkowskiemu, który jako Klaun z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem rozbawił i roztańczył dzieci. Panu Radnemu towarzyszyły pełne energii i dobrego humoru panie Aleksandra Mądra i Anna Kuźma z Organizacji Społeczności Lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dzięki Państwu, dla naszych uczniów był to niezapomniany, radosny wieczór. Dziękujemy!

       

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

     •  

      Uczniowie klasy IIIa zaprosili do naszej szkoły swoje babcie i dziadków na uroczystość, którą przygotowali dla nich z Okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Zaprosiły też swoich gości do wspólnej zabawy przy tańcu "Ram sam sam".

      Na zakończenie występu babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków wykonane przez dzieci prezenty. 

      Spotkanie było bardzo miłe i wzruszające.

     • Ekoeksperymentarium

     • 8 lutego uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach i warsztatach ekologicznych w Starej Kopalni. Tu zapoznali się z prostymi sposobami jak być eko w domu na co dzień. W salonie poszukiwali sposobów na oszczędzanie energii, w łazience jak zadbać o każdą kroplę wody, w kuchni jakie są sposoby na gotowanie zero waste, a w sypialni przeglądali rzeczy i zastanawiali się nad tym, dlaczego warto mieć mniej. Zajęcia były inspiracją do zastanowienia się nad naszym zachowaniem eko każdego dnia. To była ważna i ciekawa wyprawa.

     • Bezpieczne Walentynki

     •  

      Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły w sposób nietypowy obchodzili Walentynki. Wspólnie z wałbrzyskimi policjantami przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze zaprezentowali również, jak działa urządzenie do pomiaru prędkości czyli radar. W czasie prowadzonych pomiarów okazało się, że żaden kierowca, w okolicach naszej szkoły, nie przekroczył dozwolonej prędkości. Wszyscy wzorowi kierujący zostali nagrodzeni przez pierwszaków własnoręcznie wykonanymi czerwonymi serduszkami.

     • Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Wałbrzychu

     • W naszej szkole odbyło się spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Wałbrzychu Panem Danielem Procykiem. Prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa uczniów, przemoc i agresji występująej w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawych wysłuchali uczniowie klas starszych.

      Podczas spotkania Pan Sędzia wyjaśnił uczniom wiele pojęć związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich, agresją i przemocą wobec rówieśników zarówno w szkole, na podwórku jak i na portalach internetowych. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, ze skierowania sprawy do sądu rodzinnego włącznie.

     • PROJEKT ZUS – LEKCJE Z ZUS

     •  

      Dnia 02 lutego br. uczniowie z poziomów klas 6-8 naszej szkoły wzięli udział w nietypowych zajęciach lekcyjnych. Spotkanie realizowane było w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „PROJEKT ZUS”. Lekcje z ZUS poprowadził p. Radosław Rynkiewicz koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu. Celem tego projektu jest uświadomienie młodym ludziom roli ubezpieczeń społecznych poprzez poznanie podstaw systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, obowiązki jego uczestników oraz świadczenia przysługujące ubezpieczonym. Możliwość uczestniczenia w projekcie to także możliwość realizacji treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego. Uwieńczeniem realizowanego projektu jest wspólny udział w konkursie, którego zadaniem jest wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są tak ważne.

     • Wałbrzyski Integracyjny Bal Wolontariusza Klubów Ośmiu

     • 12 stycznia 2024 r. odbył się Bal Wolontariusza. Wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczyciela Wiolettą Lubkiewicz wybrali się na bal do Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Śródmieściu. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym dostojnym tańcem, jakim jest Polonez. Następnie nasi wolontariusze bawili się wraz z uczniami ZSZS oraz wolontariuszami z innych szkół. Tańcom i zabawom nie było końca!

     • Jasełka w Domu Seniora

     • Dom Seniora to miejsce szczególne, które scala ludzi starszych, samotnych i chorych. 11 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Seniora - Biały Kamień. Zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci i ugoszczeni,  otrzymaliśmy też od pensjonariuszy serduszka z intencjami. Uczniowie zaprezentowali Jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość oraz złożyli życzenia noworoczne. Pensjonariusze nagrodzili występujących brawami. To spotkanie było dla uczniów prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka, szczególnie do osób starszych.

     • ORSZAK TRZECH KRÓLI

     •  

      Wolontariuszki z naszej szkoły włączyły się w przygotowanie jasełek   

      ulicznych i wzięły udział w Orszaku Trzech Króli w dniu 06.01.2024r.

     • Szkolny Dzień Profilaktyki – Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole

     •  

      Za nami szkolny Dzień Profilaktyki organizowany pod hasłem

      „Mam wpływ na bezpieczeństwo i atmosferę w mojej szkole”.

      Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w czasie, których określali czym są dla nich zachowania agresywne, jakie mogą być ich przyczyny oraz poszukiwali sposobów rozwiązywania sytuacji trudnych.

      Swoje spostrzeżenia i uwagi umieścili na plakatach, które stanowią swoistą antyreklamę agresji.

      Należ dodać, iż warsztatowa forma zajęć bardzo przypadła naszym uczniom do gustu.

      Chętnie angażowali się w dyskusję, a tworzeniu plakatów towarzyszyła prawdziwa burza mózgów.

     • WOLONTARIUSZE ODWIEDZILI PACJENTÓW HOSPICJUM

     • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym pragniemy okazywać wzajemną życzliwość poprzez wspólnie spędzone chwilę, pomoc, miły gest, słowo. Jest to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla osób starszych i chorych. W tym przedświątecznym okresie 23.12.2023r. Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Pacjentów Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II i przekazali kartki świąteczne wykonane przez nich i uczniów naszej szkoły oraz złożyli im życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było to bardzo wzruszające spotkanie i ogromna radość, która pozwoliła aby choć przez chwilę zapomnieli o bólu, cierpieniu i chorobie.

     • WOLONTARIUSZE W DOMU SENIORA "ZACISZE"

     • W dniu 22.12.2023 r. wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem odwiedzili Elderis - Dom Seniora "Zacisze” w Szczawnie Zdroju.

      Okazją do spotkania z pensjonariuszami były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Każdy senior otrzymał kartkę świąteczną z życzeniami, które przygotowywali uczniowie naszej szkoły. Przekazaliśmy też słodycze dar serca od dzieci. Złożyliśmy wszystkim świąteczne życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Wzruszeniom i emocjom nie było końca. Wróciliśmy pełni poczucia, że zanieśliśmy światełko nadziei, radości i ubogacenia dobrym słowem tych, od których my możemy się uczyć doświadczenia życiowego.

     • JASEŁKA

     •  

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

      W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

      Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

      Po występie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Izabella Mazurek, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały Panie katechetki Wioletta Lubkiewicz, Lucyna Brożyna, wychowawczyni klasy IV a Renata Bartolik oraz wychowawczyni klasy I a Katarzyna Kolenda.

     • "Ziemia bez plastiku"

     •  

      W naszej szkole odbyła się akcja "Ziemia bez plastiku".

      Celem projektu było ukazanie szkodliwości plastiku dla Ziemi i konieczności ograniczenia jego użytkowania i zakupu oraz wdrażanie uczniów i rodziców do działąń proekologicznych i poszanowania dla natury.

      Wszyscy uczniowie oglądali prezentacje przygotowane przez kolegów i filmy o szkodliwym wpływie plastiku dla naszej planety i najbliższego środowiska. Można było też zobaczyć w szkole wystawę ukazującą możliwości zamiany plastiku na inne tworzywo w domu i szkole.

      Wszystkie klasy miały za zadanie wypisać lub narysować na karcie pracy zamienniki plastiku oraz zrobić plakat "Ziemia bez plastiku". Próbowano również praktycznie  ograniczyć lub zamienić przedmioty plastikowe podczas jednego dnia w domu i w szkolew ramach  "Dnia bez plastiku".

      Prace dzieci można było zobaczyć na wystawie w szkole.

      Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wybrano również najciekawsze plakaty i przyznano nagrody.

     • Mikołajkowe prezenty! 

     •  

      6 grudnia do wszystkich uczniów świetlicowych, w godzinach późnego popołudnia zawitał Święty Mikołaj. Każdy uczeń miał do wykonania zadanie (zaśpiewanie piosenki, taniec lub recytację wierszyka). Po wykonaniu zadania uczeń losował prezent z worka św. Mikołaja! Radość i uśmiechy na twarzy-bezcenne. 

      Zajęcia przeprowadziły p. Nikola  i p. Magda.  

      Zabawki uzyskane dzięki współpracy p. Nikoli Szukały-Jabłońskiej z Fundacją we Wrocławiu. 

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych