• XIV Diecezjalny Konkurs Papieski

     • 19.05.2023r.w ZSP nr1 w Wałbrzychu odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród za udział w XIV Diecezjalnym Konkursie Papieskim "Obraz Boga Ojca w osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II".

      Z naszej szkoły nagrody w konkursie literackim otrzymali uczniowie klasy 8b: Alicja Żukrowska za zajęcie I miejsca i Adam Żmuda za zajęcie III miejsca.

      W konkursie plastycznym nagrody otrzymali uczniowie klasy 1a: Barbara Borcoń za zajęcie II-miejsca i Ignacy Michalkiewicz wyróżnienie. 

      GRATULUJEMY!

     • "Wspólne sprzątanie Wzgórza Giedymina"

     • W dniu 18.05.2023r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami  wzięli udział w akcji

      "Wspólne sprzątanie Wzgórza Giedymina" w Szczawnie Zdroju pod patronatem Burmistrza Szczawna Zdroju i Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

      Na zakończenie akcji uczestnicy wspólnie spędzili miło czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek oraz weszli na wieżę widokową.

     • Żonkilowa Kwesta 2023

     •  

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki pieniędzy dla wałbrzyskiego Hospicjum. Zebraliśmy jako PSP nr 2 im. Orła Białego 5180,61 złotych. Za ofiarną zbiórkę dziękujemy naszym Wolontariuszom, a byli to: Emilia Pelc, Klaudia Pielaszek, Krzysztof Sokołowski, Dominika Wachowska, Lena Wiśniewska, Lena Toruńska, Victoria Łuszczak, Alicja Kalaga, Jacek Stein, Alan i Amelia Stefańscy, Alicja Żukrowska, Krystyna Zych, Oliwia Radoch, Jakub Pawlik, Wojciech Sokołowski, Szymon Wendycz. Opiekunowie Wolontariatu: Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz

     • "Z przyrodą w zgodzie"

     • 17 maja tego roku nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili kolejną edycję Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego "Z przyrodą w zgodzie". W konkursie brały udział dzieci sześcioletnie z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

      Przedszkolaki wykonując zadania, wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Były zdyscyplinowane a przy tym dobrze się bawiły.

      Po równej walce i dogrywce, wyłoniono zwycięzców konkursu.

      I miejsce zdobyły równolegle: 

      Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wałbrzychu

      Oddział przedszkolny naszej szkoły: ( PSP nr 2)

      II miejsce:

      Oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu

      III miejsce:

      Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wałbrzychu

      Wszystkim gratulujemy!

     • IX Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla klas III

     • 12 maja 2023 r. odbył się konkurs drużynowy dla kl. III w Publicznej Szkole Podstawowej Nr28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Uczniowie mieli zaprezentować umiejętności w zakresie obszarów edukacji polonistycznej (czytanie ze zrozumieniem, aktywne słuchanie, umiejętności językowe i ortograficzne) i matematycznej określonych w podstawie programowej. Konkurs miał na celu rozwijanie pasji czytelniczych, wykazanie się znajomością historii życia Jana Pawła II oraz jego zainteresowań na podstawie książki "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został Papieżem" oraz kształcenie postaw koleżeńskich i współpracy w grupie.

      Konkurs nie był łatwy, trzeba było wykazać się wielką wiedzą i umiejętnościami. Dlatego gratulujemy odwagi, dużych wiadomości, wspólnej współpracy i zdobycia nagrody!

      I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym pod hasłem "Zanim Karolek został papieżem" dla Hanny Kasperek z kl.IIIA, Wojciecha Sroki kl.IIIA i Sary Cioch z kl.IIIB - uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr2 im.Orła Białego  w Wałbrzychu.

       

     • „Mistrz Matematyki 2023”

     • 20 IV 2023 r. w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich o tytuł: „Mistrz Matematyki 2023”. W konkursie wzięło udział 14 szkół z powiatu wałbrzyskiego. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania konkursowe o różnym stopniu trudności. Po dokładnym sprawdzeniu prac komisja wyłoniła laureatów. Okazało się, że dwoje uczniów uzyskało taką samą wysoką liczbę punktów i… przyznano im równorzędne tytuły mistrzów. Gratulujemy! Oto laureaci:

      MISTRZ – Joanna Wyrzykowska – PSP nr 15

      MISTRZ – Stefan Piątkowski – PSP nr 26

      II miejsce – Maksymilian Sierżant – ZSP nr 2

      III miejsce – Antoni Bil – PSP nr 26

      IV miejsce – Tymon Szuplewski – PSP nr 28

      Wyróżnieni:

      Wojciech Wybraniec – Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu

      Miłosz Mały – ZSP nr 3

      Alan Skading – ZSP nr 4

      Mateusz Ożóg – ZSP nr 6

      Oskar Szymczak – ZSP nr 7

      Kacper Jaz – PSP nr 15

      Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 V 2023 r w siedzibie naszej szkoły. Wszystkim nagrodzonym i laureatom serdecznie gratulujemy.

                                                                               Organizatorzy: Maria Bussler, Regina Sikora

     • Ułańskim szlakiem

     •  

      W ramach współpracy lokalnej z Towarzystwem Miłośników Szczawna-Zdroju, Zespołem Szkół w Szczawnie-Zdroju oraz Gminą Szczawno-Zdrój po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach rocznicowych. Jak co roku poczet sztandarowy reprezentując naszą szkołę upamiętnia Rocznicę Bitwy Ułanów Legii Polsko-Włoskiej z Prusakami na Czerwonym Wzgórzu. Tym razem była to 216 Rocznica. Tegoroczne obchody honorowym patronatem objęli: Michał Dworczyk – Minister-Członek Rady Ministrów oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, placówek oświatowych oraz mieszkańcy i goście. Dodatkowego splendoru dla tego wydarzenia dodał udział w uroczystościach Kompanii Honorowej oraz Wojskowej Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych Garnizonu Wrocław.

     • T@LENTY INFORMATYCZNE

     •  

      To już kolejny talent ... jeśli chodzi o naszego Jacka.

      Gratulujemy II miejsca w konkursie wiedzy informatycznej,

      zorganizowanej przez Zespół Szkół Politechnicznych "ENERGETYK".

     • Wycieczka do Schroniska dla Zwierząt

     • 16 maja br. klasa 8b wraz z wychowawcą udała się do schroniska dla zwierząt. Wyprowadziliśmy na spacer osiem cudownych psiaczków.

      Zwierzęta były przeszczęśliwe. My również. Jeszcze tu wrócimy !!!

     • Gala konkursów zDolny Ślązak

     •  

      W dniu 12 maja 2023r. odbyła się Gala konkursów zDolny Ślązak w auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatami wszystkich konkursów przedmiotowych było aż 388 uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Wręczanie dyplomów i medali odbywało się w dwóch turach. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Tytuł LAUREATA otrzymał nasz uczeń Jacek Stein.

      Gratulujemy !!!

     • HEADS UP ERASMUS+

     • Nauczyciele naszej Szkoły brali udział w projekcie badawczym HEADS UP ERASMUS+, którego celem jest stworzenie narzędzi dla nauczycieli do pracy z uczniem z depresją i ryzykiem podjęcia samobójstwa. Projekt został podjęty z uwagi na niepokojący problem społeczny jakim jest wzrost zachorowań na depresję i coraz częstsze podejmowanie prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

     • 3 MAJA

     •  

      3 Maja uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w miejskich obchodach tego święta. Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w przemarszu z Placu Magistrackiego do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej uroczystości odbywały się pod Pomnikiem Niepodległości. Pięknie wyglądał przemarsz pocztów sztandarowych spod kościoła na Plac Kościelny. Na Placu Kościelnym uroczyście odśpiewano Hymn Państwowy, przypomniano dzieje Polski związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Składając hołd pod pomnikiem z wyrytym hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” reprezentanci naszej szkoły swoją postawą wyznali wartości wierności naszej ojczyźnie, które towarzyszą jej od setek lat. To była piękna, patriotyczna uroczystość, która na długo zostanie w pamięci młodych Wałbrzyszan.

     • WIADOMOŚCI SPORTOWE

     • Trwa sportowa rywalizacja trzynastu szkół wałbrzyskich. Dziewczęta klas VII-VIII rozegrały mecze piłkarskie w trudnych warunkach pogodowych, zimno i błoto dało się we znaki naszej reprezentacji. Dziewczyny wysoko wygrały trzy mecze, nawet 7:0. Niestety przegrały jeden mecz, co w konsekwencji dało im 4 miejsce w Wałbrzychu.

      Skład: Kamosz Vanessa, Górecka Nikola, Grzelewska Paulina, Pietraszek Oliwia, Nakai Diana, Nicgorska Bianka, Stelmaszek Natalia, Trzósło Oktawia, Kmera Lena.

       

      Młodsi chłopcy kl. IV -V rozegrali mecze siatkarskie i zajęli 5 miejsce w Wałbrzychu.

      Skład: Huniak Michał, Basiński Igor, Staniurski Marcel, Włodarski Dawid, Oskar Błaszczak, Adamczyk Piotr, Jamruz Kacper.

      Zapraszam do galerii zdjęć.

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13 58-304 Wałbrzych Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych