• POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 28 kwietnia udaliśmy się do PSP nr 6, aby wziąć udział w Powiatowym konkursie języka angielskiego dla klas 1-3 pt "English is Fun". Uczennica klasy 1a Bianka Michalska zdobyła II miejsce w kategorii klas 1, uczennica klasy 2a Wiktoria Mendelska II miejsce w kategorii klas 2.

Gratulacje!

Rozpoczęły się zmagania siatkarskie w kategorii: Igrzysk Młodzieży Szkolnej- ,,Mistrzostwa Wałbrzycha w piłce siatkowej". Udział biorą wszystkie wałbrzyskie szkoły. W kategorii dziewcząt klas VII-VIII naszą szkołę reprezentowały : Dereń Amelia , Klasik Maja, Kościuk Paulina, Mrowiec Oliwia, Znamiec Zuzanna, Trzósło Oktawia, Radoch Oliwia i Malicka Oliwia. Dziewczyny wywalczyły 6 miejsce.

Najlepsi chłopcy reprezentujący naszą szkołę w kategorii klas IV-V to :Basiński Igor, Michał Wójcik,Mateusz Dzikowski i Huniak Michał. Chłopcy zajęli 5 miejsce.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud przygotowań oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Zapraszam do galerii zdjęć.

Ilona Radywoniuk

Uczniowie klas I-III brali udział w konkursach  plastycznych  zorganizowanych w naszej szkole  z okazji Dnia Ziemi.

W konkursie na "Portret Pani Wiosny" nagrody zdobyli:

Klasy pierwsze:

I miejsce: Maja Dankowska i Szymon Bińkowski

II miejsce: Wiktoria Dembska i Natalia Pszczółkowska

III miejsce: Wiktoria Rajca i Maria Bączyk

wyróżnienie: Gabriela Ciepielewska

Klasy II i III

I miejsce: Estera Kałuża

II miejsce: Zuzanna Kaliciak

III miejsce: Hanna Kasperek

wyróżnienie:Natalia Ryba

Laureaci konkursu plastycznego "Stop plastik"

klasy pierwsze:

I miejsce: Wiktoria Dembska i Kornelia Kowalska

II miejsce: Antoni Gładun i Wiktoria Rajca

III miejsce: Veronika Bartoszek i Laura Ościak

klasy drugie i trzecie:

I miejsce: Aleksandra Lenart

II miejsce: Amelia Szymańska

III miejsce: Łukasz Kucyper

organizatorzy konkursów: D.Gasz i J.Sioch

• A może IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu ?

Uczniowie klas ósmych od dłuższego czasu myślą nad wyborem szkoły średniej.

W ramach doradztwa zawodowego 13 kwietnia br. odwiedzili IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu. Tego dnia na terenie popularnej „czwórki” odbywały się manewry klas policyjnych.

Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Największą atrakcją była multimedialna strzelnica, na której nasza młodzież przetestowała swoje umiejętności strzeleckie.

Na miejscu można było również obejrzeć specjalistyczny radiowóz policyjny oraz przyjrzeć się zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia.

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu oferuje kształcenie w klasach mundurowych (policyjna, strażacka, wojskowa), klasach integracyjnych (blogersko-artystyczna, komunikacji społecznej) oraz klasach sportowych.

• ,,WAŁBRZYSKIE LEGENDY"

12 kwietnia w PSP 6 odbyła się uroczystość wręczenia nagród za konkurs plastyczny

pt. ,,WAŁBRZYSKIE LEGENDY". W konkursie wzięło udział 100 uczniów z 10 szkół z Wałbrzycha.

Dwie osoby z naszej szkoły zostały nagrodzone:

I miejsce zdobyła Lena Szczęsna z  ,,0 "1 - opiekun P. Regina Sikora

III miejsce zdobyła Gabriela Ciepielewska z I B - opiekun P. Jolanta Sioch

Gratulacje dla laureatów konkursu!

• ZERÓWECZKI W POSZUKIWANIU WIOSNY

• Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słonecznych grupy zerowe wyruszyły na poszukiwanie zwiastunów nowej pory roku. Podczas wycieczki dzieci uczyły się trudnej sztuki obserwacji, dostrzegania tego co ważne oraz wyciągania wniosków. Wyprawa była bardzo udana. Dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i radości.

• SPEKTRUM AUTYZMU

W piątek, 1 kwietnia uczniowie naszej Szkoły założyli niebieskie stroje, aby pokazać swoje wsparcie osobom ze spektrum autyzmu. W trakcie godzin wychowawczych uczniowie dowiedzieli się, że autyzm to nie choroba, a także czym charakteryzuje się to zaburzenie oraz z jakimi trudnościami mierzą się osoby nim objęte na co dzień. Zajęcia miały na celu rozbudzenie tolerancji, akceptacji wobec rówieśników, którzy inaczej postrzegają świat.

Uczniowie naszej placówki, wykonali też piękne prace plastyczne, którymi ozdobione zostały korytarze Szkoły.

• TURNIEJ KOSZYKARSKI

Nauczyciele wychowania fizycznego w dniu 24.03.2022 zorganizowali turniej koszykarski. O prym walczyły dzielnie klasy V i IV . W grze właściwej zwyciężyła klasa V b,  a najlepszą celnością wykazała się klasa IV b zwyciężając w konkursie rzutów osobistych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.  Gratulacje dla zwycięzców.