• NOBLIŚCI POLSCY

     •  

      Jak co roku o tej porze odbył się cykl konkursów na temat Noblistów Polskich.

      Uczniowie pisali dyktando, w którym były informacje, skąd wziął się pomysł na Nagrodę Nobla. Bez błędów uzupełnił tekst Michał Czyżewski, który został Szkolnym Mistrzem Ortografii.

       

      Chętni uczniowie pisali test z Wiedzy o Noblistach Polskich.

      Alicja Kalaga z kl. 7a – zajęła I miejsce.

       

      W tym roku szkolnym jury Panie Małgorzata Stawowa -polonistka i Ewa Bochynek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej miało problem z wyborem najlepszych recytacji. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.

       

      W Konkursie Recytatorskim Noblistów Polskich

      I miejsca zajęły:

      Klaudia Pielaszek z kl. 5b i Oktawia Trzósło z kl. 8b

       

      II miejsce - Mieszko Woźniak z kl. 4c

      III miejsce - Krzysztof Sokołowski z kl. 5b

       

      Wyróżnienie - Jakub Olejniczak z kl. 4c

       

      Udział w Konkursie Recytatorskim Noblistów Polskich wzięli także uczniowie:

      Wiktor Wietecki z klasy 4a

      Łukasz Czwojdziński z klasy 4a

      Oliwia Żaloudik z klasy 6b

      Alicja Kalaga z klasy 7a

       

      Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

       

      Organizator konkursów – Iwona Bryl-Pasek

     • .

     • Dnia 30.11.2022r w bibliotece na Białym Kamieniu filia nr 6 odbyło się spotkanie klasy 3a z górnikami J. Kucharkiem prezesem Stowarzyszenia Gwarków Dolnośląskich i Jerzym Kic. Górnicy ubrani byli w galowe mundury, dzieci dowiedziały się do czego służyły prezentowane części ubioru. Górnicy opowiadali o trudach pracy pod ziemią. Zaprezentowali sprzęt górniczy. Uczniowie dowiedzieli się, jak niebezpieczna jest praca górnika.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

     • 21 XI uczniowie klasy I a byli z bardzo ciekawą wizytą w bibliotece dzielnicowej na Białym Kamieniu. W trakcie spotkania dzieci poznały historię Pluszowego Misia, dowiedziały się dlaczego 25 XI obchodzimy międzynarodowy dzień tego sympatycznego niedźwiadka. Miały także okazję opowiedzieć o swoich maskotkach i dokończyć rysunek ulubionego miśka. To była bardzo miła i ciekawa wizyta. Dziękujemy!

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

       

      20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W poniedziałek 21.11.2022r. uczniowie naszej w szkoły ramach obchodów tego dnia przyszli ubrania na niebiesko. Uczniowie zapoznawali się i utrwalali prawa dzieci, oglądali filmy dotyczące tego tematu, kolorowali i śpiewali piosenki. 

     • Projekt Arado - Tajne Laboratorium Hitlera

     • Uczniowie naszej szkoły z klas 6a i 6b odwiedzili 16.11.2022 Kamienną Górę, gdzie zwiedzili Projekt Arado - Tajne Laboratorium Hitlera.  www.projektarado.pl/ Po podziemnych tunelach oprowadził nas Maciej Regiewicz, współprowadzący kanał History Hiking. youtube.com/@HistoryHiking Opowiedział nam o projekcie budowy samolotu Arado a także o filii niemieckiego nazistowskiego  obozu koncentracyjnego Gross Rossen, która znajdowała się właśnie w Kamiennej Górze. Następnie udaliśmy się na Górę Parkową gdzie obejrzeliśmy sprzęt wojskowy z czasów II wojny światowej. Po spacerze udaliśmy się na pyszną herbatkę. 

     • .

     •  

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

      W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

      Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej:

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych

      Z wyrazami szacunku

      Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki 

     • 104-Rocznica Odzyskania Niepodległości

     • 11-Listopada 2022 roku uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 104-Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką przed Ratuszem. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Kościołą pod wezwaniem Świętych Aniołów Stróżów na uroczystą Mszę Świętą. Po Mszy Świętej poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie pod pomnik na placu Kościelnym, gdzie nastąpiło złożenie kwatów przez delegacje szkół i instytucji. Szkołę reprezentowały: Pani Dyrektor i Panie Katechetki oraz uczniowie klasy VIIIb z Pocztu Sztandarowego: Alicja Żukrowska, Weronika Kranz oraz Adam Żmuda.

     • .

     • Listopad to czas modlitwy za zmarłych o okazja do uporządkowania grobów na cmentarzach. Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyli w porządkowaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu na Białym Kamieniu.

     • PASOWANIE KLAS I

     • 8 listopada w naszej szkole odbyło się pasowania pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego. Była to bardzo piękna i wzruszająca uroczystość. Dzieci wobec rodziców i zaproszonych gości wykazały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi i tanecznymi. Wszyscy ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, dbać o honor swojej szkoły, być koleżeńskimi i dobrymi uczniami. Aktu pasowania dokonały Panie Dyrektor: Izabella Mazurek i Krystyna Baczyńska. Dumni i wzruszeni rodzice wręczyli swoim dzieciom atrakcyjne upominki. To był niezwykły i zapewne niezapomniany dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Gratulujemy – wychowawcy: Maria Bussleri Regina Sikora

     • .

     • .

       

      09.11.2022r. z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości klasa 3a wraz z wychowawcą i panią z biblioteki z filii nr. 6 wybrała się do Seniorów z DPS-u na Białym Kamieniu. Uczniowie uroczyście odśpiewali pieśni patriotyczne: Hymn państwowy, Rota i Marsz Polonia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami.

     • "BLASK PRAWDY"

     • Dnia 28 października 2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”. Przygotowali go uczniowie należący do Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu wraz z katechetkami: p. Lucyną Brożyną i p. Wiolettą Lubkiewicz.

      Podczas apelu zostały przypomniane fragmenty z nauczania Papieża Jana Pawła II, urozmaicone piosenkami i slajdami z wizerunkiem Papieża. Widownia nagrodziła gromkimi brawami występ swoich kolegów i koleżanek.

     • EDUKACJA PRZYRODNICZA

     • Uczniowie klasy II a i II b wybrali się ze swoimi wychowawczyniami do pobliskiego lasu na lekcję edukacji przyrodniczej. Dzieci odszukiwały i rozpoznawały gatunki drzew, zbierały liście na  jesienne zielniki. Wykorzystując wiedzę zdobytą na podstawie własnych  obserwacji, rozwiązywały ćwiczenia w kartach pracy. Wykonały też pracę plastyczną: "Kora drzewa". Zajęcia były bardzo udane. 

     • Bezpieczeństwo w czasie pożaru

     •  

       

      W dniu 28.10.2022r. klasy 8c i 8d uczestniczyły w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Brały one udział w wykładzie dr Macieja Niedźwieckiego pt. „Co robić gdy zauważysz pożar?”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstaje pożar, czym jest proces spalania, jakie są środki i sprzęt gaśniczy oraz jak prawidłowo zachować się w sytuacji gdy pojawi się zagrożenie. Omówiona została dogłębnie problematyka ewakuacji i procedury z nią związane. Aspekt bezpieczeństwa na poziome szkoły jest jednym z najważniejszych priorytetów z którymi powinien zapoznać się każdy uczeń.

     • Gabrysia czeka na przeszczep wątroby! Pomóż!

     •  

       

       

      CEL ZBIÓRKI:

      Leczenie i rehabilitacja

       

      Organizator zbiórki:Fundacja Siepomaga

       

      Gabrysia Wąsiel, 4 miesiące

       

      Wałbrzych , dolnośląskie

       

      Zrośnięcie przewodów żółciowych

       

      Rozpoczęcie: 24 Października 2022

       

      Opis zbiórki

      O naszą córeczkę staraliśmy się 11 lat. Gdy w końcu okazało się, że jestem w ciąży, nasza radość nie miała końca. W 37 tygodniu ciąży Gabrysia przyszła na świat, a już po czterech dobach byliśmy z naszym największym skarbem w domu. Niestety żółtaczka przybierała na sile, przez co trafiłyśmy do szpitala. Tam okazało się, że Gabrysia ma najprawdopodobniej atrezję dróg żółciowych. Szpital, do którego przetransportowali nas, potwierdził te podejrzenia. Gabrysia przeszła zabieg Kasai, po miesiącu wróciliśmy do domu niestety, stan córeczki pogarsza się z dnia na dzień.

      Wyniki są obecnie tak złe, że Gabrysia kwalifikuje się do przeszczepu wątroby. Koszty leków i dojazdów są ogromne, jesteśmy przerażeni tym, co przyniesie przyszłość. Bardzo prosimy o pomoc, nie dla nas, dla naszej córeczki...

      Rodzice

     • TALENTY SPORTOWE

     •  

      Uczennice klasy IIa rozwijają swoje sportowe talenty na treningach w klubach sportowych. Po wytężonej  pracy, dziewczynki zdobyły  nagrody w zawodach sportowych.

      Natalia Pszczółkowska zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Pływaniu, które odbyły sie w Legnicy.

      Izabela Braczyk zajęła I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Ślaska w TAEKWON-DO, w Wałbrzychu. 

      Amelia Czubska zdobyła w tych samych mistrzostwach miejsce II.

      Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

  • Kontakty

   • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego Wałbrzych, ul. Wańkowicza 13
   • 748470989
   • ul. Wańkowicza 13
    58-304 Wałbrzych
    Poland
   • Izabella Mazurek
   • Krystyna Baczyńska
   • Dorota Leksztan
    Monika Rajca
 • Galeria zdjęć

   brak danych